نقد و بررسی

34
4.5K
حسگر هوشمند
حسگر هوشمند

موضوع : کاربردی

قیمت : 5000 تومان

  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن حسگر هوشمند

در بسیاری از مواقع که باید از تلفن همراه خود استفاده کنیم، به دلایل مختلفی امکان این کار وجود ندارد. برای مثال هنگامی که دستان ما آلوده باشد و یا در حال رانندگی باشیم و خیلی از حالات دیگر را میتوانیم نام ببریم. در اینگونه مواقع، پاسخ دادن به تماس ها از جمله ضروریاتی میباشد که ممکن است برای هر کس اتفاق بیفتد اما آیا راهی وجود دارد که بدون لمس صفحه نمایش گوشی بتوان از آن استفاده کرد؟

درصورتی که ما را در معرفی، نقد و بررسی برنامه اندرویدی “حسگر هوشمند” همراهی کنید، پاسخ این سوال را خواهید فهمید.

حسگر هوشمند

 

رابط کاربری :

محیط برنامه فوق در عین سادگی که بطور ذاتی دارد، دارای جذابیت هایی نیز هست و این به دلیل وجود نقاط قوتی همچون به کارگیری رنگ های زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه میباشد. به دلیل موضوع این اپلیکیشن اندرویدی، عناصر گرافیکی خاصی در آن به چشم نمیخورد اما در عین حال قالب گرافیکی “حسگر هوشمند” از یکپارچگی خوبی بهره میبرد و چهره آن کاربرپسند است. البته انتظار میرفت که با خلاقیت و دقت نظر بیشتر، شاهد نمونه حرفه ای تری از این لحاظ باشیم.

خصوصیاتی همچون جابجایی سریع بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات، بطور ذاتی در اپلیکیشن فوق وجود دارند هرچند رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی در پیاده سازی رابط کاربری را نیز میتوان دلیلی برای پیدایش این ویژگی ها در “حسگر هوشمند” به شمار آورد. در کل باید گفت که از این لحاظ نقص قابل توجهی مشاهده نمیشود و این موضوع مزیت بزرگی محسوب میگردد.

از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

حسگر هوشمند

 

کاربرد :

با استفاده از این برنامه اندرویدی میتوانید عملیات مختلفی را تنها با حرکت دست و بدون نیاز به لمس صفحه نمایشگر انجام دهید که این حرکات توسط حسگرهای دستگاه تشخیص داده میشوند. درواقع “حسگر هوشمند” دارای گزینه های مختلفی است که باید آنها را به دلخواه و برای انجام یک عمل مشخص تنظیم کنید و بدین ترتیب در مواقعی که امکان لمس وجود ندارد، دستگاه قابل استتفاده خواهد بود! در ادامه این گزینه ها را نام برده و در مورد هر یک توضیح داده ایم.

هنگامی که برای اولین بار “حسگر هوشمند” را اجرا میکنید، برنامه بطور پیشفرض فعال است که میتوانید در مواقع دلخواه آن را غیرفعال کنید. عملیات قابل انجام با سنسور حرکتی دستگاه، در اپلیکیشن فوق به 4 دسته کلی از قبیل صفحه روشن، صفحه خاموش، صفحه هوشمند و دستورات حین تماس تقسیم شده اند. هر کدام از این موارد دارای گزینه های مربوط به خود هستند که مهمترین آنها تعریف انجام یک عمل خاص بر اساس تعداد حرکت میباشد.

اجرای یک اپلیکیشن که آن را از لیست برنامه های نصب شده انتخاب میکنید، قفل کردن صفحه، استفاده از صفحه هوشمند، چرخش خودکار و تغییر جهت صفحه، پخش و توقف موزیک و رفتن به آهنگ قبلی یا بعدی و استفاده از فلاش دوربین، از جمله کارهایی هستند که میتوانید در حالت صفحه روشن و با انجام تعداد 1 تا 4 حرکت، آنها را انجام دهید. بد نیست بدانید که در قسمت سفارشی سازی حرکت از “حسگر هوشمند”، این امکان به وجود آمده تا مواردی همچون مدت نگه داشتن دست، حداکثر مدت زمان حرکت تکی، وقفه زمانی بین حرکت ها، فعال کردن ویبره یا صدا هنگام تشخیص حرکت و عدم استفاده در حالت افقی را به مقدار دلخواه تنظیم نمایید.

حسگر هوشمند

 

در حالتی که صفحه نمایشگر دستگاه خاموش است، لیست کارهایی که میتوانید انجام دهید به بیدارکردن صفحه، فلاش دوربین و عملیات مربوط به موزیک محدود میشود. علاوه بر این، “حسگر هوشمند” گزینه هایی برای روشن کردن خودکار صفحه هنگام خروج دستگاه از جیب، باز کردن قفل پس از روشن شدن صفحه با استفاده از دستورات و اجرای یک اپلیکیشن پس از آن، جلوگیری از روشن شدن صفحه و همچنین فعال بودن سرویس در حالت صفحه قفل با تعیین مدت زمان آن را نیز در اختیار شما میگذارد. بخش بعدی در برنامه فوق، صفحه هوشمند نام دارد که ابتدا باید آن را فعال و مدت زمان تاخیر خاموش یا قفل شدن صفحه را تعیین کنید. عدم استفاده در حالت افقی و استفاده فقط در حین تماس، از دیگر گزینه های این بخش هستند.

یکی از کاربردین ترین قسمت های اپلیکیشن فوق، دستورات حین تماس آن میباشد که شامل 2 حرکت برای پاسخ دادن به تماس، پاسخ خودکار هنگام نزدیک شدن دستگاه به گوش و برگرداندن گوشی برای بیصدا کردن زنگ میگردد. همچنین میتوانید گزینه فعال شدن اسپیکر هنگام پاسخگویی به تماس را نیز فعال نمایید. البته برای گرفتن بهترین نتیجه از گزینه های نام برده، “حسگر هوشمند” به شما پیشنهاد میدهد که دستگاه را در حالت عمودی و افقی کالیبره کنید. فعالسازی نوتیفیکیشن دائمی در نوار وضعیت و تعریف اجرای دستور دلخواه هنگام لمس آن، آخرین قابلیتی است که باید به آن اشاره کنیم.

برنامه فوق ایده جالبی به نظر میرسد که میتواند در بسیاری از مواقع مفید واقع گردد و کمبود خاصی نیز در آن به چشم نمیخورد. البته انتظار میرود که تولیدکنندگان “حسگر هوشمند” بر روی توسعه آن بیشتر فعالیت کنند و تعداد دستورات قابل انجام با استفاده از سنسور حرکتی دستگاه را افزایش دهند. علاوه بر این بهتر بود در دستور اجرای برنامه، یک ابزار جستجو برای یافتن مورد دلخواه وجود داشته باشد. امیدواریم در آینده شاهد ایده پردازی های بیشتر در این اپلیکیشن و افزایش کارایی آن باشیم.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

حسگر هوشمند

قیمت :

با توجه به توضیحاتی که در دو بخش قبل ارائه شد، میتوان قیمت این اپلیکیشن اندرویدی را منصفانه درنظر گرفت هرچند بهتر بود کمتر از این مقدار باشد تا “حسگر هوشمند”، رضایت مخاطبان را از هر لحاظ جلب کند. امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

نگاهی بر اپلیکیشن "حسگر هوشمند"