نقد و بررسی

7
1.8K
جویشگر
جویشگر

موضوع : خرید

قیمت : ۵۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن جویشگر

 

با وجود گوشی های تلفن همراه متنوع از برندهای مختلف و با قابلیت های گوناگون، گزینه های زیادی برای خرید داریم. برای اینکه بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم باید از مشخصات و قیمت های این گوشی ها آگاهی کامل داشته باشیم. امروز در قالب یک پیش نمایش قصد بررسی برنامه ای اندرویدی به نام “جویشگر” را داریم که در این مورد کمک زیادی به ما میکند.

جویشگر

رابط کاربری:

طراحی “جویشگر” بر اساس وظیفه آن انجام گرفته است. صفحه شروع برنامه تنها از یک فیلد متنی، دکمه های جستجو و لوگوی برنامه تشکیل شده که به خوبی آرایش گرفته اند. پس زمینه سفید این اپلیکیشن اندرویدی به بهتر نمایان شدن جزئیات گرافیکی آن کمک میکند و کاربر نیز دید خوبی خواهد داشت. همچنین در قسمت نتایج جستجو ترتیب قرارگرفتن تصویر بند انگشتی و جزئیات هر گوشی خوب است و باعث سردرگمی کاربر نمیگردد. . تنها ایراد “جویشگر” بهم ریختگی متن در قسمت جستجوی پیشرفته میباشد بطوریکه عنوان برخی از گزینه ها به جای پهلو بر روی آن قرار میگیرد. البته به احتمال زیاد این مشکل بخاطر تغییر رزولوشن صفحه نمایش است و به ندرت پیش می آید. به هرحال امتیاز این بخش از نظر AppReview خوب بوده و 4.5 از 5 است.

جویشگر

کاربرد:

 برخلاف آنچه تصور میکنید ، تمام اطلاعات در مورد گوشی ها در بانک اطلاعاتی خود “جویشگر” موجود میباشد و به صورت آنلاین دریافت نمیگردد. البته این موضوع به هیچ وجه باعث بالا رفتن حجم “جویشگر” نشده است. آفلاین بودن نمایش محتویات یک برنامه هم میتواند مفید باشد و هم نه. اگر از جنبه بروزرسانی اطلاعات نگاه کنیم باید گفت این اپلیکیشن بعد از مدتی عملا بی فایده خواهد شد ولی از جنبه دسترسی به اینترنت خیال کاربر را راحت میکند. البته ناگفته نماند در این برنامه اندرویدی مشخصات بیش از 5000 تلفن همراه گرد آوری شده که همین تنوع بالا برای مدت زیادی جوابگوی نیاز مخاطب خواهد بود . بهترین کاربرد “جویشگر” در قسمت جستجوی پیشرفته نمایان میشود. در این بخش شما میتوانید گوشی مورد نظر خود را از لحاظ محدوده قیمت، اندازه صفحه، وضعیت آن در بازار، برند و نوع سیستم عاملی که مشخص میکنید ، جستجو کرده و بیابید. درمورد کامل بودن اطلاعات ارائه شده نیز دقت زیادی از سوی سازندگان برنامه شده و کافی است بر روی تصویر هر گوشی اشاره کنید تا آنها را ببینید. استفاده دیگری که میتوانید از این اپلیکیشن بکنید این است که پس از ثبت نام در سامانه در نظر گرفته شده اگر تمایل به فروش گوشی خود دارید، آن را از لیست موجود انتخاب کرده سپس از منوی پایین صفحه، گزینه فروش را انتخاب کرده و بعد از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده، گوشی شما وارد لیست فروشندگان میشود و از این پس دیگر کاربران این آگهی را خواهند دید. این قابلیت تنها درصورت اتصال به اینترنت در دسترس قرار میگیرد. به نظر میرسد کاربرد “جویشگر” فراتر از انتظار باشد اما به دلیل آفلاین بودن نمایش اطلاعات و عدم آگاهی کاربر از مشخصات گوشی هایی که در آینده عرضه میشوند، AppReview امتیاز 4 از 5 را به آن میدهد.

جویشگر

نکته: منوی در نظرگرفته شده برای ثبت نام و خرید و فروش در برخی گوشی ها با فشردن دکمه منوی گوشی ظاهر میشود. در بعضی دیگر از گوشی ها نیز به صورت خودکار در پایین صفحه ظاهر میگردد.

قیمت:

طبق اطلاعات ارائه شده از سوی سازندگان این اپلیکیشن اندرویدی قرار است با قیمت 1000 تومان و با احتساب 33 درصد تخفیف منتشر شود. از نظر AppReview این قیمت منصفانه بوده و امتیاز آن 5 از 5 است.