نقد و بررسی

23
4.9K
سون شارژ هوشمند
سون شارژ هوشمند

موضوع : خرید

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن سون شارژ هوشمند

پس از ظهور خطوط اعتباری تلفن همراه و همه گیر شدن آن در میان مردم، بحث افزایش اعتبار مکالمه و خرید شارژ پیش آمد و روش های انجام این کار، تا به امروز پیشرفت کرد. استفاده از کدهای USSD از جمله آخرین راهکارهایی است که توسط اپراتورها و جهت شارژ سیم کارت ارائه گردید و این موضوع فرصت خوبی برای پدید آمدن انواع برنامه های موبایل در این زمینه شد.

“سون شارژ” یکی از این برنامه ها به شمار می آید که در ادامه آن را به شما معرفی میکنیم. همراه ما باشید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

سون شارژ

رابط کاربری:

صفحه اصلی اپلیکیشن فوق از یک فهرست تشکیل شده که گزینه های آن به صورت تصاویر نمونه آرایش یافته اند. این موضوع ظاهر مناسبی به “سون شارژ” بخشیده است و در عین حال نقاط قوتی ازجمله رنگ بندی زنده و هماهنگ، چیدمان مرتب عناصر صفحه، فونت زیبا و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی نیز در محیط این برنامه اندرویدی به چشم میخورد. در صفحات داخلی هم دقت نظر و حسن سلیقه کافی در طراحی قالب گرافیکی دیده میشود و مجموع این موارد، امتیاز خوبی را برای “سون شارژ” در پی خواهد داشت.

هرچند برنامه فوق شامل چند بخش مختلف میگردد اما عملیات مربوط به هریک تنها با یک اشاره انجام میپذیرد و تنها یک قسمت از اپلیکیشن است که نیاز به جابجایی در آن وجود دارد. سرعت این جابجایی در حد مطلوبی بوده و در کل باید گفت، استفاده از “سون شارژ” آسان میباشد. وجود این ویژگی برای چنین اپلیکیشن هایی با تعداد زیاد مخاطبان، بسیار حیاتی است.

جمع بندی موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

سون شارژ

کاربرد:

آفلاین بودن عملیات خرید شارژ، خصوصیت بارز این اپلیکیشن اندرویدی به شمار می آید. این قابلیت به شما این امکان را میدهد که در هر کجا و هر زمان قادر به افزایش اعتبار سیم کارت و اینترنت پرسرعت خود باشید. لازم به ذکر است که کاربران ایرانسل میتوانند در “سون شارژ”، خط خود را به طور مستقیم و به صورت شگفت انگیز(اعتبار بیشتر)  شارژ نمایند. کد USSD مورد استفاده در برنامه فوق امکانات خوبی از قبیل ثبت کارت بانکی، خرید شارژ برای شماره های دیگر و قابلیت تکرار خرید قبلی در اختیار شما قرار میدهد.

در “سون شارژ” بخشی هم جهت خرید به صورت آنلاین و با استفاده از اینترنت درنظر گرفته شده است که شامل هر چهار اپراتور تلفن همراه میشود. قابلیت شارژ مستقیم سیم کارت های هر یک از این 4 اپراتور و همچنین امکان تعیین تعداد کدهای خریداری شده تا 5 عدد و انتخاب درگاه بانکی دلخواه جهت پرداخت، در این قسمت از برنامه به چشم میخورد. بد نیست بدانید که مشخصات لازم جهت پرداخت (مانند ایمیل و شماره تلفن) تنها یکبار نیاز به وارد کردن دارند و برای دفعات بعدی ذخیره میگردند.

با توجه به توضیحاتی که دادیم، اپلیکیشن فوق از هرجهت در انجام وظیفه ای که به عهده دارد کامل بوده و کارایی لازم را به کاربران میدهد اما از این موضوع هم نباید غافل شد که برخی از برنامه های رقیب، امکانات اضافه تری نیز در خود گنجانده اند. امکان استعلام اعتبار، ساده ترین قابلیتی است که کمبود آن در “سون شارژ” احساس میشود.

درنهایت، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

سون شارژ

قیمت:

همانطور که انتظار میرود، “سون شارژ” نیز همانند سایر برنامه های مشابه به صورت رایگان عرضه شده است. با توجه به این موضوع و با درنظر گرفتن میزان کارایی این برنامه اندرویدی، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش مناسب میداند.

 

پاورقی : شما میتوانید برای خرید شارژ از طریق وبسایت “سون شارژ” نیز اقدام کنید.

تغییرات :

نسخه جدید این برنامه اندرویدی با چهره ای کاملا متفاوت نسبت به قبل عرضه شده است. طراحی ساده تر و در عین حال جذاب تر قالب گرافیکی، مشخصه اصلی این نسخه از "سون شارژ" میباشد که با توجه به آن، AppReview امتیاز بخش مربوطه را به 5 از 5 تغییر میدهد.

به غیر از دگرگونی ظاهری اپلیکیشن فوق، افزوده شدن امکانات جدید به آن نیز قابل توجه بوده که باعث افزایش کارایی "سون شارژ" نسبت به قبل شده است. شما میتوانید علاوه بر خرید شارژ، از خدمات دیگر اپراتورهای تلفن همراه نیز استفاده نمایید که برای مثال باید به استعلام مانده حساب و یا شارژ دستی اعتبار اشاره کنیم. ازنظر AppReview، امتیاز بخش کاربرد به 5 از 5 افزایش می یابد.

=================بروزسانی دوم====================

از مهمترین تغییراتی که در نسخه جدید "سون شارژ" به چشم میخورد، باید به امکان ثبت نام و مشاهده سابقه خرید اشاره کنیم. با ساخت حساب کاربری در این اپلیکیشن اندرویدی، میتوانید تاریخچه خریدهای خود را مشاهده نمایید و بر آنها نظارت داشته باشید. علاوه بر این قابلیت دیگری با نام شناسایی اس ام اس به نسخه 4.4 برنامه فوق افزوده شده که با استفاده از آن، دیگر نیازی به نوشتن کد شارژ خریداری شده نخواهد بود چون شماره رمز به صورت خودکار در فیلد مربوطه قرار میگیرد و به راحتی میتوان اعتبار سیم کارت را افزایش داد.

تغییر ظاهر این برنامه اندرویدی در صفحه اصلی، از دیگر موارد قابل ذکر در تغییرات آن میباشد که چهره متفاوتی به "سون شارژ" بخشیده است. البته قبلا امتیاز کامل را به رابط کاربری اختصاص داده شده بود اما باید گفت که محیط آن نسبت به نسخه های قبلی جذاب تر گردیده و بیشتر مورد پسند کاربران قرار خواهد گرفت.

com.android.seven_6

هرچند AppReview تغییری در امتیازات اپلیکیشن فوق نمیدهد اما درصورتی که روند توسعه "سون شارژ" به همین نحو پیش رود، میتواند آن را به عنوان یک نمونه منتخب معرفی کند.

===================بروزرسانی سوم==================

در نسخه 5.0 این برنامه اندرویدی، امکانات بیشتری برای کاربران فراهم شده است که از جمله مهمترین آنها میتوانیم به تهیه شارژ رایتل به صورت مستقیم و همچنین خرید آفلاین بسته های اینترنت، پرداخت قبض سیم کارت های دائمی برای ایرانسل اشاره کنیم. علاوه بر این، قابلیت هایی همچون واردکردن مبلغ دلخواه جهت شارژ مستقیم ایرانسل و وارد کردن شماره تلفن از لیست مخاطبین در تلفن همراه جهت تهیه شارژ برای آن نیز در نسخه جدید "سون شارژ" به چشم میخورد.

com.android.seven_5

با توجه به تغییرات ذکر شده، باید گفت که کارایی این اپلیکیشن اندرویدی در خصوص وظیفه ای که بر عهده دارد، کامل بوده و میتواند نیاز کاربران را به خوبی برطرف نماید. از این رو، AppReview دلیل قانع کننده برای معرفی کردن "سون شارژ" به عنوان یک نمونه منتخب در اختیار دارد.

==================بروزرسانی چهارم==================

هم اکنون نسخه جدیدی از برنامه فوق به شماره 5.2 در دسترس کاربران قرار گرفته است که شاهد تغییرات مهمی در آن هستیم. جذاب تر شدن قالب گرافیکی "سون شارژ" یکی از این تغییرات میباشد و باید گفت که ظاهر جدید این اپلیکیشن اندرویدی، میتواند نظر مثبت هر کاربر مشکل پسندی را به خود جلب کند! به کارگیری هوشمندانه تر رنگ ها و تکنیک های بصری با صرف سلیقه و دقت نظر زیاد، باعث ایجاد چنین ویژگی شده است.

از این پس میتوانید با استفاده از "سون شارژ"، برای تمدید اعتبار مکالمه سیم کارت خود، به صورت آنلاین و با مراجعه به درگاه پرداخت بانک نیز عمل کنید. علاوه بر این، امکانات دیگری همچون پرداخت قبوض با وارد کردن شناسه یا استفاده از بارکدخوان و استعلام موجودی حساب های بانکی، در این برنامه اندرویدی گنجانده شده است که بدون تردید باعث افزایش کارایی آن خواهد شد.

مواردی که ذکر شد، جزو مهمترین تغییرات اپلیکیشن فوق در نسخه جدید آن هستند و موارد دیگری از قبیل قابلیت درج خودکار کد شارژ (قسمت تنظیمات)، پاسخ به سوالات متداول کاربران، نمایش اطلاعیه های مهم در بخش جداگانه و امتیازدهی به خریداران جهت اعطای شارژ رایگان نیز در "سون شارژ" پیاده سازی شده اند. چنین تلاشی برای توسعه یک اپلیکیشن ستودنی است و باید گفت که این برنامه مستحق محبوبیت و تعداد دانلود زیاد نزد مخاطبان میباشد.

AppReview قبل از ایجاد تغییرات نام برده، "سون شارژ" را به عنوان یک نمونه منتخب با امتیاز کامل معرفی کرده بود.

= = = = = == = = = == = ==بروزرسانی پنجم= == = = == = = == = = =

برنامه فوق در نسخه 5.4 خود، بار دیگر تغییراتی پیدا کرده است که با توجه به دریافت امتیاز کامل از قبل، تنها به صورت موردی به آنها اشاره میکنیم.

تغییرات "سون شارژ" در نسخه جدید عبارتند از:

دگرگونی ظاهری در صفحه اول و رنگ منوی کناری که باعث ایجاد هماهنگی بهتر در قالب گرافیکی گردیده است.

اضافه شدن درگاه بانک سامان که میتوانید از قسمت تنظیمات استفاده آن را انتخاب کنید.

شرکت در قرعه کشی هفتگی بدون نیاز به ثبت نام

بروزرسانی خودکار برنامه

و موارد دیگری که مربوط به جوایز و قرعه کشی ها میشوند و نام بردن آنها ضروری نیست.

========== بروزرسانی ششم - 2 دی 1394 ===========

با وجود اینکه امکانات و قابلیت های "سون شارژ" نسبت به وظیفه ای که بر عهده دارد، کامل میباشد اما با این حال روند بروزرسانی خود را همچنان طی میکند بطوریکه در نسخه جدید نام آن به "سون شارژ هوشمند" تغییر یافته است. مهمترین امکاناتی که به این نسخه از اپلیکیشن فوق اضافه شده اند را در زیر نام برده ایم.

سون شارژ هوشمند

امکان خرید شارژ وایمکس ایرانسل، انواع گیف کارت های گوگل پلی، ایکس باکس و آمازون و همچنین خرید آنتی ویروس که مورد اول علاوه بر حالت آنلاین به صورت آفلاین نیز قابل انجام است.

قابلیت پرداخت قبض های اداره مالیات و جریمه های رانندگی

امکان جالب ایجاد میانبر برای خرید سریعتر شارژ که میتواند بسیار مفید باشد.

گزینه های بیشتر در قسمت تنظیمات

بهبود سیستم امتیاز دهی در ازای خرید شارژ که از این پس دریافت امتیاز با خرید از طریق وبسایت "سون شارژ" نیز امکان پذیر میباشد.

سون شارژ هوشمند

علاوه بر موارد نام برده، قابلیت جالب و کاربردی دیگری به این اپلیکیشن اندرویدی افزوده شده تا از این پس شارژ باطری نیز توسط آن کنترل و مدیریت شود! با اتصال دستگاه به منبع شارژ، صفحه ای در پیش روی شما قرار میگیرد که اطلاعات مربوط به باطری را نشان میدهد و با لمس دکمه فعالسازی میتوانید منابع سیستم مانند وای فای، بلوتوث و غیره را از کار بیندازید تا باطری سریعتر شارژ شود.

سون شارژ هوشمند

امکانات دیگری نیز به نسخه جدید "سون شارژ هوشمند" افزوده شده اند که نام بردن همه آنها در حوصله این مطلب نمیگنجد. همچنین بد نیست به تغییرات ظاهری این برنامه اندرویدی نیز اشاره کنیم که باعث یکپارچگی و جذابیت بیشتر در قالب گرافیکی آن شده است. باید گفت که تولیدکنندگان اپلیکیشن فوق برای فراهم نمود رضایت مخاطبان خود از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند و این موضوع قابل قدردانی و سپاس میباشد.