نقد و بررسی

12
9.7K
جدول مدرن
جدول مدرن

موضوع : سرگرمی

قیمت : رایگان-با پرداخت درون برنامه ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن جدول مدرن

در زمان های قدیم که تکنولوژی به این اندازه پیشرفت نکرده بود، نوع سرگرمی و تفریح مردم با زمان حال تفاوت داشت. یکی از این سرگرمی ها که افراد بسیاری به آن علاقه مند بوده و هنوز هم هستند، حل جدول کلمات متقاطع در نشریه ها و مجلات میباشد. این جدول ها به مرور تغییراتی یافته و جذاب تر شدند تا اینکه نوع رایانه ای آنها ظهور کرد! اکنون میتوان بر روی دستگاه هایی همچون تلفن همراه، تبلت و یا حتی رایانه های شخصی، از حل جدول های متنوع لذت برد.

در ادامه به معرفی یکی از اپلیکیشن های تولید شده در این زمینه میپردازیم که “جدول مدرن” نام دارد. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

جدول مدرن

رابط کاربری :

محیط جذاب و کاربرپسند، اولین نکته ای است که در محیط برنامه فوق به چشم میخورد. استفاده از رنگ های زنده و هماهنگ در کنار آیکن های یکدست و زیبا، از جمله مهمترین عوامل در پیدایش این ویژگی به شمار میروند. علاوه بر این، باید به نکات مثبت دیگری همچون فونت مناسب، چیدمان مرتب اجزای صفحه و به کارگیری انیمیشن و افکت های صوتی و تصویری خلاقانه در “جدول مدرن” اشاره کنیم. البته باید گفت که دقت نظر بیشتر در طراحی قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی، میتوانست یکپارچگی بیشتری به آن بخشیده و نواقص جزئی آن را برطرف نماید.

جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین همه بخش ها و به کارگیری امکانات موجود بدون هرگونه دردسر، از دیگر ویژگی های مثبتی هستند که میتوانیم برای “جدول مدرن” نام ببریم. هرچند وجود این خصوصیات در اپلیکیشن فوق ذاتی به نظر میرسد اما باید گفت که پیاده سازی رابط کاربری با رعایت استانداردهای و استفاده از تکنیک های اصولی، در پیدایش این نکات مثبت بی تاثیر نبوده است.

با توجه به موارد ذکر شده، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

جدول مدرن

کاربرد :

“جدول مدرن”، در واقع یک سرگرمی با اثرگذاری طولانی مدت میباشد که به صورت بازی ارائه گردیده و درواقع باید به بررسی گیم پلی آن پرداخت. همانطور که مشخص است، در این برنامه اندرویدی با یک سرگرمی فکری روبرو هستید که اطلاعات عمومی شما را به چالش میکشد. بیش از 15 جدول متنوع با موضوعات مختلف که در هر کدام 24 مرحله قرار گرفته، در اپلیکیشن فوق گنجانده شده اند و بدین ترتیب تا مدت طولانی میتوان از حل آنها لذت برد. البته تفاوت عمده ای در نحوه پاسخگویی به سوالات این جدول ها وجود دارد که در ادامه به شرح آن پرداخته ایم.

پس از انتخاب اولین موضوع از فهرست اصلی “جدول مدرن” و گشودن مرحله اول آن، صفحه ای در پیش روی شما قرار میگیرد که در بالای آن، پرسش (سرنخ) ها به همراه تعداد حروف جواب آنها به چشم میخورد. حال باید با لمس حروف در هم ریخته پایین صفحه که به صورت دوتایی یا سه تایی هستند، پاسخ هر سوال را بیابید. لازم به ذکر است که ترتیب جوابگویی مهم نبوده و میتوانید از شماره 1 تا 7 به هرکدام از سوالات جواب دهید.

در برنامه فوق، یک سیستم امتیازدهی ساده پیش بینی شده تا در هنگام حل جدول ها، جذابیت بیشتری را ایجاد کند. بعد از پاسخگویی صحیح به پرسش های هر مرحله، تعدادی سکه و یک ستاره به شما تعلق میگیرد که مورد استفاده هر کدام از این دو را در ادامه توضیح داده ایم. بد نیست بدانید که در “جدول مدرن” با ثبت نام کاربری دلخواه، امکان ثبت امتیاز در جدول رتبه بندی کاربران به وجود می آید و میتوانید جایگاه خود را به صورت کلی، ماهانه و یا هفتگی مشاهده نمایید.

هر چقدر هم که سطح اطلاعات عمومی شما بالا باشد، شاید در هنگام حل جدول به سوالی برخورد کنید که پاسخ آن را نمی دانید. اینجاست که “جدول مدرن” به کمک آمده و در ازای کسر تعداد سکه مشخص، سه نوع راهنمایی از جمله نمایش حرف اول، دو حرف اول و یا کل جواب، در اختیار کاربر قرار میدهد. از جمع آوری ستاره های بدست آمده در انتهای هر مرحله نیز برای بازکردن سطح (موضوع) بعدی و همچنین رتبه بندی کاربران استفاده میشود.

همانطور که ملاحظه کردید، اپلیکیشن فوق میتواند بسیار سرگرم کننده باشد و علاوه بر این، فواید دیگری نیز همچون افزایش اطلاعات عمومی و جلوگیری از بیماری فراموشی (آلزایمر) خواهد داشت.  گیم پلی هوشمندانه “جدول مدرن” در کنار نکات مثبت دیگری از قبیل طراحی جدول ها به صورت حرفه ای و افزوده شدن موضوعات جدید در هر هفته، بدون تردید باعث رضایت مخاطبان میگردد هر چند انتظار میرفت که شاهد ایده پردازی های بیشتری در پیاده سازی آن باشیم. از جمله کمبودهای برنامه فوق باید به سیستم امتیازدهی پیشرفته تر با درنظر گرفتن محدودیت زمان و تعداد اشتباه، راهنمایی های متنوع تر و یا روش بهتر برای تصحیح اشتباهات پس از انتخاب حروف اشاره کنیم.

در نهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش در نظر میگیرد.

جدول مدرن

قیمت :

این اپلیکیشن اندرویدی بطور رایگان قابل دریافت بوده و استفاده از آن بدون صرف هزینه نیز ممکن میباشد که البته به میزان اطلاعات عمومی شما بستگی دارد! چنانچه تعداد سکه های کاربر در “جدول مدرن” به پایان برسد، میتواند بسته های تعریف شده در قسمت فروشگاه را خریداری نموده و به حل جدول های بیشتری بپردازد. قیمت این بسته ها منصفانه به نظر میرسد و علاوه بر این به اختیار کاربر تهیه میشود. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.