نقد و بررسی

3
2.1K
لغت نامه معین و دهخدا
لغت نامه معین و دهخدا

موضوع : کتاب ها و مراجع

قیمت : ۸۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن لغت نامه معین و دهخدا

 

برای هر کسی داشتن یک فرهنگ لغات مناسب و کامل، ضروری است و چه خوب است که چنین چیزی همیشه در دسترس باشد و به سادگی بتوان از آن استفاده کرد.

اگر بخواهیم بهترین های فرهنگ لغت را نام ببریم بدون شک یکی از آنها معین و دیگری دهخدا خواهند بود که هرکدام از آنها بهتر از دیگریست و دسترسی به هردوی آنها در یک جا امکانی بسیار مفید برای هر کسی است.

یکی از اپلیکیشن های بسیار مفید در این زمینه برنامه “لغت نامه معین و دهخدا (آنلاین)” است که با ترکیب لغت نامه معین و دهخدا نمونه ای کامل از یک لغت نامه را در دسترس قرار داده که در ادامه آنرا بررسی می کنیم.

لغت نامه معین و دهخدا

رابط کاربری :

در بررسی طراحی و محیط کاربری، ۲ بخش زیبایی و سادگی در کار مهم هستند و هر کدام از این بخش ها باید به شکلی با یکدیگر هماهنگ باشند تا یک اپلیکیشن در این زمینه کامل به نظر برسد.

اپلیکیشن “لغت نامه معین و دهخدا (آنلاین)” از ظاهری بسیار ساده و کاربردی اما نه چندان گرافیکی و زیبا بهره می برد. طراحی این اپلیکیشن کاملا با استفاده از رابط کاربری اندروید است و به همین دلیل در هنگام کار با آن چیز خاصی توجه شما را جلب نمی کند. البته سازنده تا حد امکان سعی داشته تا رابط کاربری را از حالت بی روح خود خارج کند و با امکان تغییر فونت، سایز نوشته ها، رنگ بندی ها و… دست کاربر را در زمینه شخصی سازی باز بگذارد  اما با وجود تمامی این گزینه ها به هر حال طراحی محیط   برنامه    کمی بی روح و خشک است البته کار در این محیط بسیار ساده و سریع است و این موضوع یکی از نکات مثبت این رابط کاربری می باشد بنابراین با توجه به تمامی موارد ظاهری و کاربری برنامه، AppReview امتیاز ۳٫۵ از ۵ را به آن اختصاص می دهد.

لغت نامه معین و دهخدا

کاربرد :

موضوع فرهنگ لغت یکی از موضوعات بسیار مهم است و وجود تعداد کم لغات یا موارد این چنینی می تواند ضربه بسیار بزرگی به برنامه بزند تا کاربران آنرا ناراضی کند اما خوشبختانه اپلیکیشن “لغت نامه معین و دهخدا (آنلاین)” یکی از بهترین ها در این زمینه است. حدود ۳۶۰۰۰ مدخل از فرهنگ لغت معین و دسترسی آنلاین به فرهنگ لغت دهخدا، باعث اطمینان از خرید این اپلیکیشن برای کاربران می شود.با توجه به موارد فوق  AppReview در بخش کاربرد امتیاز ۵ از ۵ را به  این اپلیکیشن اختصاص می دهد.

لغت نامه معین و دهخدا

قیمت :

قیمت اپلیکیشن “لغت نامه معین و دهخدا (آنلاین)” ۸۰۰ تومان است و برای چنین اپلیکیشنی قیمت مناسبی است. البته فرهنگ لغت، موضوعی است که باید مطمئنا بروزرسانی شود و در صورتی که این اتفاق نیافتد چنین هزینه ای حتی زیاد هم هست. با تمامی این تفاسیر در صورتی که مواردی مثل بروزرسانی هم در این اپلیکیشن  رعایت شود امتیاز AppReview به آن ۵ از ۵ است.