نقد و بررسی

12
2K
تقویم بانووی
تقویم بانووی

موضوع : سلامت و تناسب اندام

قیمت : ۲۰۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن تقویم بانووی

رعایت نکات بهداشتی، ضامن سلامتی همه افراد در سنین مختلف است و تفاوتی بین آقایان و بانوان ندارد. البته خانم ها به دلیل شرایط خاص جسمی، مجبور به پیروی از دستورات بهداشتی متفاوتی هستند که نیاز به دقت نظر بیشتری خواهد داشت. بزرگترین چالشی که بانوان با آن روبرو میشوند، عادت ماهیانه و عوارض ناشی از آن میباشد که محدودیت هایی نیز برای آنها ایجاد میکند.

“تقویم بانووی” برنامه ای است که در این زمینه به کمک شما خانم ها می آید. با همراهی ما، معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی را از دست ندهید.

تقویم بانووی

رابط کاربری:

رنگ های به کار رفته در این اپلیکیشن، متناسب با مخاطبان آن انتخاب شده است که از هماهنگی لازم نیز برخوردار هستند. علاوه بر این، چیدمان مرتب عناصر صفحه، آیکن های گویا و فونت مناسب را میتوانیم به عنوان دیگر نقاط قوت “تقویم بانووی” نام ببریم. درکل، محیط جذاب و زنده ای در این برنامه اندرویدی به چشم میخورد اما انتظار میرفت دقت نظر بیشتری در خصوص طراحی قالب گرافیکی آن صرف گردد. تمام صفحه بودن برنامه و عدم دسترسی به نوار وضعیت گوشی، از جمله نواقص قابل ذکر میباشد.

جابجایی سریع و بدون پیچیدگی در بین بخش های مختلف اپلیکیشن فوق و استفاده راحت از امکانات، از مهمترین ویژگی های “تقویم بانووی” به شمار می آیند. استفاده از ترفندهایی همچون دکمه های ناوبری برای دسترسی به ایام و ماه های سال و همچنین پیاده سازی صفحات به صورت چند برگه ای، باعث پیدایش این خصوصیات شده است. البته در به کارگیری برخی امکانات، سردرگمی هایی برای کاربران ایجاد میگردد که با کمی دقت رفع خواهد شد.

جمع بندی نکات اشاره شده، امتیاز 4.5 از 5 را از طرف AppReview برای این بخش به همراه دارد.

تقویم بانووی

کاربرد:

برای شروع کار با “تقویم بانووی”، لازم است تا اطلاعات اولیه را که شامل تاریخ آخرین عادت ماهانه، تعیین وضعیت تاهل و انتخاب شهر محل سکونت میشود را تکمیل کنید. پس از این کار به صفحه اصلی و برگه خانه از این اپلیکیشن اندرویدی منتقل میگردید که در آن تاریخ کنونی و تعداد روزهایی که از شروع عادت ماهانه قبلی گذشته است، به نمایش درمی آید.

دومین برگه که کارایی زیادی برای شما خواهد داشت، تقویم نام دارد. در اینجا روزهای هر ماه به صورت جدول مرتب شده اند که رنگ قرمز در آن، نشان دهنده دوره عادت میباشد. در بالای صفحه نیز ابزاری برای نمایش تاریخ روز به شمسی، هجری و میلادی و انتقال بین ماه های سال به چشم میخورد. حال لازم است برای آشنایی با امکاناتی که در این برگه وجود دارد، به بخش ثبت علائم برویم.

در قسمت مذکور میتوانید برای هر یک از روزهای سال، علاوه بر تخصیص نشانه هایی برای شروع و پایان عادت، مشخص کردن استحاضه، نفاس، مصرف قرص و اعمالی که از شما فوت شده است (نمازهای یومیه و روزه)، علائم جسمی خود را نیز ثبت نمایید. با اشاره بر روی آیکن مربوطه، صفحه ای باز میشود که از 4 بخش تشکیل شده است و امکان ثبت مواردی از قبیل علائم مشاهده شده(خون ریزی، لکه و غیره) با تعیین میزان آن، علائم بالینی(بی خوابی، درد مفاصل و غیره) با تعیین میزان آن، خلق و خو در زمان عادت ماهانه(مضطرب، پریشان و غیره) و همچنین تعیین روابط فرد با همسر و وزن و دمای بدن را در اختیار کاربران قرار میدهد.

پس از ثبت اطلاعات اشاره شده، اگر به برگه تقویم بازگردید میتوانید نشانه ها را در خانه های جدول ببینید. برای مشاهده سایر موارد هم کافی است بر روی تاریخ(خانه) موردنظر اشاره نمایید و نوار موجود در پایین صفحه را بازکنید. امکان افزودن یادداشت های دلخواه نیز در این نوار وجود دارد. قابلیت دیگری که در “تقویم بانووی” گنجانده شده، به شما در پیش بینی دوره بعدی عادت ماهانه کمک میکند. این قابلیت در بخش ثبت علائم قرار دارد که میبایست تنظیمات اولیه را برای آن انجام دهید. از این پس، خانه های که در تقویم به رنگ نارنجی درمی آیند، درواقع پیش بینی هایی هستند که طبق یک الگوریتم ساده ارائه گردیده اند و البته همیشه دقیق نخواهند بود.

در منوی سمت راست برنامه فوق، امکاناتی برای تغییر وضعیت تاهل، شهر، پاک کردن اطلاعات و تخصیص رمز عبور(بخش تنظیمات)، تنظیم یادآور(هشدار) بر حسب زمان دلخواه و با قابلیت افزودن یادداشت و نمایش خلاصه وضعیت دوره ماهانه و موارد مربوط به آن وجود دارد. همچنین در قسمت “بدانیم”، مطالبی درباره احکام شرعی قرار داده شده که مطالعه آنها خالی از لطف نیست. اگر در کنار این مطالب، مقالاتی هم درمورد نکات بهداشتی و آموزش در زمان عادت ماهانه وجود میداشت، باید همه چیز را تکمیل شده میدانستیم.

AppReview با درنظر گرفتن موارد ذکر شده، امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

تقویم بانووی

قیمت:

“تقویم بانووی” ایده جالبی است که برای بانوان مفید واقع میشود و به آنها در رویارویی با عوارض عادت ماهیانه کمک میکند. امکانات این برنامه اندرویدی برای انجام وظیفه آن به نحو احسن، کامل میباشد. به همین دلیل، AppReview قیمت آن را منصفانه دانسته و امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.