نقد و بررسی

89
10.4K
بیسفون
بیسفون

موضوع : ارتباطات

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بیسفون

با رشد چشمگیر ارتباطات بر بستر اینترنت و استفاده وسیع از تلفن های همراه هوشمند، اپلیکیشن های متنوعی در این زمینه تولید شده اند که بدون تردید با نمونه های معروف آن آشنایی دارید. البته کارایی هر یک از برنامه های مذکور متفاوت بوده اما در نهایت وظیفه همه آنها ایجاد ارتباط بین مخاطبین به صورت ارسال پیام، صوت، ویدیو و یا حتی تماس صوتی و تصویری میباشد.

اپلیکیشن “بیسفون” که در ادامه قصد معرفی آن را داریم، توسط تولیدکنندگان داخلی ساخته شده است. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

بیسفون

رابط کاربری:

محیط کاربرپسند و در عین حال کارآمد، یکی از مهمترین ویژگی هایی است که اپلیکیشن های ارتباطی باید از آن برخوردار باشند. برنامه فوق از این لحاظ تا حد زیادی به استانداردهای جهانی نزدیک بوده و میتوان امتیاز قابل ملاحظه ای به آن اختصاص داد. رنگ بندی زنده، چیدمان منظم اجزای صفحه، آیکن های یکپارچه و گویا، پرهیز از به کارگیری جزئیات و شلوغی وهمچنین فونت مناسب از جمله نقاط قوتی هستند که میتوانیم برای “بیسفون” نام ببریم. البته ناگفته نماند که انتظار میرفت در طراحی قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی (مانند پس زمینه و طرح برخی از عناصر) دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری صرف گردد.

جابجایی سریع بین صفحات و استفاده راحت از امکانات موجود، از دیگر ویژگیهای قابل ذکر برای “بیسفون” هستند.  از این لحاظ تمامی استانداردهای لازم در اپلیکیشن فوق رعایت شده اند و در نهایت یک رابط کاربری روان برای آن به وجود آمده است. هرچند به نظر میرسد که در پیاده سازی این برنامه از نمونه های خارجی الگو برداری شده است اما این موضوع را باید درنظر گرفت که سازماندهی همه امکانات و قابلیت ها در کنار هم به نحوی که بدون مشکل بوده و کارایی لازم را داشته باشد، کار چندان ساده ای نیست.  تنها کمبودی که از این لحاظ به چشم میخورد، عدم امکان تغییر زبان برای فارسی زبانان بوده که آن هم به دلیل انتشار برنامه در سطح جهانی میباشد.

با توجه به موارد اشاره شده، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

بیسفونکاربرد:

وظیفه این برنامه اندرویدی کاملا مشخص است و باید دید که چه قابلیت هایی به همراه دارد. اولین قدم برای استفاده از “بیسفون” ثبت نام در آن میباشد که به راحتی و با انتخاب کشور و وارد کردن شماره تلفن انجام میپذیرد. با این کار یک کد فعال سازی در قالب پیامک برای شخص ارسال گردیده و عملیات شناسایی کاربر به صورت خودکار صورت میگیرد. بد نیست بدانید سایر مخاطبین شما که از اپلیکیشن فوق استفاده میکنند، در لیست دوستان قرار خواهند گرفت و میتوانید با آنها به گفتگو بپردازید.

بخش اول برنامه فوق مربوط به فهرست مخاطب ها میشود که امکاناتی از قبیل افزودن مورد جدید و جستجو برای آن پیش بینی گردیده است. علاوه بر این میتوانید با رفتن به قسمت تنظیمات، از چهار طریق دوستان خود را به “بیسفون” دعوت کنید. انتخاب تصویر پروفایل و عملیاتی همچون بروزرسانی لیست مخاطبین، حذف تاریخچه مکالمات و غیرفعال کردن حساب کاربری نیز در این قسمت قابل انجام خواهد بود.

حال اجازه دهید تا قابلیت های اصلی “بیسفون” را نام ببریم. ارسال صدا، تصویر، ویدیو(از گالری یا دوربین) و مکان فعلی بر روی نقشه،  برقراری تماس صوتی، استیکرهای متنوع با امکان دانلود و همچنین به اشتراک گذاری، حذف و ارسال پیام به دیگران از جمله این امکانات هستند. غیر از این موارد باید به قابلیت هایی همچون نمایش اعلان هنگام دریافت پیام و یا تشخیص موفقیت آمیز بودن ارسال نیز اشاره کنیم. همانطور که می بینید همه چیز برای گفتگوی کاربران با یکدیگر آماده و مهیا شده است هرچند کمبودهایی مانند ارسال مجدد پیام یا حذف پیام های هر مخاطب به صورت جداگانه به چشم میخورد.

فهرست گفتگوهای انجام شده در دومین بخش از اپلیکیشن فوق قرار دارد که با لمس هر یک میتوانید وارد تاریخچه مکالمات شده و به گفتگو با مخاطب موردنظر بپردازید. لازم به ذکر است که در “بیسفون” مشاهده پیام های قدیمی تر از طریق کشیدن صفحه به طرف پایان میسر میشود. برای حذف هر تاریخچه نیز باید بر روی آن اشاره طولانی کنید تا آیکن مربوطه در پایین صفحه ظاهر گردد. ساخت گروه مخاطبین، آخرین و جالبترین بخش این برنامه میباشد. برای این کار باید ابتدا نام گروه را تعیین و سپس اعضا را به آن دعوت نماییدتا پس از تایید درخواست شما به عضویت گروه درآمده و بتوانند با سایرین به گفتگو بپردازند.

در پایان باید خاطر نشان کنیم که “بیسفون” را میتوان با نمونه های خارجی هم تراز دانست و از تولیدکنندگان آن قدردانی کرد. البته امیدواریم در آینده شاهد پیشرفت این اپلیکیشن و رفع کمبودهای جزئی آن باشیم. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

بیسفون

قیمت:

شما میتوانید “بیسفون” را بدون پرداخت هرگونه هزینه ای دریافت نموده و از آن استفاده کنید. بدون تردید باید منتظر استقبال چشمگیر کاربران ایرانی از این اپلیکیشن اندرویدی باشیم و با توجه به رایگان بودن آن، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

تغییرات :

نسخه شماره 1.3.7 این اپلیکیشن اندرویدی با افزوده شدن قابلیت های جدید همچون ارسال مجدد پیام ها (متنی یا تصویری) به دیگر مخاطبین، ارسال مجدد (Forward) به سایر گروه ها و امکان انتخاب تصویر یا ویدیو از گالری تلفن همراه، هم اکنون منتشر شده و قابل دریافت میباشد. هرچند موارد نام برده قابلیت های ساده ای به نظر میرسند اما همانطور که قبلا هم گفتیم تولید چنین برنامه ای با عملکرد صحیح، کار چندان ساده ای نیست. از این گذشته مشخص است که تولیدکنندگان "بیسفون" نسبت به توسعه آن توجه ویژه ای از خود نشان و باید منتظر باشیم که برنامه فوق جای نمونه های مشابه خارجی را در میان کاربران بگیرد.

بیسفون

بد نیست به افزوده شدن استیکرهای جدید و جذاب به "بیسفون" نیز اشاره کنیم که از طراحی نسبتا خوبی بهره میبرند. البته از این لحاظ نمیتوان امتیاز خاصی برای این برنامه اندرویدی درنظر گرفت و انتظار میرود فروشگاه استیکرهای آن بسیار غنی تر گردد.  AppReviewقبلا امتیاز کامل را به بخش کاربرد اختصاص داده بود و امیدواریم توسعه پذیری "بیسفون" تا جایی ادامه یابد که آن را به عنوان یک اپلیکیشن منتخب ارتباطی معرفی کنیم.