نقد و بررسی

9
2.8K
سامانه استعلام
سامانه استعلام

موضوع : کاربردی

قیمت : 1000 تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سامانه استعلام

اعداد و ارقام در خیلی از بخش های زندگی ما نقش اساسی ایفا میکنند بطوریکه در دنیای پیشرفته امروزی، عدم استفاده از آنها غیر ممکن است! شماره تلفن ها، کدهای ملی، پلاک خودروها و بسیاری از موارد دیگر، با کنار هم گذاشتن ارقام مختلف به وجود آمده اند و هرکدام دارای اطلاعات به خصوصی هستند. بسیاری از مردم، اطلاعات کافی در این زمینه ندارند اما آگاهی از کدهای مختلف میتواند در خیلی از مواقع مفید باشد.

اپلیکیشنی که در ادامه و تحت عنوان “سامانه استعلام” معرفی میکنیم، به شما در کسب این آگاهی یاری میرساند. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

سامانه استعلام

رابط کاربری:

استفاده از تکنیک تضاد رنگ ها و رعایت اصل هماهنگی بین آنها در طراحی قالب گرافیکی این برنامه، ظاهر شیک و مناسب برای “سامانه استعلام” پدید آورده است. علاوه بر این، استفاده از آیکن های زیبا و گویا، چیدمان مرتب عناصر صفحه و فونت خوانا نیز از دیگر نقاط قوت این اپلیکیشن اندرویدی محسوب میشوند.

تنها نقص مربوط به صفحات داخلی میباشد که میتوانست از بخش بندی هوشمندانه تری برخوردار باشد تا دید بهتری برای کاربران ایجاد گردد. همچنین با توجه به نوع پیاده سازی این صفحات، انتظار میرفت تنظیماتی جهت تغییر اندازه فونت درنظر گرفته شود تا متن نمایش داده شده در همه دستگاه ها به خوبی نمایان باشد.

از لحاظ دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات، استانداردهای لازم در “سامانه استعلام” به چشم میخورد. البته نحوه عملکرد برنامه به گونه ای است که وجود این خصوصیات را برای آن تضمین میکند اما انتظار میرفت دقت نظر بیشتری در این خصوص، از سوی تولیدکنندگان صرف گردد.

در نهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

سامانه استعلام

کاربرد:

اجازه دهید در ابتدا، وظیفه این برنامه اندرویدی را شرح دهیم. “سامانه استعلام” به شما کمک میکند تا از مواردی همچون نام بانک صادر کننده کارت، منطقه تحت پوشش شماره تلفن ثابت و موبایل، شهری که کارت ملی در آن صادر شده، استان و شهرستان های مربوط به پلاک های خودرو، شهر محل آموزش خدمت سربازی و شماره تلفن های گویای بانک ها آگاه شوید. حال باید ببینیم این کار به چه صورت انجام میپذیرد.

همانطور که میدانید، هر کدام از موارد اشاره شده با یک عدد چند رقمی مشخص میشوند که هر کدام از این ارقام، نمایانگر اطلاعات خاصی میباشد. برای مثال سه رقم اول کارت ملی، شهر صادرکننده آن را تعیین میکند  و یا شش رقم اول شماره کارت عابر بانک نشان میدهد که توسط چه بانکی صادر شده است. شما باید طبق راهنمای موجود در برنامه، این اعداد را در “سامانه استعلام” وارد نموده و پاسخ را از آن دریافت کنید. نکته مثبت اینجاست که اپلیکیشن فوق برای این کار نیاز به اینترنت ندارد و تمامی داده های موردنظر در بانک اطلاعاتی آن گنجانده شده اند.

به اشتراک گذاری، از تنها امکانات جانبی پیش بینی شده در برنامه فوق بوده و به نظر میرسد که برای افزایش کارایی آن کافی باشد اما انتظار میرفت قابلیت های دیگری هم از قبیل ذخیره نتایج بدست آمده از استعلام، برای کاربران فراهم شود. در کل باید گفت، “سامانه استعلام” جای زیادی برای پیشرفت دارد و بدین منظور، باید موارد دیگری نیز به بانک اطلاعاتی آن افزوده گردد.

AppReview با جمع بندی نکات اشاره شده، امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

سامانه استعلام

قیمت:

برنامه فوق با قیمت مناسبی عرضه گردیده است تا همه مخاطبان بتوانند با رضایت خاطر، آن را دریافت کنند. با وجود کمبودهایی که در این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد اما باید گفت، “سامانه استعلام” در بسیاری از مواقع میتواند مفید باشد. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.