نقد و بررسی

20
18.2K
تقویم حرفه ای شمیم یاس
تقویم حرفه ای شمیم یاس

موضوع : کاربردی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن تقویم حرفه ای شمیم یاس

یکی از ابزارهایی که اشخاص با برنامه و مدیران در جهت پیشبرد اهداف خود از آن استفاده میکنند، تقویم است. در دست داشتن زمان و اطلاع از وقایع روزمره، دلیل اصلی این افراد برای به کارگیری این ابزار مهم میباشد. ابزاری که در دنیای پیشرفته امروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و به همین دلیل از روی آن، اپلیکیشن های متنوعی برای دستگاه های مختلف تولید شده است.

اپلیکیشنی که در ادامه معرفی میکنیم، “تقویم حرفه ای شمیم یاس” نام دارد و میتواند در این زمینه مفید واقع شود. در نقد و برسی این برنامه اندرویدی ما را همراهی کنید.

تقویم حرفه ای شمیم یاس

رابط کاربری:

زیبایی و جذابیت صفاتی هستند که از همان اولین نگاه به محیط برنامه فوق، میتوان به “تقویم حرفه ای شمیم یاس” نسبت داد. استفاده از رنگ های زنده با رعایت اصل هماهنگی در همه صفحات و به کارگیری انیمیشن های ملایم و استاندارد در هنگام جابجایی بین آنها، از مهمترین دلایل وجود خصوصیات اشاره شده برای این اپلیکیشن اندرویدی محسوب میشوند. فونت مناسب، چیدمان مرتب عناصر صفحه و آیکن های زیبا نیز از دیگر نقاط قوت قابل ذکر هستند.

هرچند تمام صفحه بودن برنامه را باید به عنوان یک نقص کوچک به شمار آورد اما جمع بندی نکات مثبتی که نام بردیم، “تقویم حرفه ای شمیم یاس” را جزو نمونه های حرفه ای قرار میدهد. پیاده سازی هوشمندانه رابط کاربری اپلیکیشن فوق را نیز باید در این جمع بندی به حساب آوریم چراکه جابجایی سریع بین همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات، از ویژگی های بارز آن میباشد.

امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 5 از 5 است.

تقویم حرفه ای شمیم یاس

کاربرد:

تاریخ روز به شمسی، قمری و میلادی، مناسبت ها و اوقات شرعی از جمله مواردی هستند که در صفحه اصلی “تقویم حرفه ای شمیم یاس” به کاربران نشان داده میشوند. علاوه بر این موارد، بخشی هم به منظور نمایش جملات در 4 گروه انرژی مثبت، آیه های قرآنی، احادیث و پرسش های شرعی(احکام) با قابلیت به اشتراک گذاری به چشم میخورد که در نوع خود قابل توجه است. در ادامه به دیگر بخش های این برنامه اندرویدی اشاره میکنیم و شما درخواهید یافت که از هرلحاظ با تقویم کاملی روبرو هستید که قابلیت پخش اذان را نیز در خود دارد.

با لمس دومین آیکن از سمت راست و درپایین صفحه، تقویم ماهیانه باز میگردد که با کشیدن صفحه به سمت چپ و راست میتوانید بین ماه ها جابجا شوید. نمایش روزهای سپری شده و روز کنونی با رنگ های متفاوت و همچنین رویدادهای هر ماه، از جمله امکاناتی هستند که برای این قسمت پیش بینی شده اند. سومین بخش از برنامه فوق به اعمال عبادی اختصاص دارد و به 5 بخش تعقیبات، دعای روزانه، زیارت روزانه، ادعیه و زیارات تقسیم میشود. برای هر کدام از عناوین این قسمت، امکان نمایش به صورت متن عربی یا فارسی و یا هر دو وجود دارد. یکی از کاربردی ترین بخش های “تقویم حرفه ای شمیم یاس”، به نمایش مناسبت ها و تعطیلات رسمی در طول ایام سال میپردازد که صفحات مربوطه از دو برگه رویدادهای گذشته و رویدادهای درپیش رو تشکیل شده اند. در همین بخش میتوانید یادداشت ها و یادآوری های خود را نیز مدیریت کنید.

برای ثبت یادداشت و افزودن یادآوری، کافی است بر روی یکی از دو آیکن سمت چپ و در پایین صفحه اصلی اشاره نمایید. با این کار صفحه ای که شبیه به تقویم ماهیانه میباشد باز شده و شما باید با لمس روز موردنظر خود، متن دلخواه را وارد و درنهایت بر روی دکمه ذخیره سازی اشاره کنید. هرکدام از ایامی که برای آنها یادداشت و یادآوری ثبت میگردد، به صورتی گرافیکی مشخص میشوند و علاوه بر این، برنامه در موعد مقرر به کاربران اعلان میدهد.

حال لازم است تا درباره تنظیمات این برنامه نیز توضیحاتی بدهیم و قبل از آن بد نیست که به ابزار قبله نما هم اشاره ای داشته باشیم. این ابزار در منوی سمت راست قرار گرفته که به طور ساده ای جهت قبله را به کاربران نشان میدهد. انتخاب شهر داخلی یا خارجی جهت نمایش اوقات شرعی بر حسب آن، تعیین موذن به منظور پخش صدای اذان، فعال یا غیرفعال کردن قابلیت پخش اذان به تفکیک اوقات سه گانه و همچنین اعلان های قبل از موعد به صورت هشدار در نوار وضعیت یا پخش صدای زنگ، تعیین مدت زمان لازم جهت هشدارهای قبل از اذان و تنظیم صدای آنها، از جمله گزینه های قسمت تنظیمات هستند.

همانطور که می بینید، همه چیز در “تقویم حرفه ای شمیم یاس” تکمیل است و با فعال نمودن ابزارک آن کامل تر هم میشود. در این ویجت، زمان آخرین وقت شرعی به همراه تاریخ روز و زمان سایر اوقات به نمایش درمی آید و علاوه بر این موارد، زمان شب و روز نیز به صورت گرافیکی و به کمک یک آیکن نشان داده میشود.

عدم مشخص کردن روزهایی که دارای یادداشت و یادآوری هستند در صفحه اصلی و تقویم ماهیانه، تنها کمبودهای قابل ذکر این اپلیکیشن میباشند. ازنظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

تقویم حرفه ای شمیم یاس

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی با وجود قابلیت هایی که دارد رایگان است و بدون تردید ابزار بسیار مفیدی برای کاربرانی که آن را دریافت کرده اند خواهد بود. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.