نقد و بررسی

5
1.8K
بی سیم دروید
بی سیم دروید

موضوع : کاربردی

قیمت : ۹۹۹ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن بی سیم دروید

در خیلی از مواقع نیاز به برقراری ارتباط در فواصل نزدیک و در حدود چند متر داریم اما در عین حال امکان روبرو شدن با طرف مقابل نیز برای ما میسر نیست. این نیاز ممکن است به هر دلیلی به وجود آید و بهترین راهکار برای رفع آن، استفاده از تلفن همراه میباشد اما آیا میتوان بدون هزینه کردن این کار را انجام داد؟

اگر در نقد و بررسی برنامه اندرویدی “بی سیم دروید” همراه ما باشید، خواهید فهمید که پاسخ این سوال مثبت است. در ادامه این اپلیکیشن را بیشتر به شما معرفی میکنیم.

بی سیم دروید

رابط کاربری:

از لحاظ ظاهری، محیط شیک و کاربرپسندی را در این اپلیکیشن اندرویدی شاهد هستیم. پس زمینه زیبا و رنگ بندی هماهنگ عناصر صفحه، قالب گرافیکی جذابی را به وجود آورده که در عین حال، با پرهیز از موارد اضافی طراحی گردیده است. اصل تناسب ظاهر برنامه با موضوع آن نیز به خوبی رعایت شده و امتیاز خوبی را از این لحاظ میگیرد.

فونت مناسب، چیدمان مرتب عناصر صفحه و آیکن های گویا از دیگر نقاط قوت “بی سیم دروید” هستند که لازم بود به آنها اشاره کنیم. انیمیشن های به کار رفته در این برنامه نیز بطور استاندارد پیاده سازی شده اند و کاربران را دچار سردرگمی نمیکنند.

تنها مورد ناسازگار در محیط اپلیکیشن فوق، منوی آن میباشد که هرچند نقصی در آن دیده نمیشود اما بهتر بود متناسب با بقیه موارد طراحی گردد. این موضوع، یکپارچگی قالب گرافیکی را کمی تحت تاثیر قرار داده است.

برای استفاده از چنین برنامه ای نیاز به سرعت بالا و سهولت کار با آن احساس میشود و باید گفت، “بی سیم دروید” این ویژگی ها را در خود دارد. با مطالعه راهنمای این اپلیکیشن، دیگر سوالی باقی نخواهد ماند و کاربران غیر حرفه ای نیز میتوانند به سادگی از آن بهره ببرند.

ازنظر AppReview، امتیاز این بخش 4 از 5 میباشد.

بی سیم دروید

کاربرد:

به منظور برقرای ارتباط با دیگران به وسیله این برنامه اندرویدی، دو روش در آن پیاده سازی شده است. روش اول، استفاده از بلوتوث دستگاه ها میباشد که تنها با وجود دو تلفن همراه میتوان به این کار اقدام کرد. در شیوه دوم که با استفاده از WiFi انجام میشود، سخت افزار سومی نیز نیاز میباشد که همان مودم شما است. البته احتیاجی به اتصال به اینترنت نیست و این روش از اتصالات شبکه و برقرای ارتباط بین آدرس های IP استفاده میکند. توضیحات لازم در این زمینه را میتوانید در راهنمای برنامه مطالعه نمایید.

همانطور که میدانید، ارتباط به وسیله سخت افزارهایی مانند بی سیم یا واکی تاکی به صورت یکطرفه میباشد. یعنی در یک زمان واحد، تنها یکی از طرفین میتواند گوینده و دیگری شنونده باشد. عملکرد “بی سیم دروید” بر همین اصل بنا شده اما ارتباط به صورت دوطرفه نیز در آن امکان پذیر است. بدین منظور باید حالت اتصال دائم را در برنامه فعال کنید.

امکان جستجوی دستگاه های اطراف و انتخاب آنها برای اتصال و همچنین نمایان کردن (Visible) تلفن همراه برای دیگران در داخل خود برنامه وجود دارد. لازم به ذکر است، بلوتوث دستگاه در هنگام اجرای برنامه بطور خودکار روشن میشود. با وجود قابلیت هایی که به آن اشاره کردیم، “بی سیم دروید” وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد اما بهتر بود امکانات جانبی بیشتری برای آن درنظر گرفته شود بطوریکه فقط نقش یک بی سیم را بازی نکند!

هرچند در استفاده از اپلیکیشن فوق محدودیت فاصله وجود دارد اما عموم افراد میتوانند به عنوان یک ابزار مفید از آن بهره مند شوند و این امتیاز بزرگی است. AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

بی سیم دروید

قیمت:

تولید کنندگان “بی سیم دروید”، قیمت منصفانه ای برای آن درنظر گرفته اند که میتواند رضایت خاطر مخاطبان را جلب کند. به همین دلیل AppReview نیز امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.