نقد و بررسی

6
1.7K
آسان شارژ
آسان شارژ

موضوع : خرید

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آسان شارژ

تلفن همراه به عنوان یک وسیله ارتباطی پرکاربرد، نیاز به خدمات گسترده ای دارد تا کاربران با سهولت بیشتری از آن استفاده کنند. یکی از مواردی که در این زمینه مورد توجه قرار میگیرد، سرویس های مخصوص برای سیم کارت های اعتباری میباشد و اپراتورها همواره سعی میکنند تا رضایت مخاطبان خود را از این جهت فراهم آورند. نمونه بارز خدماتی که در این خصوص ارائه میشود، تهیه شارژ برای سیم کارت است.

اپلیکیشن “آسان شارژ” با همین رویکرد تولید شده که در ادامه به معرفی آن میپردازیم. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

آسان شارژ

رابط کاربری :

محیط برنامه فوق، بطور ساده و به دور از شلوغی های بی مورد طراحی گردیده که در عین حال برای آن میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی هماهنگ، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. در کل باید گفت که ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی بدون نقص میباشد هرچند انتظار میرفت جذابیت های گرافیکی بیشتری در آن ببینیم. کارایی و رعایت اصول و استانداردها، نکته ای است که بیش از هر چیز در چهره “آسان شارژ” به چشم میخورد.

جابجایی بین معدود بخش های اپلیکیشن فوق با سرعت خوبی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات نیز راحت و بدون دردسر میباشد. هرچند این خصوصیات بطور ذاتی در رابط کاربری “آسان شارژ” وجود دارند و از تکنیک های خاصی برای خلق آنها استفاده نشده اما در هر حال باید امتیاز مثبتی از این لحاظ درنظر گرفت.

امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 است.

آسان شارژکاربرد :

امکان استفاده آفلاین از تمامی امکانات این برنامه اندرویدی، مهمترین نکته قابل ذکر در مورد آن میباشد. شما میتوانید با استفاده از “آسان شارژ” و بدون نیاز به اینترنت، برای سیم کارت های ایرانسل و همراه اول ایرانسل شارژ تهیه کنید و از دیگر سرویس های موجود نیز بهره ببرید. البته بد نیست بدانید که اپلیکیشن فوق تنها برای سیم کارت های ایرانسل کاربرد دارد و کدهای USSD این اپراتور را اجرا میکند.

امکان شارژ مستقیم با تایپ مبلغ دلخواه (بین 1000 تا 25000 تومان) در قسمت مربوطه، خرید کد شارژ از یک تا 5 عدد، استعلام مانده حساب، پرداخت قبض دائمی، شارژ وایمکس، دریافت بسته های 3G، امکان تکرار خرید، مشاهده سوابق خریدهای انجام شده، دریافت راهنمایی و تنظیمات برای سیم کارت های ایرانسل و همچنین خرید شارژ، استعلام اعتبار، تکرار خرید، مشاهده سوابق خریدها و انجام تنظیمات برای سیم کارت های همراه اول، از جمله قابلیت های “آسان شارژ” هستند.

مواردی که نام بردیم، کارایی برنامه فوق را تا حد زیادی تضمین میکنند اما در عین حال محدودیت ها و کمبودهایی نیز به چشم میخورد. برای مثال باید به محدودیت عملکرد بر روی سیم کارت های ایرانسل و یا استفاده خدمات تنها برای دو اپراتور اشاره کنیم. علاوه بر این، “آسان شارژ” نسبت به اپلیکیشن های مشابه کمبودهایی همچون ابزارک (ویجت) و امکانات جانبی دیگر دارد که امیدواریم در آینده برطرف گردند.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

آسان شارژ

قیمت :

“آسان شارژ” همچون سایر برنامه های مشابه رایگان است و مخاطبان این برنامه اندرویدی بدون هرگونه پرداخت هزینه، میتوانند از امکانات آن استفاده کنند. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

پاورقی : برای تهیه شارژ میتوانید از طریق وبسایت آسان شارژ نیز اقدام نمایید.

تغییرات :

چهره اپلیکیشن فوق در نسخه جدید آن به شماره 5.0، با قبل بسیار متفاوت شده و نکات مثبت بیشتری در آن به چشم میخورد. برای مثال میتوانیم به استفاده از آیکن های زیبا و یکدست و همچنین به کارگیری رنگ های شیک و هماهنگ در "آسان شارژ" اشاره کنیم. در کل باید گفت که ظاهر جدید این برنامه اندرویدی، به نمونه های حرفه ای نزدیکتر شده است هرچند انتظار میرفت در طراحی قالب گرافیکی آن، بیشتر دقت گردد.

AppReview با توجه به تغییرات ذکر شده، امتیاز بخش رابط کاربری را به 4.5 از 5 تغییر میدهد.

آسان شارژ امکان خرید اعتبار به صورت آنلاین و دریافت کد شارژ برای همه اپراتورها، از جمله قابلیت های افزوده شده به نسخه جدید "آسان شارژ" میباشد. بدین ترتیب میتوانید باری سیم کارت همراه اول، تالیا و یا رایتل خود، شارژ تهیه کنید و بد نیست بدانید که این کار به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم امکان پذیر خواهد بود. آسان شارژ

هرچند قابلیت نام برده تاثیر چشمگیری در کارایی این اپلیکیشن اندرویدی نداشته است اما با این حال، AppReview امتیاز بخش مربوطه را به 4.5 از 5 افزایش میدهد.

==================================================

امکان خرید شارژ مستقیم برای سیم کارت های رایتل، از قابلیت های افزوده شده به نسخه جدید "آسان شارژ" میباشد. بدین ترتیب مشخص است که کاربران دارای سیم کارت این اپراتور نیز، میتوانند از اپلیکیشن فوق استفاده کنند.

آسان شارژ

هرچند کارایی این برنامه نسبت به قبل بیشتر شده اما موارد نام برده، تغییری در امتیازات صادر شده از سوی AppReview نمیدهد. امیدواریم توسعه "آسان شارژ" با همین روال و تا رفع همه کمبودها ادامه یابد.