نقد و بررسی

10
1.6K
تقویم خیام
تقویم خیام

موضوع : کاربردی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن تقویم خیام

بسیاری از افراد برای برنامه ریزی و زمان بندی کارهای خود، از تقویم ها و سر رسیدها استفاده میکنند. یادداشت امور روزمره به اشخاص کمک خواهد کرد تا در روز موعود، انجام آنها را از یاد نبرند اما آیا در صورت فراموشی، تقویم قدرت یادآوری به آنها را دارد؟ مسلما پاسخ منفی است و باید به دنبال روشی نوین برای این کار بود. امروزه سرویس های متنوعی بر بستر اینترنت در دسترس مردم قرار گرفته اند که مشکل مذکور را رفع خواهند نمود.

برنامه ای که در ادامه و تحت عنوان “تقویم خیام” معرفی میکنیم، از همین راه به منظور کمک به شما استفاده کرده است. با ما در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید.

تقویم خیام

رابط کاربری:

محیط اپلیکیشن فوق، بدون هرگونه جذابیت خاص و با نهایت سادگی طراحی شده تا عملکرد آن برای کاربران، تحت تاثیر عناصر گرافیکی قرار نگیرد. این موضوع نکته مثبتی به شمار می آید اما بهتر بود دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری در خلق ظاهر “تقویم خیام” صرف گردد تا شاهد رابط کاربری شیک تر و حرفه ای تری باشیم. نقاط قوتی که میتوانیم برای این برنامه اندرویدی نام ببریم، شامل فونت مناسب، چیدمان مرتب عناصر صفحه و نمایش صحیح در حالت افقی و عمودی میشود. انتظار میرفت در کنار این موارد، از رنگ های زنده و هماهنگ نیز برای جان بخشیدن به محیط استفاده شود.

مهمترین ویژگی هایی که در “تقویم خیام” به چشم میخورد، دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات برنامه میباشد که مزیت بزرگی برای عموم کاربران به حساب می آید. رعایت اصول و استانداردهای لازم در پیاده سازی رابط کاربری این اپلیکیشن، امتیاز خوبی دریافت میکند.

AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

تقویم خیام

کاربرد:

“تقویم خیام” امکانات مفیدی در اختیار کسانی که به فکر برنامه ریزی دقیق امور خود هستند قرار میدهد. جالب ترین قابلیت این اپلیکیشن اندرویدی، همگام شدن آن با تقویم گوگل میباشد و در صورتی که در این سرویس حساب کاربری داشته باشید، میتوانید فعالیت های ثبت شده خود مانند قرار ملاقات با اشخاص دیگر را در این تقویم مشاهده نموده و حتی با نزدیک شدن به آنها، هشدار یادآوری دریافت کنید.

صفحه اصلی “تقویم خیام”، در واقع یک جدول است که هر کدام از خانه های آن نمایانگر بازه زمانی یک ساعته میباشد. روزهای هفته نیز به صورت افقی مرتب شده اند و جالب تر اینکه روند گذر زمان هم قابل مشاهده خواهد بود. این کار با تغییر رنگ خانه های جدول انجام میپذیرد. با کشیدن صفحه به سمت چپ و راست میتوانید به هفته های قبلی و بعدی نیز دسترسی پیدا کنید و منوی بالای صفحه به شما نشان میدهد که در چه تاریخی قرار گرفته اید.

حال لازم است تا در مورد قابلیت های کلیدی برنامه فوق توضیح دهیم. با اشاره طولانی بر روی یکی از خانه های جدول یا استفاده از گزینه رویداد جدید در منوی “تقویم خیام”، میتوانید امور خود را ثبت کنید. در صفحه مربوطه، تنظیماتی از قبیل انتخاب تقویم از حساب های گوگل یا استفاده از تقویم محلی، تعیین دقیق زمان برای انجام عمل موردنظر بر حسب تاریخ روز، ماه، سال، ساعت و حتی دقیقه، مشخص کردن تعداد تکرار بر اساس روزهای هفته، تنظیم یادآور برای رویداد به صورت بازه های زمانی مختلف از 5 دقیقه تا 1 هفته و همچنین نحوه نمایش وضعیت شما با گزینه هایی همچون مشغول و موجود و در آخر تعیین رازداری به صورت خصوصی و عمومی وجود دارد.

علاوه بر موارد فوق، میتوان نام مهمان ها برای شرکت در یک جلسه کاری و توضیحات لازم برای آن را نیز در هنگام تعریف یک رویداد جدید وارد کرد. “تقویم خیام” تنظیمات کاملی هم به منظور عملکرد بهتر خود در اختیار شما قرار میدهد که باید گزینه هایی مانند پنهان کردن رویدادهای رد شده، پاک کردن تاریخچه جستجو، تنظیمات اعلان ها و تعیین متن دلخواه برای پاسخ به مهمان های جلسه به صورت ایمیل را به عنوان مهمترین آنها نام ببریم. ابزار جستجو و قابلیت همگام سازی تقویم (تازه کردن) با حساب های گوگل، آخرین امکانات جانبی اپلیکیشن فوق هستند.

در پایان بد نیست به دو ابزارک “تقویم خیام” نیز اشاره ای داشته باشیم. یکی از این ویجت ها تنها برای نمایش ساعت و تاریخ روز کاربرد دارد و دیگری رویدادهای آینده را نشان خواهد داد.  هرچند اکثر قابلیت هایی که آنها را ذکر کردیم در نتیجه همگام شدن با سرویس تقویم گوگل پدید آمده اند اما به هرحال، زاییده ایده تولیدکنندگان این برنامه میباشند و همه آنها را باید به عنوان نقاط قوت در نظر بگیریم.

از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

تقویم خیام

قیمت:

شما میتوانید “تقویم خیام” را به صورت رایگان دریافت نموده و از آن در جهت برنامه ریزی و زمان بندی دقیق امور خود استفاده کنید. با توجه به این موضوع و قابلیت هایی که آنها اشاره شد، امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.