نقد و بررسی

758
13.8K
آفتابه
آفتابه

موضوع : بازی معمایی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • گرافیک و رابط کاربری:
  • گیم پلی:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی بازی آفتابه

در اطراف ما تفریحات بسیاری یافت میشود که میتوان با آنها سرگرم شد. در این میان، انواع بازی های سنتی و رایانه ای از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و هر کدام به نوعی مفرح هستند. به همین دلیل، روزانه تعداد زیادی از عناوین مختلف بازی در دنیا منتشر میشود تا سلیقه همه افراد در این زمینه تامین گردد و جالب اینجاست که ایده تولید خیلی از این عناوین، از بازی های قدیمی و رایج در میان مردم گرفته شده است.

بازی “آفتابه”، در سبک فکری تولید شده و میتواند سرگرم کننده باشد. ما را در معرفی، نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراهی کنید.

آفتابه

گرافیک و رابط کاربری:

محیط یکپارچه این بازی، تناسب خوبی با موضوع آن دارد و طراحی منوها نیز با رعایت اصول لازم و خلاقیت کافی انجام گرفته است تا شاهد ظاهر کاربر پسندی در آن باشیم. رنگ بندی هماهنگ و زیبا، چیدمان مرتب عناصر صفحه و استفاده از آیکن ها و فونت مناسب، از جمله نقاط قوتی هستند که میتوانیم برای “آفتابه” نام ببریم. تنها نواقصی که در این بازی اندرویدی به چشم میخورد، شامل سایز کوچک برخی عناصر(خانه های حروف) و بخش بندی هوشمندانه تر صفحه میشود. همچنین با توجه به اینکه استفاده از نوار وضعیت تلفن همراه به تمرکز لازم در بازی فوق لطمه نمیزند، بهتر بود از تمام صفحه کردن آن پرهیز گردد.

جابجایی سریع بین منوها(لیست مراحل) و استفاده نسبتا راحت از امکانات، از دیگر خصوصیات مشاهده شده در “آفتابه” میباشند هرچند از این لحاظ هم کم دقتی هایی دیده میشود. البته در کل، رابط کاربری این بازی از استانداردهای لازم بهره میبرد و به دلیل پیاده سازی ساده ای که دارد، کاربران را به زحمت نخواهد انداخت.

امتیازی که AppReview با توجه به نکات ذکر شده برای این بخش درنظر میگیرد، 4 از 5 است.

آفتابه

گیم پلی:

همانطور که اشاره کردیم، سبک این بازی اندرویدی از نوع فکری میباشد اما این دلیل توجیه کننده ای برای عدم وجود هیجان در “آفتابه” نیست. درواقع، بیشترین امتیاز این بخش را باید به ایده تولید و تعداد زیاد مراحل موجود در بازی فوق اختصاص دهیم که میتواند تا مدتی شما را سرگرم کند. البته این را هم نباید فراموش کرد که ایده جالب این بازی، باعث دشواری آن نیز شده است!

حتما نمونه های زیادی از این دست بازی ها را انجام داده اید که در آنها میبایست نام اشیاء داخل یک تصویر را حدس بزنید. در “آفتابه”، اوضاع کمی متفاوت خواهد بود و باید به جای نام تصاویر، مفهوم آن را که در خیلی از مواقع کلمه جالب خواهد بود، استخراج کنید. به همین دلیل میتوان پیش بینی کرد که مخاطبان خاصی از این بازی استقبال نمایند، آن هم در شرایطی که روند سختی مراحل به درستی پیش نمیرود. البته زیاد هم نباید نگران این موضوع بود چون قرار نیست که کلمه پاسخ را به صورت یکجا حدس بزنید و باید آن را از میان حروف پیشنهادی و با کمک راهنمایی های موجود، پیدا کنید.

در “آفتابه”، سه نوع راهنمایی در نظر گرفته شده که در ازای استفاده از هرکدام، امتیاز متفاوتی از کاربر کسر خواهد گردید. با گذر از هر مرحله نیز امتیازی دریافت میشود که مقدار آن کمتر از به کارگیری راهنماها میباشد. این ترفند به این خاطر است تا هیجان پاسخ گویی به معماها کمرنگ نشود هرچند بهتر بود سیستم امتیازدهی پیشرفته تری برای این بازی پیاده سازی گردد. به عنوان مثال، تاثیر عواملی مانند مدت زمان حدس پاسخ صحیح و تعداد خطاها قبل از یافتن آن و حتی ایجاد رقابت میان کاربران با نمایش جدول امتیازات، میتوانست باعث ترغیب هرچه بیشتر شما به ادامه بازی شود.

درنهایت از نظر AppReview، امتیاز 3 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

آفتابه

قیمت:

دریافت این بازی اندرویدی به صورت رایگان انجام خواهد گرفت و تنها هزینه ای که باید پرداخت شود، خرید بسته های امتیاز در “آفتابه” است که آن هم اختیاری بوده و دارای قیمت منصفانه ای میباشد. به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.