نقد و بررسی

6
1.8K
بورس
بورس

موضوع : مالی

قیمت : 3000 تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بورس

 

اکثر افرادی که شغل آزاد دارند، چه صاحبان مشاغل کوچک باشند و چه بازرگانان بزرگ، به اخبار روزانه بورس و معاملات آن علاقه مند هستند. این علاقه مندی به دلیل تاثیر اجتناب ناپذیر تغییرات شاخص ها و سهام کارخانجات معتبر، در کسب و پیشه آنها میباشد.

در ادامه، ما را همراهی کنید تا اپلیکیشن اندرویدی “بورس” را به شما معرفی نموده و نقد و بررسی کنیم.

بورس

رابط کاربری:

تولیدکنندگان این برنامه اندرویدی، دقت نظر کافی برای طراحی گرافیکی آن به کار نبرده اند و این موضوع را به وضوح میتوان در همه صفحات آن مشاهده کرد. بیشترین ایراد را باید به فونت برنامه و سایز آن گرفت که در خیلی از قسمت ها چیدمان نامنظمی را برای متن ها پدید آورده است. اگرچه امکان تغییر سایز فونت در “بورس” فراهم آمده ولی نقص ذکر شده مربوط به کوچکترین سایز متن میشود!

از دیگر نقص هایی که میتوانیم به آن اشاره کنیم، منوی پایین برنامه میباشد که با دیگر عناصر صفحه تداخل پیدا کرده و دید نامناسبی برای کاربران ایجاد نموده است. بهتر بود این منو پنهان باشد و دکمه ای برای ظاهر شدن آن، دکمه ای در نظر گرفته شود. بهترین نمای “بورس” را باید در حالت افقی گوشی ببینیم هر چند بازهم اثراتی از آشفتگی متن ها و تداخل عناصر با یکدیگر به چشم خواهد خورد.

رنگ بندی برنامه در عین حال که اصل هماهنگی را رعایت نموده اما نتوانسته جذابیت کافی به محیط ببخشد. البته در کل، ظاهر این اپلیکیشن زنده و پویا به نظر میرسد و میتوان امتیازی را به این مورد اختصاص داد. آیکون های استفاده شده در “بورس” نیز نسبتا گویا و استاندارد هستند.

بیشترین امتیاز در این بخش  به سرعت دسترسی کاربران و جابجایی آن ها در بین قسمت های مختلف این اپلیکیشن اندرویدی تعلق میگیرد. استفاده از دکمه های ناوبری، لیست های آبشاری همچنین بخش بندی صفحات به صورت برگه های کنار هم (Tab) دلیل پیدایش این ویژگی میباشد.

در نهایت، از نظر AppReview امتیاز 2.5 از 5 را به این بخش تعلق میگیرد.

بورس

کاربرد:

این برنامه از قسمت های متنوعی از جمله آموزش مباحث مرتبط با موضوع، نمایش تغییرات لحظه به لحظه شاخص ها و اخباری راجب به بورس تشکیل شده است. همچنین گزینه هایی در منوی پایین صفحه  دیده میشود که به وسیله آنها میتوانید از سایت های مربوطه دیدن کنید، آدرس کارگزاری های بورس را در مراکز استان ها ببینید و حتی به محاسبه سود سپرده گذاری های خود بپردازید.

درنظر گرفتن این بخش های متنوع در این برنامه اندرویدی، گستره بزرگتری از مخاطبان را به سوی آن خواهد کشاند اما باید دید چه امکانات جانبی برای افزایش کارایی “بورس”، در آن گنجانده شده اند.

تنها قابلیت هایی که در اپلیکیشن فوق به چشم میخورد شامل ابزار جستجو، امکان بروز رسانی دستی و قابلیت انتخاب متن و کپی برداری از آن میشود. به نظر می آید “بورس” از لحاظ امکانات جانبی کمبودهای زیادی دارد که برای مثال از مهمترین آنها میتوانیم به قابلیت افزودن به علاقه مندی ها و تفکیک مطالب مطالعه شده از یکدیگر اشاره کنیم.

در مورد قسمت شاخص ها نیز باید گفت، برنامه های رقیب با موضوع مشابه امکانات قابل توجه تری در خود دارند که ساده ترین آنها انتخاب یک شاخص و هشدار درهنگام تغییر آن میباشد.

اجازه دهید به جالب ترین قسمت این برنامه نیز اشاره ای داشته باشیم. در بخش محاسبات نرخ سود بانکی، میتوانید با انتخاب بانک موردنظر خود و وارد نمودن مبلغی که در آنجا پس انداز نموده اید، سود سپرده در روز، ماه و سال را بدست آورید. هربار که این عملیات را انجام دهید، نتایج آن در پایین همان صفحه ذخیره میگردد تا در مراجعه بعدی نیازی به محاسبه مجدد نداشته باشید. نکته ای که در این قسمت قابل توجه است، وجود تمامی بانک ها و موسسات مالی میباشد که نیاز همه کاربران را برطرف خواهد کرد.

بادرنظر گرفتن مواردی که در بالا ذکر شد، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

بورس

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی، بهای زیادی دارد و با توجه به نواقص و کمبودهایی که آنها را عنوان کردیم، ممکن است باعث نارضایتی کاربران شود. بهتر بود تولید کنندگان محترم برنامه قیمت مناسب تری برای آن درنظر بگیرند.

ازنظر AppReview امتیاز این بخش 3 از 5 خواهد بود.