نقد و بررسی

14
2.2K
دیکشنری همسریابی
دیکشنری همسریابی

موضوع : کتاب ها و مراجع

قیمت : 2000 تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن دیکشنری همسریابی

امر ازدواج از جهات گوناگونی اهمیت داشته و انتخاب همسر آینده بسیار حساس است. دوام زندگی مشترک میان زن و مرد به این انتخاب بستگی دارد و بنابراین باید نهایت دقت را از این بابت به خرج داد. متاسفانه بسیاری از زوجین به دلیل عدم آگاهی و شناخت کافی از طرف مقابل، دچار اشتباه میشوند و میبایست مطالعه بیشتری در این باره انجام دهند. درعین حال، باید دید چه منابعی برای این کار وجود دارد؟

“دیکشنری همسریابی” اپلیکیشنی با همین موضوع است. با ما همراه باشید تا این برنامه اندرویدی را معرفی، نقد و بررسی کنیم.

دیکشنری همسریابی

رابط کاربری:

از لحاظ ظاهری، نقاط قوتی مانند فونت خوانا و چیدمان مرتب فهرست ها در اپلیکیشن فوق به چشم میخورد. رنگ بندی برنامه نیز نسبتا هماهنگ بوده و برای مطالعه متن مناسب میباشد اما جذابیت خاصی در آن وجود ندارد. در “دیکشنری هوشمند” سعی شده تا با استفاده از تصاویر پس زمینه، به محیط جلوه بخشیده شود اما از این بابت دقت نظر و حسن سلیقه کافی صرف نگردیده است.

دسترسی به قسمت های مختلف این اپلیکیشن اندرویدی با سرعت خوبی انجام میپذیرد و استفاده از آن راحت و بدون دردسر میباشد. البته این امر به دلیل فقدان امکانات جانبی بوده  و نمیتواند به عنوان امتیاز محسوب گردد. همچنین از هیچگونه دکمه های ناوبری در “دیکشنری همسریابی” استفاده نگردیده و بهتر بود حداقل برای پرش به صفحه اصلی، تدبیری اندیشیده شود.

امتیاز AppReview به این بخش، 3 از 5 است.

دیکشنری همسریابی

کاربرد:

با توجه به موضوع برنامه فوق، انتظار میرود با تعداد مطالب زیادی روبرو باشیم که در عین حال توضیحات کاملی نیز برای آنها ارائه شده باشد. “دیکشنری همسریابی” از این لحاظ امتیاز خوبی کسب نموده و میتواند تا مدت ها شما را سرگرم مطالعه کند. یکی از نکات مثبت این برنامه اندرویدی، استفاده از تصاویر به همراه متن میباشد که اطلاعات بیشتری را به کاربران منتقل خواهد کرد.

اپلیکیشن فوق هیچگونه امکانات جانبی ندارد و این موضوع را باید به عنوان بزرگترین نقطه ضعف آن به شمار آورد. امکاناتی مانند ابزار جستجو، انتخاب و به اشتراک گذاری متن، تشخیص عناوین مطالعه شده از بقیه و حتی قابلیت افزودن به علاقه مندی ها، میتواند کارایی چنین برنامه هایی را بیشتر کند. مهمتر از همه این موارد وجود قابلیت بروزرسانی دستی، باعث جلب رضایت کاربران شده و بدین ترتیب میتوان به غنی تر شدن مطالب امیدوار بود.

درنهایت، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

دیکشنری همسریابی

قیمت:

خرید انواع کتاب هایی که درباب همسریابی منتشر شده اند، هزینه های به مراتب بیشتر از قیمت این اپلیکیشن اندرویدی به همراه دارد. البته امیدواریم کمبودهایی که در دو قسمت قبل به آنها اشاره کردیم، توسط تولیدکنندگان جبران گردد تا همه چیز تکمیل شود.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

 

تغییرات :

هرچند شماره نسخه "دیکشنری همسریابی" همچنان بدون تغییر باقی مانده اما محتوای آن نسبت به قبل تغییرات فراوانی کرده است. افزوده شدن سه بخش جدید به این برنامه اندرویدی، باعث شده تا کاربران مطالب بیشتری برای مطالعه در اختیار داشته باشند. دیکشنری همسریابی  این قسمت ها شامل داستان های آموزنده با حدود 20 عنوان داستان کوتاه، مطالب هفتگی با همین تعداد نوشته و بخش مفید تست و آزمون میشود. مورد آخر به افرادی که قصد ازدواج دارند کمک میکند تا تصمیم بهتری در انتخاب همسر آینده خود بگیرند. دیکشنری همسریابی

با درنظر گرفتن تغییرات ذکر شده و با توجه به اینکه محتوای اپلیکیشن فوق، غنی تر از قبل شده است، AppReview تصمیم میگیرد تا امتیاز بخش کاربرد را به 4 از 5، و امتیاز بخش قیمت را به 5 از 5 افزایش دهد.