نقد و بررسی

15
1.6K
دایورتک
دایورتک

موضوع : کاربردی

قیمت : 2500 تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دایورتک

بسیاری از ارتباطات روزانه ما با اطرافیان، به وسیله ارسال و دریافت پیام انجام میپذیرد بطوریکه این امر در میان کاربران تلفن همراه به شدت مرسوم شده و دلایل استفاده از آن، جنبه های مختلفی را دربر میگیرد. موضوعی که در اینجا میخواهیم به آن بپردازیم، اطمینان به دریافت قطعی پیام های دیگران در شرایط مختلف میباشد و همانطور که میدانید، این کار را میتوان توسط قابلیتی به نام انتقال پیامک ها (Divert) انجام داد.

“دایورتک” برنامه ای است که با امکانات خود در این زمینه به شما کمک میکند. با ما در معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید.

دایورتک

رابط کاربری:

این اپلیکیشن تنها از یک صفحه تشکیل شده است و بنابراین نیازی به جابجایی بین بخش های مختلف نخواهد بود. به همین علت، “دایورتک” به طور ذاتی از یک رابط کاربری روان بهره میبرد و در عین حال استفاده از امکانات آن نیز به راحتی انجام میپذیرد. البته نوع پیاده سازی برنامه هم در پیدایش این خصوصیات موثر بوده است و میتوان امتیازی را از این بابت درنظر گرفت.

در رابطه با ظاهر این برنامه اندرویدی، باید به نقاط قوتی از قبیل فونت مناسب، چیدمان مرتب عناصر صفحه و رنگ بندی هماهنگ اشاره کنیم. هرچند قالب گرافیکی “دایورتک” در نگاه اول بدون نقص به نظر میرسد اما میتوانستیم شاهد طراحی دقیق تری نیز باشیم. برای مثال بهتر بود از طیف رنگ های بیشتری برای جان بخشیدن به محیط استفاده شود. همچنین در بعضی مواقع، نظم و ترتیب قرارگیری عناصر صفحه از دست میرود و دلیل این موضوع تغییر درعنوان دکمه ها با تغییر وضعیت آنها میباشد.

از نظر AppReview امتیاز 4 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

دایورتک

کاربرد:

وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی، انتقال پیام های دریافتی به یک شماره دیگر است. البته این عمل بر روی پیام های ارسالی نیز انجام میگیرد و از این رو میتوان گفت، “دایورتک” وجه تمایز قابل توجهی با برنامه های رقیب خود دارد. این قابلیت، جنبه های کاربردی اپلیکیشن فوق را بیشتر میکند که با وجود امکانات جانبی که در ادامه نام میبریم، میتوان امتیاز خوبی به آن اختصاص داد.

قبل از هرچیز میبایست برنامه را فعال کنید که در این صورت شماره همراه مقصد برای انتقال پیام ها، از شما خواسته میشود. تعیین شماره مذکور را با اشاره بر روی دکمه تنظیم مرکز نیز میتوانید انجام دهید. همانطور که گفتیم، “دایورتک” پیام های خروجی را هم به مقصد تعیین شده انتقال میدهد و مزیت این کار، آگاهی از پیام های ردوبدل شده بین یک شخص خاص (به عنوان مثال فرزند شما!) با مخاطبان او میباشد. حال باید دید چه قابلیت هایی برای حفظ امنیت این اپلیکیشن در تلفن همراه فرد موردنظر پیش بینی شده است.

جلوگیری از پاک شدن برنامه، یکی از این امکانات میباشد ونکته مثبت در اینجاست که فعال یا غیرفعال کردن آن از درون خود برنامه انجام میپذیرد. بنابراین باید بتوان برای ورود به “دایورتک”، رمز عبور مشخص کرد اما چون در بیرون از برنامه راه هایی برای از کارانداختن این قابلیت وجود دارد، تولیدکنندگان از یک روش امنیتی دیگر استفاده نموده اند. شما میتوانید آیکن این اپلیکیشن را مخفی و برای ورود به آن یک کلمه رمز تعیین کنید. نحوه استفاده از امکانات اشاره شده، در صفحه توضیحات برنامه فوق (در کافه بازار) آمده است و ما از بازگو کردن آن صرفنظر میکنیم.

در پیام هایی که انتقال می یابند علاوه بر متن، تاریخ و زمان دقیق ارسال یا دریافت هم ثبت میگردد. تنها و البته بزرگترین کمبود، عدم امکان تشخیص شماره ای میباشد که پیام از آن دریافت یا به آن ارسال شده است. این قابلیت برای چنین برنامه ای بسیار لازم بوده و امیدواریم در نسخه های آتی افزوده شود.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

قیمت:

اپلیکیشن فوق، کاربردهای مفیدی دارد و میتواند بسیار سودمند واقع شود. از طرف دیگر مخاطبان این برنامه اندرویدی بسیار زیاد هستند و از این رو بهتر بود قیمت کمتری برای “دایورتک” درنظر گرفته شود تا باعث جلب رضایت همه گردد. امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است.