نقد و بررسی

26
3.2K
تقویم هوشمند پرند
تقویم هوشمند پرند

موضوع : کاربردی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن تقویم هوشمند پرند

تقویم ها همواره به عنوان ابزاری جهت در دست داشتن تاریخ روزها و همچنین برنامه ریزی و مدیریت امور روزمره مورد استفاده قرار گرفته اند بطوریکه اکثر افراد سعی میکنند تا نمونه ای از آن را به همراه خود داشته باشند. این موضوع دلیل خوبی برای تولید انواع برنامه های تلفن همراه شده که نقش یک تقویم را برای کاربران ایفا میکنند.

در ادامه قصد داریم یکی از نمونه های جالب توجه این اپلیکیشن ها تحت عنوان “تقویم هوشمند پرند” را به شما معرفی نماییم. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

تقویم هوشمند پرند

رابط کاربری:

در اولین نگاه به محیط برنامه فوق، میتوان دریافت که قالب گرافیکی آن با دقت نظر بالایی طراحی گردیده است. رنگ بندی زنده و هماهنگ، چیدمان مرتب عناصر صفحه، آیکن های زیبا، فونت مناسب و به کارگیری خلاقانه انیمیشن ها و افکت های صوتی، نقاط قوتی هستند که درمجموع ظاهر جذابی به این اپلیکیشن اندرویدی بخشیده اند. در یک جمله میتوان گفت که “تقویم هوشمند پرند” از محیط کاربرپسندی بهره میبرد.

رعایت استانداردهای رابط کاربری در اپلیکیشن فوق، از دیگر نکات مثبت آن محسوب میشود که نتیجه آن راحتی استفاده از امکانات و جابجایی سریع و بدون پیچیدگی در میان همه بخش ها میباشد. “تقویم هوشمند پرند” را از این لحاظ میتوان جزو نمونه های حرفه ای به شمار آورد و امتیاز خوبی به آن اختصاص داد.

با توجه به موارد اشاره شده، امتیاز AppReview به این بخش 5 از 5 است.

تقویم هوشمند پرند

کاربرد:

وظیفه اصلی این برنامه اندرویدی، نمایش تاریخ ایام سال برای کاربران میباشد و با وجود امکانات متنوع دیگری که در ادامه نام میبریم، کارایی آن دوچندان شده است. از آنجا که با مشاهده راهنمای تعاملی موجود در “تقویم هوشمند پرند”، نحوه کار با آن را به خوبی فراخواهید گرفت، فقط به ذکر این قابلیت ها بسنده میکنیم.

نمایش اوقات شرعی در پایین صفحه، مهمترین موردی است که باید به آن اشاره کنیم. درصورتی که به منوی سمت راست برنامه بروید، میتوانید از بخش تنظیمات شهر محل سکونت خود را برای نمایش این اوقات 6 گانه بر حسب آن انتخاب نموده و یا موقعیت یاب خودکار را بدین منظور روشن کنید. در همین منو گزینه دیگری به نام اوقات شرعی وجود دارد که تعیین پخش صدای اذان در سه وقت اصلی، در آن میسر میگردد.

اطلاع از مناسبت ها و رخدادهای ایام با اشاره بر روی شماره روزها، از دیگر قابلیت های “تقویم هوشمند پرند” میباشد. با این کار دو آیکن جهت ثبت وقایع شخصی و خاطرات نیز در دسترس شما قرار میگیرد که در نوع خود قابل توجه است. امکاناتی که در هنگام تعریف وقایع شخصی میتوانید از آنها بهره مند شوید، شامل انتخاب تصویرک دلخواه، یادداشت، یادآور، تعیین تکرار به صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه، تعیین زمان باقی مانده تا اعلام یادآور و حتی ارسال پیامک به شخص دلخواه میگردد. در بخش ثبت خاطره به غیر از انتخاب تصویرک و نوشتن یادداشت، میتوانید حالت روحی و وضعیت آب و هوا را نیز مشخص نمایید.

با لمس دکمه ثبت چپ سربرگ، وقایع ثبت شده توسط شما در دودسته سالگردها و رویدادها به نمایش درمی آیند که البته فقط مخصوص ماه جاری هستند. لازم به ذکر است ثبت یک سالگرد از منوی سمت راست و با استفاده از گزینه مدیریت تولدها و سالگردها انجام میپذیرد. با ورود به قسمت مذکور، علاوه بر مشاهده موارد به ثبت رسیده قبلی، امکان تعریف مورد جدید نیز در گروه بندی عروسی، عقد، نامزدی و تولد وجود دارد. در اینجا نیز قابلیت ارسال پیام به مخاطب موردنظر در هنگام فرارسیدن موعد مقرر به چشم میخورد. در بخش های مدیریت رویداد و خاطرات، تنها مشاهده موارد ثبت شده امکان پذیر بوده و در همه آنها ابزار جستجو گنجانده شده است.

در صفحه اصلی “تقویم هوشمند پرند”، روزهایی که برای آنها رویداد و سالگرد تعیین میگردد، با نشانه های مخصوص قابل تشخیص خواهند بود و این موضوع فواید بسیاری به همراه دارد. برای جابجایی بین ماه ها نیز باید صفحه را به پایین یا بالا کشید و به منظور رفتن به روز کنونی، میتوان گوشی را تکان داد. تبدیل تاریخ های شمسی، قمری و میلادی به یکدیگر، آخرین قابلیتی است که باید آن را نام  ببریم.

بد نیست بدانید که “تقویم هوشمند پرند” دارای دو ابزارک ساده نیز میباشد و استفاده از آنها در صفحه اصلی تلفن همراه کارایی دارد. البته انتظار میرفت که این ویجت ها قابل رقابت با برنامه های مشابه باشند و این موضوع را باید یکی از کمبودهای اپلیکیشن فوق به حساب آوریم. در پایان باید گفت که این تقویم میتواند با کمی توسعه بیشتر،  به یکی از برنامه های محبوب در میان کاربران تبدیل شود.

AppReview با جمع بندی موارد ذکر شده، امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

تقویم هوشمند پرند

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی تنها 15 روز پس از نصب به صورت رایگان قابل استفاده است اما نگران نباشید چون هزینه فعال سازی مجدد “تقویم هوشمند پرند” نسبت به کارایی آن منصفانه بوده و به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.