نقد و بررسی

7
2.1K
سامانه اطلاعات گردشگری ایران
سامانه اطلاعات گردشگری ایران

موضوع : سیر و سفر

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سامانه اطلاعات گردشگری ایران

در کشور ما، نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی یافت میشود که شاید از همه آنها اطلاع کافی نداشته باشیم. هر کدام از این جاذبه ها، در یکی از شهرهای ایران وجود دارند که با سفر به هر شهر میتوان از آنها بازدید کرد اما در صورتی که از نقاط گردشگری و آدرس دقیق محل آنها مطلع گردیم، دیگر نیازی به پرس و جو نخواهیم داشت. علاوه بر این، میتوانیم تصمیم بهتری برای شروع یک مسافرت چند روزه اتخاذ نموده و در وقت خود صرفه جویی کنیم.

“سامانه اطلاعات گردشگری ایران”، اپلیکیشنی است که در این زمینه مفید واقع میشود. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

سامانه اطلاعات گردشگری ایران

رابط کاربری :

در محیط برنامه فوق، نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های زیبا و یکدست، فونت مناسب با امکان تغییر سایز و چیدمان مرتب اجزای صفحه به چشم میخورد. “سامانه اطلاعات گردشگری ایران” از قالب گرافیکی یکپارچه ای بهره میبرد و با توجه به موضوع برنامه، جذابیت کافی در آن وجود دارد. هرچند بهتر بود در طراحی ظاهری این اپلیکیشن اندرویدی، دقت نظر بیشتری صرف گردد اما نکات مثبت آن به اندازه ای هست که بتوان از کمبودهای جزئی صرفنظر کرد.

از دیگر ویژگیهای قابل ذکر برای اپلیکیشن فوق، میتوانیم به جابجایی سریع بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات آن اشاره کنیم. البته در مواردی مانند ثبت نام و ورود به حساب کاربری، نقص هایی مشاهده میشود اما در کل باید گفت که رابط کاربری “سامانه اطلاعات گردشگری ایران”، بطور هوشمندانه ای پیاده سازی شده و استانداردهای لازم از این لحاظ رعایت گردیده است.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

سامانه اطلاعات گردشگری ایرانکاربرد :

“سامانه اطلاعات گردشگری ایران” از بخش های متعددی تشکیل شده که در همه آنها، اطلاعات خوبی در رابطه با نقاط دیدنی کشور قرار گرفته است. دسته بندی مکان ها در این برنامه اندرویدی، شامل جاذبه های طبیعی، تاریخی، مذهبی، نقاط تفریحی و همچنین مکان هایی با هدف کوهنوردی و گردشگری میشود. علاوه بر این، اطلاعاتی در مورد صنایع دستی و سوغاتی، آداب و رسوم، مشاهیر و اسطوره ها، زبان گویش و لباس محلی و موزه های هر شهر و استان در اپلیکیشن فوق گنجانده شده است.

با ورود به هر یک از بخش های مذکور، لیست مکان ها همراه با تصویر نمونه، نام، استان و امتیاز داده شده توسط کاربران به نمایش درمی آید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از جاذبه های گردشگری، کافی است بر روی آن اشاره نموده و توضیحات مربوط به آن را مطالعه کنید. قابلیت افزودن به علاقه مندی ها، به اشتراک گذاری، امتیازدهی و ارسال نظر، مشاهده بر روی نقشه با نمایش مسیر و طول فاصله تا محل فعلی شما و گزارش آب و هوا، در صفحه مربوط به هر مکان به چشم میخورد. بد نیست به ابزار جستجوی “سامانه اطلاعات گردشگری ایران” نیز اشاره کنیم که در یافتن مکان های دلخواه به شما یاری میرساند.

علاوه بر مواردی که نام بردیم، میتوانید از امکانات رفاهی و نیازمندی های سفر برای هر استان و شهر نیز آگاه شوید. این اطلاعات در پایین صفحه توضیحات جاذبه های گردشگری قرار گرفته است که با اشاره بر روی هر آیکن، لیست مراکز رفاهی مانند هتل ها، رستوران ها، پمپ بنزین، بیمارستان و بانک ها به نمایش در می آید. با لمس هر گزینه از لیست های مذکور، میتوانید آدرس و شماره تلفن مراکز را مشاهده نمایید. در صفحه اصلی “سامانه اطلاعات گردشگری ایران”، فهرست برترین مکان ها بر اساس نظرات و امتیاز کاربران نیز وجود دارد.

سامانه اطلاعات گردشگری ایران

دسترسی به بخش پربازدیدها و منتخب شده ها (علاقه مندی ها)، از طریق منوی کناری اپلیکیشن فوق امکان پذیر میباشد. در این منو، گزینه های دیگری همچون پیشنهاد سفر، مسیرهای گردشگری و ثبت جاذبه های گردشگری دیده میشود که البته قرار است در نسخه های بعدی “سامانه اطلاعات گردشگری ایران” راه اندازی گردند. در پایان بد نیست به این نکته اشاره کنیم که در اولین اتصال به اینترنت، کلیه محتوای برنامه بارگذاری خواهد شد و از آن به بعد، میتوانید همه اطلاعات را به صورت آفلاین مشاهده نمایید.

به نظر میرسد که برنامه فوق نیاز به امکانات بیشتری نداشته باشد اما دقیق تر که بنگریم، کمبودهایی در آن به چشم میخورد که رفع آنها، کارایی “سامانه اطلاعات گردشگری ایران” را افزایش میدهد. به عنوان اساسی ترین کمبود، باید به عدم دسته بندی مناطق بر حسب استان و شهر اشاره کنیم. علاوه بر این، با توجه به اینکه محتوای اپلیکیشن بروزرسانی میگردد، بهتر بود امکان انجام این کار به صورت دستی فراهم شود. امیدواریم در آینده و با افزوده شدن قابلیت های بیشتر به این برنامه، شاهد کارایی هر چه بیشتر آن برای مخاطبان باشیم.

امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است.

سامانه اطلاعات گردشگری ایران

قیمت :

دریافت این اپلیکیشن اندرویدی به صورت رایگان انجام میپذیرد که البته در استفاده از همه محتوا و امکانات، محدودیت وجود دارد. برای رفع این محدودیت، میبایست “سامانه اطلاعات گردشگری ایران” را به نسخه کامل ارتقا دهید که هزینه آن با توجه به قابلیت های برنامه، منصفانه میباشد. از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.