نقد و بررسی

1
1.9K
فرنگستون
فرنگستون

موضوع : آموزش

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن فرنگستون

یکی از مهمترین مباحثی که در رابطه با کودکان به آن توجه میشود، آموزش آنها در زمینه های مختلف است. اولین قدم برای این کار، یادگیری خواندن و نوشتن میباشد که به تدریج و پس از ورود کودک به مقطع پیش دبستانی آغاز میگردد اما چه خوب اگر بتوان آموزش های کاربردی دیگری همچون زبان انگلیسی نیز در کنار آن جای داد.

“فرنگستون”، اپلیکیشنی است که در این رابطه میتواند مفید باشد. ما را در معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

فرنگستون

رابط کاربری :

قالب منوها و محیط برنامه فوق، شبیه به بازی طراحی گردیده و این موضوع میتواند جذابیت بیشتری برای کودک شما به همراه داشته باشد. رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و چیدمان خلاقانه اجزای صفحه را باید جزو نقاط قوت این اپلیکیشن اندرویدی به حساب آوریم. علاوه بر این موارد، استفاده از انیمیشن ها و افکت های تصویری و همچنین موزیک و افکت های صوتی، ظاهر “فرنگستون” را جذاب تر کرده است. البته دقت و خلاقیت بیشتر میتوانست چهره برنامه را از چیزی که میبینیم زیباتر کند اما در این حد نیز قابل قبول میباشد.

از لحاظ پیاده سازی رابط کاربری، استانداردهای لازم در اپلیکیشن فوق رعایت شده اند بطوریکه جابجایی بین بخش های مختلف بدون پیچیدگی و با سرعت بالا انجام میپذیرد. هرچند انتظار میرفت از این بابت دقت بیشتری صورت پذیرد و کمبودهایی مانند دکمه های بازگشت و خروج رفع گردد اما در کل باید گفت که “فرنگستون” از یک رابط کاربری روان با کارایی بالا برای کودکان بهره میبرد.

امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

فرنگستونکاربرد :

وظیفه این برنامه اندرویدی، آموزش زبان انگلیسی در سطح سنی خردسال میباشد. درواقع، “فرنگستون” یک بازی ساده و سرگرم کننده برای کودکان است که توسط آن میتوانید به تعداد حروف الفبا، کلمه انگلیسی به کودک خود بیاموزید. پخش تلفظ لغات و نمایش تصویر نمونه برای هر یک، از جمله نکات مثبت قابل ذکر در رابطه با اپلیکیشن فوق به شمار میرود.

نکته دیگری که در مورد “فرنگستون” باید به آن اشاره کنیم، عدم درگیری ذهنی بیش از حد کودک با این اپلیکیشن میباشد. خصوصیت مذکور با حذف ویژگی باختن در هنگام انجام بازی به وجود آمده و بدین ترتیب بخش قابل توجهی از تمرکز فرزند شما به یادگیری معطوف میشود چون از این لحاظ هیچگونه نگرانی نخواهد داشت. طفل خردسال کافی است تا حروف در هم ریخته را در سر جای خود قرار دهد و در نهایت تلفظ آن را بشنود.

هرچند “فرنگستون” ایده جالبی به نظر میرسد اما کمبودهایی نیز دارد که از آن جمله باید به تعداد کم کلمات در آن اشاره کنیم. درواقع برای هر حرف از A تا Z، تنها یک لغت درنظر گرفته شده که بسیار کم است. علاوه بر این، بهتر بود امکان ترجمه فارسی و پخش صدای آن نیز فراهم گردد تا شاهد روند آموزشی بهتری باشیم. از دیگر کمبودهای قابل ذکر برای برنامه فوق، عدم تنوع بازی ها در آن میباشد تا کودک انگیزه بیشتری جهت فراگیری زبان انگلیسی پیدا کند. البته وجود دو بخش راه اندازی نشده در منوی “فرنگستون” حاکی از آن است که تولیدکنندگان در فکر توسعه این اپلیکیشن هستند. امیدواریم این موضوع زودتر اتفاق بیفتد و ایده پردازی بیشتری را نیز در آن ببینیم.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 3 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

فرنگستون

قیمت :

شما میتوانید این اپلیکیشن اندرویدی را بطور رایگان دریافت کنید اما جهت استفاده از همه کلمات (حروف)، باید هزینه ارتقای آن را از درون برنامه بپردازید. با توجه به نکاتی که در بخش قبل ذکر شد، انتظار میرفت قیمت دریافت بسته لغات در “فرنگستون” کمتر باشد تا رضایت مخاطبان، بیشتر فراهم گردد. ازنظر AppReview، امتیاز 4 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.