نقد و بررسی

3
1.9K
جدول تناوبی عناصر
جدول تناوبی عناصر

موضوع : کاربردی

قیمت : ۱۰۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن جدول تناوبی عناصر

 

علم شیمی و نتایج بدست آمده از تحقیقات در مورد آن، از زمان های دور تاثیرات بسزایی در زندگی بشر داشته است. علاقه مندان به این رشته، راه درازی برای فراگیری کامل آن درپیش دارند و درطول این مسیر همواره با جدول معروف “مندلیف” سر و کار خواهند داشت!

نقد و بررسی امروز مربوط به برنامه “جدول تناوبی عناصر” میشود که در ادامه آن را بیشتر به شما معرفی میکنیم

جدول تناوبی عناصر

 رابط کاربری:

کسانی که با این جدول آشنا هستند، ظاهر آن را خوب به خاطر می آورند. نکته مهم در جدول تناوبی، تفکیک عناصر در گروه های مختلف است که رنگ هر یک از این گروه ها متفاوت میباشد. در این برنامه اندرویدی نیز، این استاندارد رعایت گردیده و سعی شده با استفاده از یک پس زمینه متضاد ظاهر شیکی به این رنگ بندی بخشیده شود.

عملکرد صحیح برنامه در نمای افقی و عمودی، بهترین قابلیت را برای استفاده از “جدول تناوبی عناصر” در اختیار شما قرار میدهد چون ابعاد این جدول به گونه ایست که در حالت عمودی نمای بهتری دارد. همچنین دکمه هایی در پایین صفحه قرار گرفته اند که میتوانید برای بزرگنمایی و کوچک نمودن جدول از آنها استفاده کنید.

پس زمینه استفاده شده در صفحه توضیحات عناصر در نوع خود جالب است اما فونت به کار رفته زیاد مناسب نیست.

 در کل انتظار بیشتری برای طراحی گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی میرفت. به عنوان مثال بهتر بود جهت جذابیت بیشتر در چشم کاربر و همچنین تفکیک بخش های صفحه، سربرگی نیز طراحی میشد و با استفاده از رنگ های هماهنگ محیط برنامه را زیباتر میساخت.

از لحاظ دسترسی سریع و راحت، نکته خاصی در “جدول تناوبی عناصر” وجود ندارد چرا که عملکرد آن بسیار ساده میباشد و امکانات جانبی در آن به چشم نمیخورد.

از نظر AppReview امتیاز این بخش 3 از 5 میباشد.

جدول تناوبی عناصر

کاربرد:

این برنامه اندرویدی، مخاطبان زیادی ندارد بنابراین باید حداکثر کارایی را برای کاربران خاص خود داشته باشد. همانطور که اشاره شد هیچگونه امکانات جانبی برای “جدول تناوبی عناصر” در نظر گرفته نشده است و تنها وظیفه آن نمایش گروه بندی و درنهایت مشخصات هر یک از عناصر 118 گانه میباشد.

البته دو حالت نمایش برای این جدول پیش بینی گردیده است، یک حالت بر اساس گروه عناصر و دیگری بر حسب طبق بندی بلوک آنها. با اشاره بر روی هر خانه جدول نیز مشخصات و توضیحات مربوط به آن نمایش داده میشود.

 حداقل امکاناتی که میشد برای این اپلیکیشن اندرویدی در نظر گرفت، انتخاب بخشی از متن و ارسال آن با استفاده از قابلیت اشتراک گذاری بود که کمبود آن واقعا احساس میشود.

نکته مهمی که باید ذکر کنیم، به خاطر سپردن  “جدول تناوبی عناصر” و مشخصات عناصر آن توسط کاربران  است که کار راحتی نخواهد بود. علاقه مندان به رشته شیمی همواره این دغدغه فکری را همراه داشته اند و برنامه فوق میتوانست دستیار خوبی برای آنها شود. اگر قابلیتی برای مرور کردن هر یک از خانه های جدول و حتی آزمون گرفتن پس از مرور، در این برنامه گنجانده شده بود، بدون تردید کارایی آن صد چندان میشد!

AppReview امتیاز 2.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

جدول تناوبی عناصر

قیمت:

برای دریافت “جدول تناوبی عناصر”، لازم نیست هزینه زیادی پرداخته شود اما قیمت کمتر آن با توجه به کارایی مختصری که دارد، میتوانست رضایتمندی بیشتری به کاربران ببخشد.

امتیاز در نظر گرفته شده توسط AppReview برای این بخش، 4.5 از 5 است.