نقد و بررسی

10
2K
دنیای پیام
دنیای پیام

موضوع : سرگرمی

قیمت : ۹۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دنیای پیام

 

یکی از سرگرمی های دسته جمعی که میتوان با تلفن همراه انجام داد، ارسال پیامک به دوستان و اقوام است. شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که در جواب پیامکی که از طرف یکی از آشنایانتان فرستاده شده، عاجز مانده باشید یا به اصطلاح کم بیاورید!

با خواندن ادامه این مطلب با برنامه ای اندرویدی آشنا میشوید که این دغدغه خاطر شما را رفع میکند. نام این برنامه “دنیای پیام” میباشد، با ما همراه شوید تا به نقد و بررسی آن بپردازیم.

Donyaye-Payam-2

رابط کاربری:

در تمام بخش های برنامه “دنیای پیام” پس زمینه آبی رنگی مشاهده میکنیم که فونت خوانا و سفید رنگ بر روی آن، به خوبی قابل خواندن است. البته بهتر بود برای اینکه محیط برنامه از حالت یکنواختی و خسته کننده بیرون بیاید از رنگ های دیگری (برای مثال در سربرگ یا در ابزار جستجو) نیز استفاده شود.

درمورد آیکون های به کاررفته در “دنیای پیام” باید گفت، شاید در نگاه اول زیبا به نظر بیایند اما بیشتر که دقت کنیم هیچگونه یکپارچگی بین آنها نمی بینیم. این عدم یکپارچگی هم از نوع آیکون ها (فانتزی، واقعی، سمبلیک و…) و هم از نظر بعد تصاویر (دوبعدی یا سه بعدی) مشخص است.

انیمیشن های که در این اپلیکیشن اندرویدی استفاده شده، یکنواخت و ملایم میباشند و این یک امتیاز خوب در این بخش به حساب می آید. یکنواختی در انتخاب انیمیشن ها به این دلیل مهم است که علاوه بر جذابیت رابط کاربری، کاربر را نیز در استفاده از برنامه سردرگم نمیکند.

 نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کرد، حرکت عرضی متن عناوین لیست ها درحالت صفحه نمایش عمودی است که البته فقط در مواردی دیده میشود که متن به طور کامل در کادر قرار نمیگیرد. این ترفند، هم از بهم ریختگی متن جلوگیری میکند و هم کاربر میتواند بطور کامل عنوان را ببیند.

چیدمان خوب لیست ها و نمایش صحیح برنامه در هر دو حالت افقی و عمودی نیز از دیگر  نقاط قوت رابط کاربری “دنیای پیام” میباشد.

AppReview با جمع بندی تمام مواردی که ذکر شد، امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش میدهد.

دنیای پیام

کاربرد:

مهم ترین قابلیتی که درمورد این برنامه اندرویدی میتوان ذکر کرد، تعداد بسیار زیاد پیامک های درون آن است. به جرات میتوان گفت همین موضوع “دنیای پیام” را از دیگر برنامه های رقیب متمایز میکند. البته از یک دید دیگر هم میتوان نگاه کرد و آن تکراری بودن برخی پیامک هاست چون به هرحال در میان این همه پیامک، موردی هم یافت خواهد شد که قبلا خوانده باشید.

برای ارسال هر پیامک کافی است پس از انتخاب آن در دسته بندی یا موضوع موردنظر خود، بر روی دکمه ارسال که در پایین هر پیامک قرار دارد اشاره کنید و از منوی باز شده طریقه ارسال (ایمیل، بلوتوث، پیام رسان و…) را مشخص کنید.

اجازه دهید امکانات جانبی این اپلیکیشن اندرویدی را هم معرفی کنیم. در پایین متن هر پیامک علاوه بر دکمه ارسال، دکمه دیگری نیز قرار دارد که با اشاره بر روی آن میتوانید پیامک موردنظر را به لیست علاقه مندیهای خود اضافه کنید و از این پس دسترسی سریع تری به آن داشته باشید. ابزار جستجوی تعبیه شده در “دنیای پیام” نیز به شما کمک خواهد کرد در میان دنیایی از پیامک های متنوع، موضوع و متن مطلوب خود را بیابید. دسترسی به این موارد از طریق دکمه موجود در سربرگ نیز امکان پذیر است.

به نظر میرسد این برنامه اندرویدی وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد، بنابراین AppReview قانع میشود در این بخش امتیاز 5 از 5 را به آن بدهد.

دنیای پیام

قیمت:

داشتن یک بانک کامل از پیامک های مختلف میتواند برای علاقمندان به ارسال پیام، ارزشمند باشد اما به هر صورت هیچکس دوست ندارد هزینه زیادی برای این قبیل امور بپردازد. خوشبختانه “دنیای پیام” با قیمت کمی عرضه شده است. امتیاز AppReview در این بخش 5 از 5 خواهد بود.