نقد و بررسی

7
4.2K
بچه ها الفبا
بچه ها الفبا

موضوع : آموزش

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بچه ها الفبا

پس از پیدایش زبان نوشتاری در میان نسل بشر، بحث خواندن و نوشتن و آموزش آنها به افراد نیز پدید آمد و از همان ابتدا بسیار مهم تلقی میشد. با گذر زمان، سبک آموزشی نیز به تدریج یشرفته تر گردید و به جایی رسید که امروز مشاهده میکنیم. با توجه به اینکه دوران تحصیلی از سنین کودکی آغاز میشود، به کارگیری یک روش اثربخش در این زمینه اهمیت زیادی دارد بطوریکه میتواند در آینده نیز تاثیرگذار باشد.

اپلیکیشن “بچه ها الفبا” از روش قابل توجهی جهت آموزش خواندن و نوشتن به کودکان خردسال استفاده نموده است. در ادامه ما را با معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

بچه ها الفبا

رابط کاربری:

طراحی منوهای برنامه فوق متناسب با رده سنی مخاطبان آن انجام پذیرفته و از این لحاظ میتوان امتیاز خوبی برای “بچه ها الفبا” درنظر گرفت. استفاده از فونت مناسب، رنگ های زنده، آیکن های زیبا، عناصر و انیمیشن های گرافیکی جذاب در همه جای محیط برنامه و همچنین چیدمان مرتب و اصولی آنها، از جمله نقاط قوتی هستند که در این اپلیکیشن اندرویدی به چشم میخورند. البته باید گفت که دقت نظر بیشتر میتوانست به بهتر شدن این نکات مثبت کمک کند.

از لحاظ دسترسی سریع به همه بخش ها و جابجایی بدون پیچیدگی در میان آنها و همچنین استفاده راحت از امکانات موجود نیز، استانداردهای لازم در “بچه ها الفبا” رعایت شده است بطوریکه والدین پس از مدتی میتوانند با خیال راحت تلفن همراه را به کودک خود بسپارند تا با اپلیکیشن فوق کار کنند!

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

بچه ها الفبا

کاربرد:

“بچه ها الفبا” شامل دو بخش آموزش و بازی میشود اما سبک بازی های درون آن نیز به گونه ای میباشد که جنبه آموزشی برنامه را حفظ میکند. به کارگیری سرگرمی های متنوع، در یادگیری کودکان خردسال مفید واقع میگردد و از این رو اپلیکیشن فوق را میتوان در زمره روش های نوین قرار داد. حتی در قسمت آموزش این برنامه اندرویدی نیز سعی شده تا با استفاده از عناصر گرافیکی متنوع و صدای گوینده، اثرگذاری بیشتر شود.

ابتدا اجازه دهید به بخش آموزش برویم و درمورد آن توضیح دهیم. در این بخش برای هر یک از حروف الفبا(صدادار و بی صدا)، 8 درس درنظر گرفته شده است که دنبال کردن آنها نتیجه قابل توجهی درپی خواهد داشت. پیاده سازی این درس ها به صورت سرگرمی های کوچک، یکی از مزیت های “بچه ها الفبا” به شمار می آید و باید امتیاز خوبی به آن اختصاص داد.

قسمت بازی از سه بخش مجزا به نام های پیداکن، معما و بنویس تشکیل شده که هریک از آنها دارای چند نوع سرگرمی متفاوت به صورت تمرینی و مسابقه ای هستند. بدین ترتیب کودک شما میتواند علاوه بر اینکه مراحل یادگیری الفبا را سپری میکند، لحظات سرگرم کننده ای نیز داشته باشد. در این میان، صدای گوینده و نحوه تشویق کردن یا هشدار دادن او در هنگام پاسخگویی و حل تمرین ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

هرچند “بچه ها الفبا” از هرلحاظ کامل به نظر میرسد اما کمبودهایی نیز در آن به چشم میخورد. به عنوان مثال بهتر بود مراحل مختلف بازی و یا حتی درس ها، در هربار مرور تفاوت داشته باشند تا همواره تمرین جدیدی برای انجام دادن وجود داشته باشد. حتی میتوانستیم شاهد یک سیستم امتیازدهی برای مشاهده روند آموزش نیز باشیم.

درنهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

بچه ها الفبا

قیمت:

با توجه به نکاتی که در دو بخش قبل به آنها اشاره کردیم، مشخص است که زحمات زیادی برای تولید این اپلیکیشن اندرویدی صرف شده است. به همین دلیل AppReview قیمت “بچه ها الفبا” را منصفانه میداند و امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پاورقی: پرداخت هزینه اپلیکیشن فوق با سیستم خرید درون برنامه ای انجام میگیرد.