نقد و بررسی

8
2.2K
بانک
بانک

موضوع : مالی

قیمت : ۳۰۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بانک

افرادی که تراکنش های مالی خود را در طول روز به ثبت میرسانند، به مراتب مدیریت بهتری بر روی آنها خواهند داشت و گذشته از این، میتوانند برنامه ریزی اقتصادی مناسبی در زندگی داشته باشند. برای این کار راه های زیادی وجود دارد و استفاده از روش های سنتی مانند یادداشت کتبی هنوز هم مرسوم است اما باید به دنبال راه سریعتر و مطمئن تر بود.

اپلیکیشنی که در ادامه معرفی میکنیم، “بانک” نام دارد و در این زمینه به شما یاری میرساند. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

بانک

رابط کاربری:

راحتی استفاده از امکانات موجود در برنامه فوق و جابجایی سریع بین بخش های مختلف آن، مهمترین نکات مثبت “بانک” به شمار میروند. وجود این خصوصیات در چنین برنامه هایی از آن جهت اهمیت دارد که مخاطبان آنها را اقشار مختلف جامعه تشکیل میدهد و به همین دلیل باید چنین شرایطی برای این افراد مهیا باشد. به کارگیری ترفندهایی همچون برگه بندی صفحه و نوار ابزار دسترسی سریع به امکانات، باعث ایجاد یک رابط کاربری روان برای این اپلیکیشن اندرویدی شده است هرچند بهتر بود در بعضی موارد از پیچیدگی ها کاسته شود.

از لحاظ ظاهری میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده، آیکن های گویا و یکپارچه، فونت خوانا و چیدمان منظم اجزای صفحه در “بانک” اشاره کنیم. در کل، قالب گرافیکی اپلیکیشن فوق اصل یکپارچگی را رعایت کرده و به همین دلیل محیط کاربرپسندی در آن ایجاد شده است. البته دقت نظر بیشتر در طراحی این قالب مانند به کارگیری طیف رنگ های متنوع تر با رعایت هماهنگی میان آنها، میتوانست جذابیت ظاهری آن را افزایش دهد.

درنهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

بانککاربرد:

در ابتدای مطلب اشاره کوچکی به وظیفه این برنامه اندرویدی داشتیم و حال باید دید که “بانک” در این زمینه چه قابلیت هایی دارد. با توجه به اینکه در اپلیکیشن فوق یک راهنمای جامع و کامل به صورت فایل متنی PDF گنجانده شده است و با استفاده از آن میتوانید به سهولت از امکانات موجود استفاده نمایید، به نام بردن آنها بسنده میکنیم.

قبل از هرچیز میبایست حساب های خود را در “بانک” تعریف و اطلاعاتی همچون نام، موجودی اولیه و یادداشت دلخواه خود درباره آنها را وارد کنید. به غیر از این موارد امکان انتخاب آیکن از میان آرم بانک های مختلف، محاسبه موجودی در حساب کل و ثبت مشخصاتی از قبیل شماره کارت، حساب و شبا نیز پیش بینی شده است. همچنین پس از ساخت یک حساب، میتوانید اطلاعات مربوط به آن را از طریق پیامک برای دیگران ارسال کنید.

درصفحه مربوط به ثبت تراکنش، امکاناتی مانند تعیین تاریخ و زمان دقیق، انتخاب عنوان، مشخص کردن مبلغ به همراه نوع تراکنش بر حسب واریز، برداشت و یا انتقال، تعیین حساب مربوطه، انتخاب گروه و رویداد و حتی افزودن یادداشت و تصویر دلخواه به چشم میخورد. وجود صفحه کلید اختصاصی نیز از دیگر نکات قابل ذکر در این بخش میباشد. بد نیست بدانید که پس از وارد کردن همه اطلاعات نام برده، دو روش برای ذخیره کردن وجود دارد که یکی از آنها صفحه را برای ثبت تراکش بعدی باز میگذارد.

برای ثبت چک ها، مواردی از جمله انتخاب شخص طرف حساب (در وجه)، شماره سریال و وضعیت و تاریخ وصول چک، افزون بر اطلاعات موردنیاز برای ایجاد یک تراکنش ورودی یا خروجی هستند. لازم به ذکر است که لیست مربوط به انتخاب طرف حساب در صورتی دارای گزینه میباشد که قبلا از بخش طرف های حساب در منوی اصلی، آنها را تعریف کرده باشید. اسامی تعریف شده در هنگام ثبت تراکنش طلب و بدهی نیز قابل استفاده هستند و در این نوع تراکنش ها امکان تعیین موعد تسویه  و ایجاد ارتباط با یک حساب مشخص هم وجود دارد.

ثبت وام در “بانک” تفاوت های بیشتری با موارد قبلی داشته و اطلاعات مورد نیاز برای آن شامل تعیین مبلغ کل و مقدار بازپرداخت، تاریخ و زمان دریافت وام، ایجاد ارتباط با حساب های تعریف شده، سررسید اولین قسط، مبلغ، تعداد و فاصله بین اقساط، تعداد قسط ها پرداختی و مبلغ کل معادل آن میگردد. حال که تراکنش های موردنظر خود را به ثبت رساندید باید با نحوه نمایش و امکانات مرتبط با تغییر و ویرایش آنها نیز آشنا شوید.آنها

Bank-4

لیست موارد ایجاد شده در هر بخش به ترتیب آخرین زمان ثبت مرتب میشود اما قابلیت مشترک در همه این لیست ها، امکان جابجایی هر ردیف به صورت دستی میباشد. نمایش جزئیات هر تراکنش و همچنین امکان ویرایش و حذف که با اشاره طولانی بر روی هر مورد در دسترس قرار میگیرد، از دیگر قابلیت های مشترک بوده که برای اطلاعات ثبت شده قابل انجام هستند.  علاوه بر این فیلترهای مختلفی نیز برای نمایش فهرست ها درنظر گرفته شده که البته گزینه های آن در هربخش متفاوت خواهد بود.

ذکر این نکته لازم است که در “بانک” قسمتی هم برای تعریف فیلترهای دلخواه توسط کاربر وجود دارد. تعیین نوع تراکنش عنوان و یادداشت مربوط به آن، انتخاب محدوه زمانی، تنظیم مقدار مبلغ با گزینه های بیشتر، کمتر، مساوی و یک فاصله مشخص، و انتخاب حساب ها، گروه ها، رویدادها و طرف های حساب، از جمله گزینه هایی هستند که میتوانید در تعریف فیلتر موردنظر خود به کار ببندید.

حال که در مورد فیلترها صحبت کردیم اجازه دهید تا به شرح عملکرد این قابلیت در بخش های مختلف برنامه فوق بپردازیم. در قسمت چک ها فیلتر بر اساس وضعیت آنها (وضول، برگشت، ابطال و غیره)، برای بخش وام ها بر حسب مواردی از قبیل پایان یافته، درجریان و در قسمت طلب و بدهی طبق گزینه های مرتبط با تسویه هر تراکنش اعمال میگردد. برای برگه تراکنش ها نیز لازم است تا فیلتر دلخواه خود را ایجاد کنید.

نمایش موجودی کل در بخش حساب ها و جمع خروجی ها و ورودی ها در طلب و بدهی و تراکنش های ثبت شده، از دیگر امکانات “بانک” میباشد. افزون بر این، یکی از مهمترین قابلیت های اپلیکیشن فوق یعنی گزارش گیری در نوار ابزار بالای فهرست تراکنش ها قرار دارد. با لمس آیکن مربوطه، صفحه ای پیش روی شما باز میشود که در آن وضعیت حساب ها از لحاظ ورودی و خروجی به صورت یک نمودار ساده قابل مشاهده است. تغییر نحوه نمایش بر اساس مبلغ یا ترتیب حروف الفبا، به صورت صعودی یا نزولی، انتخاب یک نمودار یا هردو و اعمال فیلتر دلخواه از جمله امکانات جانبی بخش گزارش ها هستند.

در منوی اصلی برنامه فوق، گزینه هایی همچون ذخیره گزارش در قالب یک فایل اکسل یا PDF، ساخت و ویرایش گروه ها و رویدادها، تعریف افراد طرف حساب و صندوق پیام ها گنجانده شده است. مورد آخر مربوط به هشدارهایی میشود که “بانک” در هنگام نزدیک شدن به موعد چک، طلب و بدهی یا سررسید قسط به کاربران میدهد. این هشدارها علاوه بر نمایش در صندوق پیام، به صورت یک اعلان در نوار وضعیت گوشی نیز به نمایش درمی آیند.

اکنون که همه چیز را شرح دادیم، لازم است تا درمورد بخش تنظیمات “بانک” هم توضیح دهیم. تعیین واحد پول و نمایش آن درکنار تراکنش ها، تغییر اندازه آیکن حساب ها، فعالسازی هشدار قبل از حذف هرگونه اطلاعات ثبت شده، تعیین زمان باقی مانده تا سررسیدها برای اعلام هشدار، درنظرگرفتن عملیات انتقال وجه در محاسبه تراکنش ها، حذف تراکنش های قدیمی و تعیین حداکثر تعداد آنها، امکان تعریف کلمه عبور و تغییر آن، پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات، بازگرداندن تنظیمات برنامه به حالت اولیه و اصلاح موجودی حساب ها و محاسبه مجدد در صورت بروز خطا، امکانات قابل دسترس در قسمت تنظیمات هستند.

در پایان بد نیست به سه ابزارک قابل استفاده در این اپلیکیشن نیز اشاره کنیم که البته بیشتر در نقش یک میانبر ظاهر میشوند و شما را به صفحه ثبت تراکنش جدید هدایت میکنند. همانطور که مشخص میباشد، “بانک” امکانات و قابلیت های فراوانی دارد که منجر انجام وظیفه آن به نحو احسن میگردند و هرچند ممکن است طبق عقیده شخصی کاربران کمبودهایی در آن وجود داشته باشد اما در کل باید گفت که برنامه فوق از هر نظر برای مدیریت دخل و خرج های روزانه و شخصی کامل به نظر میرسد.

AppReview با توجه به موارد ذکر شده، امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

بانک

قیمت:

بدون تردید شما نیز با ما هم عقیده هستید که برای تولید این اپلیکیشن اندرویدی زحمت فراوانی کشیده شده است و به همین دلیل باید قیمت “بانک” را منصفانه بدانیم. ازنظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

تغییرات :

در نسخه 3.0.2 این برنامه اندرویدی شاهد دو تغییر اساسی هستیم که تاثیر بسزایی در افزایش کارایی آن دارد. در نسخه قبلی "بانک" برای ثبت طلب و بدهی یا چک ها، میبایست ابتدا طرف حساب خود را تعریف میکردید اما اکنون میتوانید در صفحه مربوط به ثبت تراکنش های مذکور این کار را انجام دهید. مورد بعدی بهبود در تهیه گزارش اکسل از اطلاعات میباشد بطوریکه همه موارد ثبت شده در یک فایل واحد با برگه های مجزا ذخیره میگردند. هرچند قبل از اعمال این تغییرات، AppReview نمره کامل را به کاربرد "بانک" اختصاص داده بود اما باید گفت که کارایی این اپلیکیشن اندرویدی بیشتر از قبل شده و لازم دانستیم که کاربران را در این خصوص آگاه کنیم.