نقد و بررسی

5
1.6K
آفتاب پرست
آفتاب پرست

موضوع : کاربردی

قیمت : ۹۹۷ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آفتاب پرست

صفحه نمایشگر تلفن همراه جایی است که در طول روز، بارها به آن نگاه میکنیم  و در برخی مواقع مدت زمان این کار طولانی میباشد! همانطور که میدانید، همه نمایشگرها از خود اشعه ساتع میکنند که میزان آن بر حسب کیفیت دستگاه متغیر بوده و درنتیجه ضرر ناشی از این اشعه ها نیز متفاوت است. البته راهکارهایی وجود دارند که میتوانیم این ضرر را به حداقل برسانیم در حالی که کیفیت دید نیز به قوت خود باقی بماند.

اپلیکیشن “آفتاب پرست”، این امر را برای شما امکان پذیر میسازد. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

آفتاب پرست

رابط کاربری :

برنامه فوق تنها از یک صفحه تشکیل شده و بدین ترتیب، به جابجایی بین صفحات مختلف نیازی نیست. البته نمایش پنجره اطلاع رسانی محصولات تولیدکننده پس از هر بار بستن اپلیکیشن را باید به عنوان یک نقص به شمار آوریم و هرچند این عمل فقط در هنگام اتصال به اینترنت رخ میدهد اما بهتر بود گزینه عدم نمایش برای آن پیش بینی شود.

در بررسی رابط کاربری “آفتاب پرست”، به ظاهر قالب گرافیکی آن بیشتر میپردازیم و از این لحاظ میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. موارد نام برده، باعث خلق محیطی حرفه ای و کاربرپسند در این اپلیکیشن اندرویدی شده اند که نقص خاصی نیز در آن به چشم نمیخورد. تنها کمبود، عدم نمایش پنجره برنامه به صورت عمودی است که هرچند تاثیر چندانی در کارایی آن ندارد اما بهتر بود که امکان چرخش وجود داشته باشد.

در نهایت که با توجه به تک صفحه ای بودن “آفتاب پرست”، انتظار میرفت بر روی طراحی گرافیکی آن بیشتر وقت گذاشته شود. AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

آفتاب پرستکاربرد :

عملکرد این برنامه اندرویدی از دو جنبه قابل بررسی میباشد. با استفاده از “آفتاب پرست”، میتوانید صفحه نمایشگر تلفن همراه را با ایجاد تغییر در رنگ ها، شخصی سازی نموده و همچنین با تنظیم شدت نور و تناسب آن با رنگ انتخاب شده، از چشمان خود در برابر اشعه نمایشگر محافظت نمایید. در ادامه باید دید که اپلیکیشن فوق چگونه این کار را انجام میدهد.

هنگامی که برنامه را اجرا کنید، پنجره ای به حالت شناور باز میشود که در آن 5 نوار لغزنده به چشم میخورد و هر کدام از این نوارها، برای تنظیم یکی از مشخصه های نمایش تصویر به کار میروند. مهمترین مشخصه، شدت روشنایی میباشد و نوارهای رنگی دایره ای شکل نیز جهت تنظیم مقدار و دمای رنگ مورد استفاده قرار میگیرند. بد نیست بدانید که این مشخصه ها به صورت پیش فرض مقداردهی شده اند و “آفتاب پرست” به شما این امکان را میدهد که با تغییر این مقادیر، نتیجه را در همان لحظه مشاهده نمایید. با لمس دکمه فعال، تنظیمات شما اعمال میگردند و پنجره اپلیکیشن نیز با نمایش یک آیکن در نوار وضعیت گوشی بسته میشود.

همانطور که میبینید استفاده از “آفتاب پرست” بسیار ساده میباشد اما در عین حال باید گفت که قابلیت های آن نیز محدود است. امکان انتخاب مقادیر از پیش تعیین شده جهت استفاده در محیط های مشخص، قابلیت ذخیره تنظیمات و بازگردانی آن توسط کاربر و وجود یک ابزارک با امکان تغییر در مشخصه ها برای دسترسی سریع از جمله کمبودهایی هستند که میتوانیم برای برنامه فوق نام ببریم. اگر بخواهیم حرفه ای تر بنگریم، قابلیت غیرفعال شدن برنامه به صورت خودکار در هنگام اجرای یک برنامه یا بازی که نام آن را قبلا مشخص کرده ایم و یا حتی وجود مشخصه های نمایشی بیشتر را نیز باید به لیست این کمبودها اضافه کنیم.

درپایان باید گفت، “آفتاب پرست” ایده جالبی به نظر میرسد که نیاز به توسعه بیشتر دارد و در حال حاضر، AppReview امتیاز 3 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

آفتاب پرست

قیمت :

هرچند “آفتاب پرست” کمبودهایی دارد اما باید توجه داشت که وظیفه اصلی آن، محافظت از چشمان شما در برابر اشعه های صفحه نمایش میباشد. به همین دلیل باید این اپلیکیشن اندرویدی را سودمند و قیمت آن را منصفانه بدانیم. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

تغییرات :

اپلیکیشن فوق با افزوده شدن امکانات جدید از جمله قابلیت انتخاب جلوه های از پیش تعریف شده، توسط تیم تولیدکننده بروزرسانی گردید که البته این آپدیت در قالب نسخه ای به همان شماره قبلی (5.2.1) انجام شده است. علاوه بر این، شما میتوانید با فعال کردن ابزارک این برنامه اندرویدی در صفحه اصلی تلفن همراه، دسترسی سریعتری به آن داشته باشید. هرچند وجود این ویجت برای "آفتاب پرست" ضروری به نظر میرسد اما بهتر بود تغییر مشخصه های نمایشگر بدون نیاز به بازشدن برنامه،  در آن امکان پذیر باشد نه اینکه تنها نقش یک آیکن میانبر را ایفا کند.

com.sindev.aftabparast_4

اعمال تغییرات نام برده در "آفتاب پرست"، باعث گردیده تا ظاهر آن نیز با قبل متفاوت شود که البته این موضوع تغییری در امتیاز بخش رابط کاربری ایجاد نمیکند اما در مقابل، AppReview امتیاز بخش کاربرد را به 3.5 از 5 افزایش میدهد. امیدواریم توسعه این اپلیکیشن اندرویدی تا رفع همه کمبودها و رسیدن به حداکثر کارایی ادامه یابد.