نقد و بررسی

39
7.4K
انار
انار

موضوع : اجتماعی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن انار

این روزها با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ارتباطات، افراد میتوانند به راحتی با یکدیگر رابطه برقرار کرده و پیام خود را به هم برسانند. این موضوع تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری روابط داشته و فواید بسیاری از قبیل گفتگو با دوستان، آشنایی با کسب و کارهای مختلف، تبادل اطلاعات و غیره دارد. بدون تردید راه های زیادی برای برقراری این ارتباط میشناسید که اپلیکیشن های موبایل یکی از جدیدترین آنها هستند.

“انار” نام یک برنامه ایرانی است که قصد داریم در این زمینه به شما معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

انار

رابط کاربری:

به دلیل اینکه مخاطبان چنین اپلیکیشن هایی از عموم افراد جامعه میباشند، نیاز به یک رابط کاربری روان و بدون هرگونه پیچیدگی در آنها احساس میشود. “انار” از این لحاظ استانداردهای لازم را رعایت کرده است و از پیاده سازی هوشمندانه ای بهره میبرد بطوریکه جابجایی سریع بین همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات را میتوانیم به عنوان ویژگی های مثبت این برنامه اندرویدی نام ببریم.

ظاهر اپلیکیشن فوق در عین سادگی دارای نقاط قوتی همچون، رنگ بندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب،  آیکن های گویا و چیدمان مرتب فهرست ها و سایر عناصر صفحه میباشد. مجموع موارد ذکر شده، محیط کاربرپسندی را به وجود آورده اند که با موضوع برنامه نیز تناسب دارند. البته ناگفته نماند که انتظار میرفت دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری در طراحی قالب گرافیکی “انار” صرف گردد.

درنهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

انار

کاربرد:

برنامه فوق همانند همه برنامه های ارتباطی دیگر که تا به امروز با آنها کار کرده اید، عمل میکند اما تفاوت هایی نیز با آنها دارد. حتما میدانید که قبل از هرچیز نیاز به ثبت نام در این اپلیکیشن اندرویدی دارید. عملیات ثبت نام به راحتی صورت میپذیرد و امکان ویرایش آن نیز از بخش پروفایل در فهرست اصلی برنامه پیش بینی شده است.

 در “انار” یک سری عبارت های از پیش ساخته به چشم میخورند که شما میتوانید با در کنار هم چیدن آنها، جمله ای بسازید و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. با اشاره بر روی آیکن به علاوه در پایین صفحه به قسمت مربوطه وارد خواهید شد و میبایست متن جمله خود را با انتخاب عبارت موردنظر از 5 بخش  کجا، چی کار، با کی، با حس(شکلک ها) و در پایان با افزودن تصویر دلخواه تشکیل دهید. برای هریک از بخش های مذکور، ابزار جستجویی نیز قرار داده شده تا کاربران بتوانند متن مناسب را بیابند و درصورتی که عبارت جستجو در لیست وجود نداشته باشد میتوان آن را به فهرست اضافه کرد.

حال باید به صفحه پست(Post) ها که تحت عنوان خانه در “انار” مشخص شده است برویم و امکانات آنجا را مرور کنیم. قابلیت بروزرسانی و فیلتر کردن نمایش پست ها بر اساس گزینه هایی از قبیل همگانی، اطراف من و دوستان ، از امکانات کلی این صفحه میباشد. برای هر پست نیز امکان نظردهی، پسند کردن(انار دادن!) و گزارش تخلف درنظر گرفته شده است. مورد آخر سبب میشود که کاربران از ذکر متن های ناپسند خودداری نمایند و بدین ترتیب حریم اخلاقی گفتگوها حفظ میگردد. بد نیست بدانید که با لمس تصویر پروفایل هرکاربر میتوانید به صفحه او منتقل شده و درصورت دلخواه او را دنبال کنید و یا پیام اختصاصی ارسال نمایید.

آیکن دیگری که در پایین صفحه مشاهده میکنید، مربوط به اعلان ها میباشد. با ورود به قسمت مربوطه با سه برگه مواجه خواهید شد که شامل صندوق پیام، گزارش لایک های گرفته شده و درخواست های دوستی میشود. لازم به ذکر است هربار که یکی از پست های شما توسط کاربران پسندیده شود، “انار” با ارسال نوتیفیکیشن، این امر را اعلام میکند.

این اپلیکیشن اندرویدی امکاناتی هم جهت دعوت آشنایان و افزودن آنها به لیست دوستان، برای شما فراهم کرده است. بدین منظور میتوانید وارد بخش جستجو شده و با استفاده از ابزار پیشرفته آن، افراد موردنظر خود را بیابید و یا درصورتی که آدرس ایمیل شخص را میدانید، درخواست دوستی خود را از قسمت دعوت و بطور مستقیم ارائه دهید.

به نظر میرسد که همه امکانات لازم در “انار” وجود داشته باشد اما نقص های ناچیزی هم در این میان به چشم میخورد. برای مثال، نظردهی برای پست ها میتوانست با ارسال شکلک نیز همراه بوده و یا نوشتن متن های اختصاصی و بدون استفاده از عبارت های پیش فرض، راحت تر انجام پذیرد. البته ایده استفاده از جملات پیش ساخته به سرگرمی کاربران در این برنامه هم کمک میکند و درواقع بزرگترین تفاوت “انار” با اپلیکیشن های مشابه در همین موضوع میباشد.

امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

انار

قیمت:

برای دریافت “انار” نیاز به صرف هیچگونه هزینه ای نیست و با توجه به اینکه کارایی خوبی نیز در امر ارتباطات دارد، انتظار میرود که با استقبال چشمگیر مخاطبان روبرو شود. AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.