نقد و بررسی

6
2.9K
داروخانه بنفش
داروخانه بنفش

موضوع : پزشکی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن داروخانه بنفش

بیماری های مختلفی در کمین انسان ها نشسته اند که برای درمان هر یک از آنها داروهای متنوعی عرضه شده است. این داروها یا از نوع شیمیایی هستند و یا گیاهی و در هر صورت شناخت آنها برای عموم افراد مفید خواهد بود.

اپلیکیشن “داروخانه بفش” که در ادامه آن را معرفی میکنیم، لیست تقریبا کاملی از داروهای مختلف جمع آوری کرده و توضیحات جامعی درباره آنها ارائه نموده است. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

داروخانه بنفش

رابط کاربری:

برای برنامه فوق مواردی مثل رنگ بندی هماهنگ، آیکن های زیبا و گویا، چیدمان مرتب فهرست ها، فونت خوانا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی را میتوانیم به عنوان نقاط قوت نام ببریم که هیچگونه نقصی هم در آنها وجود ندارد.

البته جذابیت خاصی هم در محیط این اپلیکیشن اندرویدی به چشم نمیخورد و بهتر بود با صرف کمی خلاقیت، توجه بیشتر کاربران جلب گردد. به هرحال یک رابط کاربری جذاب و حرفه ای، تاثیر بسزایی در استقبال مخاطبان از یک برنامه دارد.

از لحاظ سرعت دسترسی به قسمت های مختلف و استفاده راحت از امکانات موجود، استانداردهای لازم رعایت گردیده و بدون هرگونه پیچیدگی میتوان از این برنامه بهره برد. این مورد را باید به عنوان یک مزیت بزرگ برای “داروخانه بفش” به حساب آوریم چرا که عموم افراد جامعه میتوانند از مخاطبان این اپلیکیشن باشند و بدون تردید در میان آنها افراد غیرحرفه ای نیز یافت میشود.

مورد دیگری که در رابطه با اپلیکیشن فوق باید اشاره کنیم، محل نامناسب نمایش تبلیغات است که شاید برای برخی از کاربران آزاردهنده به نظر برسد. معمولا پایین صفحات بهترین محل برای نشان دادن یک بنر تبلیغاتی محسوب میشود به خصوص اگر برنامه از نوع نمایش لیست گونه (List View) باشد.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش منظور میکند.

داروخانه بنفش

کاربرد:

“داروخانه بفش” از دوبخش اصلی تشکیل شده و بطور مجزا به معرفی داروهای شیمیایی و گیاهان دارویی میپردازد. در قسمت داروها دسته بندی دیگری نیز صورت گرفته و برای هرگروه از بیماری ها لیست جداگانه ای به نمایش درمی آید. این موضوع سبب میشود که شما داروی موردنظر خود را سریعتر یافته و درباره آن کسب اطلاع کنید.

البته ابزار جستجوی پیشرفته ای نیز برای این برنامه اندرویدی درنظر گرفته شده است که به کاربران در یافتن نام داروها کمک میکند. از دیگر امکانات جانبی “داروخانه بنفش” میتوانیم به قابلیت های افزودن  به علاقه مندی ها و به اشتراک گذاری اشاره کنیم. هرچند برخی از برنامه های رقیب از امکانات بیشتری بهره میبرند اما اپلیکیشن فوق با همین چند مورد وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد.

در پایان لازم است به مهمترین نکته “داروخانه بنفش” نیز اشاره کنیم. توضیحات جامع و سودمند این برنامه درباره داروها که به تفکیک بخش های مختلف مانند گروه دارویی، موارد مصرف، مکانیزم اثر، عوارض جانبی، اشکال دارویی و… ارائه گردیده است، برای عموم افراد مفید خواهد بود و از این بابت امتیاز خوبی به آن تعلق میگیرد.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

داروخانه بنفش

قیمت:

برنامه فوق بطور رایگان عرضه شده و دلیل خوبی برای استقبال چشمگیر مخاطبان از آن بوده است. AppReview نیز با توجه به این موضوع، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.