نقد و بررسی

11
1.7K
روبی
روبی

موضوع : آموزش

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن روبی

یادگیری زبان انگلیسی شامل مراحل متعددی میشود و نیاز به صرف زمان و دقت زیادی دارد. کلاس های آموزشی مختلفی که در این زمینه برگزار میگردد، گویای این امر است و شاید شما نیز جزو کسانی باشید که برخی از دوره های مربوطه را پشت سر گذرانده اند. از آنجا که همه افراد وقت و هزینه کافی برای فراگیری این زبان بین المللی ندارند، باید به دنبال راهی سریعتر بود.

اپلیکیشن “روبی” که آن را در ادامه معرفی میکنیم، روش نوینی جهت یادگیری زبان انگلیسی به حساب می آید. در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه ما باشید.

روبی

رابط کاربری:

این برنامه از ظاهر جذابی بهره میبرد و قالب گرافیکی آن با دقت نظر و حسن سلیقه خوبی طراحی شده است. رنگ بندی زنده و هماهنگ با امکان تغییر توسط کاربر و استفاده از آیکن های زیبا، از مهمترین عناصر در شکل گیری جذابیت محیط این اپلیکیشن اندرویدی محسوب میشوند. علاوه بر این موارد، فونت مناسب با قابلیت تغییر سایز و رنگ، چیدمان مرتب عناصر صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، از دیگر نقاط قوت “روبی” هستند. نکته جالب دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم، به کارگیری افکت های صوتی در برنامه فوق میباشد که میتوان درصورت دلخواه آنها را خاموش کرد.

“روبی” از بخش های متنوعی تشکیل شده و دارای امکانات متعددی میباشد. پیاده سازی هوشمندانه رابط کاربری این برنامه، به کاربران امکان میدهد که با سرعت مناسب و بدون هرگونه پیچیدگی بین قسمت های مختلف جابجا شوند و همچنین به راحتی از امکانات موجود استفاده نمایند. از این بابت، میتوانیم اپلیکیشن فوق را به عنوان یک نمونه حرفه ای قلمداد کنیم.

باید گفت همه چیز تکمیل است و تنها کمبودهایی جزئی مانند عدم استفاده از رنگ های زنده در برخی از صفحات و، در “روبی” به چشم میخورد. البته تمام صفحه بودن برنامه و عدم دسترسی به نوار وضعیت نیز یک نقص به شمار می آید. با توجه به نکات مثبتی که ذکر شد، AppReview از این کمبودها صرفنظر کرده و امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

روبی

کاربرد:

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، “روبی” از روش نوین و جالبی برای آموزش شما استفاده میکند. با دریافت و نصب این برنامه اندرویدی، بسته هایی شامل کلمات انگلیسی به همراه ترجمه و تلفظ آنها در دسترس قرار میگیرد که هر کدام موضوع منحصر به فردی دارند. برای مثال میتوانیم، بسته هایی همچون نام پرندگان، میوه ها، سبزیجات و یا اصطلاحات روزمره را نام ببریم که برخی همراه با تصویر نیز هستند. در میان این پکیج ها، بازی های آموزشی هم به چشم میخورد که در نوع خود قابل توجه میباشد.

اولین بخش از این اپلیکیشن تحت عنوان نمایش عبارت، مربوط به نمایش جملات و کلمات به همراه ترجمه آنها میشود. در این صفحه امکاناتی از قبیل پسند کردن و افزودن به کلمات آموخته شده و دکمه هایی برای جابجایی بین لغات وجود دارد. علاوه بر این موارد، با لمس هر کلمه از یک جمله میتوانید معنی آن را دیده و تلفظ آن را بشنوید. همچنین با کشیدن منوی کشویی بالای صفحه به پایین، دسترسی به واژه های امروز، پسند شده ها، آموخته ها و ابزار جستجوی پیشرفته میسر میگردد. حتی در برگه امروز(Today) شمارنده ای برای تعداد مشاهده هر عبارت پیش بینی شده است.

در “روبی” بخشی نیز به منظور نوشتن قرار داده شده که شامل افزودن عبارت جدید و ترجمه آن به لیست کلمات، ایجاد بسته(پکیج) و ارسال پیام برای تولیدکنندگان میشود. بد نیست بدانید با ثبت نام در برنامه، علاوه بر ارسال پیام میتوانید از امکانات دیگری نیز بهره ببرید. در این بخش هم منوی کشویی بالای صفحه وجود دارد و از برگه هایی برای نمایش عبارت های ایجاد شده توسط کاربر، لیست بسته ها با امکان ویرایش کلمات آنها و پیغام های برنامه برای شما تشکیل شده است.

در سومین قسمت از اپلیکیشن فوق، بسته های کلمات قرار میگیرند که با اشاره بر روی هر یک میتوانید جزئیات آن از قبیل تعداد عبارت، سطح آموزشی و تعداد کلمات فراگرفته شده را ببینید. دکمه هایی نیز برای فعال و غیرفعال کردن، حذف و ریست کردن بسته درنظر گرفته شده است. از دیگر امکاناتی که در این صفحه وجود دارد، میتوانیم به قابلیت بروزرسانی دستی و همچنین استفاده از گروه بندی پکیج ها برای دسترسی سریع تر اشاره کنیم.  امکان آپدیت در این صفحه، نشان میدهد که تولیدکنندگان بطور مداوم بازی ها و بسته های آموزشی جدیدی به آن اضافه خواهند کرد و این موضوع مزیت بزرگی به شمار می آید.

آخرین بخش “روبی” مربوط به تنظیمات آن میشود که خود شامل سه قسمت عمومی، کاربری و آموزش میباشد. در قسمت آموزش، گزینه هایی از جمله دنبال کردن روند آموزشی، تعیین وقفه زمانی برای نمایش عبارت بعدی و اعلان های برنامه،  فعال کردن تلفظ خودکار بعد از نمایش هر عبارت، تغییر در سرعت تلفظ و تعریف محدوده زمانی به منظور عدم ارسال هشدار از سوی برنامه به چشم میخورد.

در پایان توصیه میکنیم که برای استفاده بهتر از “روبی”، راهنمای کامل و جامع آن را مطالعه نمایید. با توجه به اینکه برنامه فوق وظیفه خود را در قبال آموزش زبان انگلیسی به نحو احسن انجام میدهد، امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

روبی

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی رایگان بوده و تنها برای دریافت برخی از بسته های آن، میبایست مبلغ ناچیزی را بپردازید. از طرف دیگر، کاملا مشخص است که برای تولید “روبی” زحمت زیادی کشیده شده و این موضوع AppReview را قانع میکند تا امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر بگیرد.