نقد و بررسی

27
3.4K
جی 5 (جعبه لایتنر)
جی 5 (جعبه لایتنر)

موضوع : آموزش

قیمت : ۲۵۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن جی 5 (جعبه لایتنر)

 

به خاطر سپردن همه کلمات انگلیسی و معانی فارسی آنها کار ساده ای نیست اما راه های علمی خوبی برای اینکار ارائه شده است. معروفترین روشی که خیلی از ما با آن آشنا هستیم استفاده از “جعبه لایتنر” میباشد. اگر طرز استفاده از این جعبه مفید را نمیدانید، میتوانید از این لینک استفاده کنید ویا در صفحه توضیحات برنامه ای که در ادامه معرفی میکنیم، با طرز کار “جعبه لایتنر” آشنا شوید.

نام اپلیکیشن اندرویدی که امروز قصد نقد و بررسی آن را داریم “جی 5” است.

جی 5 (جعبه لایتنر)

رابط کاربری:

“جی 5” از لحاظ دسترسی آسان رابط کاربری نسبتا خوب عمل میکند. اکثر گزینه ها در دسترس کاربر قرار دارند و استفاده از آنها پیچیدگی خاصی ندارد اما منوی تنظیمات برنامه کمی از دید پنهان میباشد! برای استفاده از این منو که گزینه های مهمی هم درون آن میباشد، دکمه مشخصی در داخل خود برنامه تعبیه نشده است.

از لحاظ طراحی گرافیکی، این برنامه اندرویدی امتیاز خوبی میگیرد. دلایلی که در ادامه ذکر میکنیم، شما را مجاب خواهد کرد.

پس زمینه روشن “جی 5” خواندن کلمات و متن ها را که فونت مناسب و خوانایی دارند برای شما راحت میکند. در ابتدای شروع برنامه میتوانید الگوریتم پردازش متن متناسب با گوشی خود را انتخاب کرده و نوع و اندازه فونت را نیز تعیین کنید.

ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی با استفاده از رنگ های مناسبی که یکنواختی خوبی نیز با یکدیگر دارند، حال و هوای شاداب و زنده ای به خود گرفته و از این حیث میتواند سلیقه بسیاری از کاربران را جلب کند. به کارگیری آیکون های زیبا، ساده و گویا و همچنین چینش خوب متن ها، فهرست ها و دیگر عناصر در “جی 5” از دیگر نقاط قوت طراحی آن محسوب میگردد.

امتیاز AppReview به این بخش 4 از 5 میباشد.

جی 5 (جعبه لایتنر)

کاربرد:

اگر با جعبه لایتنر آشنایی پیدا کرده باشید، نحوه استفاده از “جی 5” نیز برای شما آسان خواهد بود. در ابتدا خانه های شماره بندی شده ای که هرکدام بخش بندیهای خود را دارند، در اختیار شما قرار میگیرد. هنوز هیچ کارتی در این جعبه موجود نیست پس لازم است با لمس دکمه ای که به شکل + میباشد و در سربرگ صفحه اصلی قرار دارد، تعدادی کارت به جعبه لایتنر خود اضافه کنید.

برای این کار سه آیکون در سربرگ قرار داده شده که هریک راهی را در اختیار شما قرار میدهد . اول اینکه میتوانید در صفحه مورد نظر و به صورت دستی سوال و جواب کارت ها را وارد کرده و بر روی اولین دکمه از سمت چپ اشاره کنید تا این کارت به مجموعه کارت ها افزوده شود. راه دوم این است که بر روی آیکون وسط اشاره کنید تا ابزار جستجوی مربوط به دیکشنری این برنامه باز شود و سپس کلمه مورد نظر خود را از آن بیابید و به لیست کارت ها اضافه کنید. آخرین راه که با دو روش قبلی کمی تفاوت دارد به این ترتیب است که با لمس آیکون اول از سمت چپ تعداد مشخصی لغت به همراه معانی آن نمایش داده میشود. حال میتوانید با استفاده از همان آیکون که این بار در پایین صفحه ظاهر میگردد، کلمات دیگری را به صورت تصادفی فراخوانی کنید و هرگاه به نتیجه مطلوب رسیدید، بر روی عبارت “درج کن” اشاره کرده تا این کارت ها به جعبه لایتنر “جی 5” افزوده شوند.

نکته ای که لازم است در اینجا به آن اشاره کنیم، انتخاب تعداد کلمات تصادفی نمایش داده شده میباشد که از منوی تنظیمات میتوانید آن را تعیین کنید. برای دسترسی به این بخش باید از دکمه منوی خود گوشی استفاده کنید.

تولیدکنندگان این برنامه راه میانبری نیز برای استفاده از آن برای شما کاربران درنظر گرفته اند. با راه اندازی ویجت این اپلیکیشن اندرویدی قادر خواهید بود، به تمرین و یادگیری بپردازید و حتی عملیات افزودن کارت را نیز انجام دهید.

کاربردهای “جی 5” هنوز تمام نشده است! وقتی این برنامه اندرویدی را نصب میکنید یک آیکون دیگر نیز در صفحه گوشی شما پدیدار میشود. با اشاره بر روی این آیکون دیکشنری برنامه “جی 5” باز شده که ابزار جستجوی آن در یافتن کلمه مورد نظرتان به شما کمک زیادی خواهد کرد. این ابزار از قابلیت جستجوی افزایشی (Incremental search) بهره میبرد.

امکان درج فایل از بیرون برنامه، پشتیبان گیری و بخشی برای دیدن کلماتی که با موفقیت به خاطر سپرده اید، از قابلیت های جانبی “جی 5” میباشند.

توضیح درمورد چگونگی به خاطر سپردن سوال و جواب ها و اینکه چطور از جعبه لایتنر استفاده میشود در حوصله این بحث نمیگنجد و یادگیری بیشترآن را به خود شما محول میکنیم.

با وجود این همه کارایی AppReview امتیاز این بخش را 5 از 5 تعیین میکند.

جی 5 (جعبه لایتنر)

قیمت:

توضیحاتی که در بالا ارائه شد، خیلی از کاربران را قانع میکند که قیمت 1500 تومان برای این اپلیکیشن اندرویدی منصفانه است. AppReview نیز این موضوع را لحاظ کرده و امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.