نقد و بررسی

48
40.2K
آپارات 2
آپارات 2

موضوع : سرگرمی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن آپارات 2

با پیدایش تکنولوژی های جدید در ارتباطات و به خصوص دنیای اینترنت، کاربران میتوانند مطالب زیادی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این کار دارای جنبه های مختلفی از جمله سرگرمی، آموزش، اطلاع رسانی و غیره میباشد و به هر ترتیب علاقه مندان زیادی دارد.

یکی از محبوبترین سرویس های به اشتراک گذاری فیلم و ویدیو در ایران، آپارات است که در ادامه برنامه اندرویدی آن را که تحت عنوان “آپارات 2” منتشر شده، نقد و بررسی میکنیم.

آپارات 2

رابط کاربری:

این برنامه از لحاظ قالب گرافیکی یک نمونه حرفه ای به شمار می آید و در عین حال استانداردهای لازم برای یک رابط کاربری روان را نیز درخود دارد. سرعت بالای جابجایی بین بخش های مختلف آن در کنار سهولت استفاده از امکانات موجود، کار با “آپارات 2” را برای همه کاربران لذت بخش نموده و کسی را دچار مشکل نمیکند.

همچنین از لحاظ ظاهری میتوانیم به نقاط قوتی مانند رنگ بندی زیبا و هماهنگ، چیدمان مرتب عناصر، فونت مناسب و خوانا و استفاده از آیکن های گویا و یکدست اشاره کنیم. به نظر هیچ نقصی در طراحی محیط “آپارات 2” به چشم نمیخورد و این موضوع نشان از دقت نظر و حسن سلیقه تولیدکنندگان آن دارد.

مورد دیگری برای بررسی در این اپلیکیشن اندرویدی نمیماند و AppReview با درنظر گرفتن موارد ذکر شده امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

آپارات 2

کاربرد:

اکثر شما با سرویس آپارات آشنا هستید و مسلما درک کاملی از کارایی آن دارید. تعداد بسیار زیاد فایل های ویدیویی که در دسته بندی های متنوع و توسط خود کاربران بر روی این سرویس آپلود شده است، سلیقه همه افراد را تامین میکند.

صفحه اصلی این برنامه اندرویدی شامل دو قسمت اصلی میشود. در ابتدا دو ویدیو به صورت تصادفی (با هربار بازکردن برنامه) به نمایش درمی آیند و در زیر آنها لیستی از جدیدترین ویا محبوبترین ویدیوها قرار گرفته است که میتوانید به راحتی یکی از این دو را انتخاب نمایید.

همچنین به غیر از تفکیک کلیپ ها در دو بخش ذکر شده، میتوانید از منوی سمت راست این اپلیکیشن به کانال های رسمی نیز دسترسی پیدا کنید. تعداد دنبال کنندگان و تعداد ویدیوهای هر کانال نیز در صفحه مربوط به آن نشان داده میشود.

بعد از ورود به صفحه هر ویدیو امکانات جانبی از قبیل به اشتراک گذاری، دانلود و نمایش تعداد بازدیدها به چشم میخورد. البته این موارد در برگه (تب) “درباره” قرار دارند و در برگه های دیگر میتوانید نظرات کاربران، ویدیوهای مشابه و دیگر کلیپ های همان کاربر را مشاهده نمایید. ابزار جستجوی موجود در سربرگ نیز به شما کمک میکند تا ویدیوی دلخواه خود را هر چه سریعتر بیابید.

اگر بخواهیم کمبودهای “آپارت 2” را نام ببریم، میبایست به عدم وجود سیستم ثبت نام و ورود به برنامه اشاره کنیم که دلیل آن مشخص نیست! به هرحال کاربران برای نظر دادن به ویدیوها به این سیستم نیاز دارند.

در نهایت AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

آپارات 2

قیمت:

اپلیکیشن فوق، رایگان است و مخاطبان زیادی نیز دارد که بدون تردید از این موضوع راضی هستند. به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.