نقد و بررسی

4
1.2K
دینار طلا
دینار طلا

موضوع : مالی

قیمت : ۲۲۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دینار طلا

از آنجا که نوسانات قیمت ارز و طلا بر کسب و کار و قیمت دیگر کالاها تاثیر میگذارد، صاحبان مشاغل آزاد و تاجران همواره اخبار این نوسانات را دنبال میکنند. برنامه “دینار” میتواند این اخبار را به صورت لحظه ای به نمایش درآورد پس در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی با ما همراه شوید.

دینار

رابط کاربری:

“دینار” از آن دست برنامه هایی است که به گرافیک چندانی احتیاج ندارد اما این باعث نمیشود در این زمینه نتواند سلیقه کاربر را تامین کند. در یک برنامه هرچقدر رنگ ها باهم هماهنگی داشته باشند به چشم کاربر جذاب تر می آیند. در طراحی “دینار” این اصل تقریبا رعایت شده است هرچند بهتر بود از رنگ های زنده تری استفاده شود. مطالعه متن ها و قیمت ها در این اپلیکیشن به دلیل پس زمینه سفید و فونت سیاه، بدون دردسر انجام میپذیرد که قابلیت بزرگنمایی نیز به آن افزوده شده است . برای این نمونه از برنامه ها دسترسی سریع و راحت کاربر به بخش های مختلف حیاتی است و سازندگان “دینار” با استفاده از متن به جای آیکون (در منوی پایین برنامه) سعی در اجرای این تکنیک داشته اند و البته موفق بوده اند. موردی دیگری که باید به آن اشاره کرد مربوط به صفحه اصلی برنامه میشود، جایی که باید برای دیدن جزئیات بیشتر درباره یک کالا، آن ناحیه را به سمت راست بکشید. این بخش میتوانست به گونه ای دیگر مثلا با اجرای یک افکت و انیمیشن مناسب طراحی شود. درمورد طراحی سربرگ و پا صفحه “دینار” و همچنین بخش تنظیمات نیز دقت نظر کمی صورت گرفته و بهتر بود از گرافیک جذاب تری برای آن استفاده شود. امتیاز این بخش از نظر AppReview 3 از 5 است.

دینار

کاربرد:

اگر در جایی باشید که اینترنت در دسترس شما باشد این برنامه اندرویدی میتواند قیمت لحظه ای ارز، طلا و فلزات گران بها و همچنین قیمت ارزهای مرجع و نرخ برابری ارزها را به شما نشان دهید. علاوه بر همه اینها میتوانید اخبار و تحلیل روزانه نوسانات قیمت ها را نیز در “دینار” ببینید. البته در بخش خبرها برای دیدن ادامه خبر باید به سایت های مربوطه بروید که بهتر بود تمام متن خبر به صورت کامل در خود برنامه نشان داده شود. در قسمت تحلیل گر نیز میتوانید چشم انداز و یا  تحلیلی براساس آخرین تغییرات مشاهده کنید که البته نباید به عنوان توصیه ای برای خرید و فروش به آن نگاه کرد و بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارد. نمایش نمودار نوسانات مربوط به طلا نیز میتواند برای شما جالب توجه و مفید باشد. بسیارخوب، اجازه دهید راجب مهمترین کاربرد “دینار” نیز کمی توضیح دهیم. در بخش دستیار میتوانید با انتخاب کردن کالا یا ارز مورد نظر خود و قیمتی که برای آن مشخص میکنید، تعیین کنید در صورت افزایش یا کاهش از قیمت مشخص شده به شما خبر داده شود. این خبر به صورت یک اخطار (Notification) در بالای گوشی و به شکل آیکون برنامه ظاهر میشود و برای اینکه دیگر نشان داده نشود باید از همان قسمت مربوطه غیر فعال گردد. نکته مثبتی که در این بخش دیده میشود این است که واحد پول به نسبت مواردی که از لیست انتخاب میکنید، تغییر میکند. از دیگر امکانات این برنامه اندرویدی، قابلیت انتخاب متن و به اشتراک گذاری آن به وسیله ایمیل، بلوتوث و … میباشد و همچنین بخش تنظیمات که در آن میتوانید تعیین کنید قیمت کدام کالاها نشان داده شود. برای دیدن سریع برخی از قیمت ها نیز میتوانید ابزارک برنامه را در قسمت ابزارک های گوشی خود فعال کنید. AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.

دینار

قیمت:

یکی از راههای جلب اعتماد مخاطب برای خرید یک محصول قیمت گذاری مناسب میباشد. برنامه “دینار” با قیمت نسبتا بالایی عرضه شده است و AppReview چاره ای جز دادن امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش ندارد.

پاورقی: “دینار” نسخه های دیگری نیز دارد. نسخه موسوم به نقره آن را میتوانید از اینجا دریافت کنید و نسخه برنز آن به زودی و به طور رایگان عرضه میشود. درمورد تفاوت نسخه های ذکر شده با نسخه طلا اطلاعات مورد نظر در توضیحات درج شده بر روی مارکت ها وجود دارد.