نقد و بررسی

25
4.7K
لنزور
لنزور

موضوع : عکاسی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن لنزور

پس از اختراع دوربین عکاسی و سیر پیشرفت آن تاکنون، هنر عکاسی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و علاقه مندان زیادی در سراسر دنیا دارد. علاوه بر این، با وجود تلفن های همراه پیشرفته که دارای دوربین هایی با لنز قوی هستند، عکسبرداری در بین مردم عادی نیز رواج بسیاری پیدا کرده است. حال اگر راهی سریع برای اشتراک گذاری عکس های گرفته شده در میان دوستان وجود داشته باشد، میتوان از دید یک سرگرمی خاطره انگیز به این موضوع نگاه کرد.

“لنزور” برنامه ایست که به همین منظور تولید گردیده که در ادامه قصد معرفی، نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی را داریم، با ما همراه باشید.

لنزور

رابط کاربری:

طراحی استاندارد قالب گرافیکی و تناسب آن با موضوع برنامه، بزرگترین نکته مثبت “لنزور” محسوب میشود. اگر بخواهیم دیگر نقاط قوت این برنامه اندرویدی را نام ببریم باید به استفاده از رنگ های متنوع و هماهنگ، بخش بندی اصولی عناصر صفحه، آیکن های گویا، فونت خوانا و چیدمان مرتب فهرست ها اشاره کنیم. باید گفت، درکل ظاهر کاربرپسندی را در برنامه فوق شاهد هستیم و باید آن را به عنوان یک نمونه حرفه ای درنوع خود به شمار آوریم.

به غیر از موارد ظاهری، از لحاظ دسترسی سریع به همه قسمت ها و استفاده راحت از سایر امکانات نیز، نکات فنی لازم از سوی تولیدکنندگان رعایت شده و یک رابط کاربری روان برای استفاده شما ایجاد شده است. این موضوع درچنین اپلیکیشن هایی که مخاطبان آن میتوانند همه اقشار جامعه باشند بسیار اهمیت دارد و “لنزور” نیز از این قاعده مستثنی نیست.

با توجه به نکات اشاره شده، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

لنزور

کاربرد:

تعریف کلی عملکرد اپلیکیشن فوق را، میتوانیم در یک شبکه اجتماعی ایرانی برای اشتراک گذاری عکس خلاصه کنیم. شاید با نمونه های خارجی اینگونه برنامه ها نیز آشنایی داشته باشید و ما در ادامه بررسی خواهیم کرد که “لنزور” از بابت امکانات و قابلیت های لازم برای انجام وظیفه خود، در چه سطحی قرار دارد.

حتما میدانید که قبل از هرچیز، نیاز به ثبت نام در این شبکه اجتماعی خواهید داشت. عملیات لازم برای این کار به راحتی انجام میپذیرد و نکته جالب درمورد آن، استفاده از شماره تلفن کاربران به منظور یافتن دوستان دارای عضویت در “لنزور” میباشد. لازم به ذکر است تمامی امکانات لازم برای ویرایش مشخصات کاربری شما در این اپلیکیشن اندرویدی وجود دارد که از مهمترین آنها باید به مشخص کردن وضعیت پروفایل به صورت عمومی یا خصوصی اشاره کنیم. برای دسترسی به این امکانات، میبایست از منوی سمت راست برنامه و گزینه تنظیمات استفاده نمایید.

هر کاربر با ورود به پروفایل خود، میتواند تعداد عکس های ارسالی، آلبوم های ایجاد شده و افرادی که عکس های او را دنبال میکنند، مشاهده نماید. همچنین تعداد افرادی که شما آنها را دنبال میکنید در این قسمت به نمایش درمی آید. حال سوال اینجاست برای پیگیری عکس های ارسالی توسط کاربران چه باید کرد؟ بدین منظور کافی است پروفایل شخص موردنظر را باز کرده و بر روی دکمه “دنبال میکنم” اشاره نمایید.

قابلیت مفیدی که در این رابطه به چشم میخورد، امکان دنبال کردن اشخاصی است که در لیست دنبال کننده های یک کاربر وجود دارند و این کار بطور مستقیم و بدون نیاز به بازکردن پروفایل آنها انجام خواهد شد. فراموش نکنید برای پیگیری عکس های اعضایی که وضعیت پروفایل خود را به صورت خصوصی درآورده اند ،میبایست در ابتدا درخواستی را ارسال نموده تا از سوی آنها تایید گردد. بعد از انجام مراحل فوق، تصاویر ارسالی از اشخاص دنبال شده را میتوانید در قسمت داشبورد برنامه ملاحظه کنید.

یکی از مهمترین نکاتی که در پیاده سازی چنین برنامه هایی باید به آن توجه کرد، ایجاد فهرست دسته بندی مناسب میباشد. “لنزور” از این بابت درحد مطلوبی قرار دارد و گروه بندی تصاویر را به خوبی انجام داده است. درنظر گرفتن یک بخش مجزا برای نمایش عکس های محبوب نیز در اپلیکیشن فوق به چشم میخورد و بسیار کاربرد خواهد داشت.

حال اجازه دهید امکانات جانبی که برای هر تصویر پیش بینی شده را نام ببریم. پسندکردن و نمایش افرادی که عکس را پسندیده اند، نظرات کاربران و ارسال نظر، اشتراک گذاری و ذخیره عکس در تلفن همراه و نمایش مدت زمانی که از ارسال آن گذشته است، از جمله این امکانات هستند. باید گفت همه چیز تکمیل بوده و تولیدکنندگان موردی را از این لحاظ فراموش نکرده اند.

درباره همه چیز گفتیم به غیر از مهمترین بخش عملکرد برنامه که همان ارسال عکس توسط کاربران است. برای این کار دکمه ای در پایین صفحه قرار گرفته که با اشاره بر روی آن میتوانید هم از تصاویر گالری تلفن همراه خود و هم از دوربین استفاده کنید. پس از انتخاب عکس دلخواه، برش آن و اعمال افکت های تصویری موجود در نوار ابزار پایین صفحه، در مرحله بعد باید عنوان عکس را وارد نموده و مشخص کنید در کدام یک از آلبوم های شما قرار بگیرد. دکمه ای هم برای افزودن آلبوم جدید مشاهده میشود و همچنین گزینه ای برای انتخاب تصویر به عنوان جلد آلبوم وجود دارد.

از دیگر امکاناتی که در “لنزور” به چشم میخورد، ابزار جستجو و نمایش اعلان های برنامه در صورت پسندکردن تصاویر شما و ارسال نظر درمورد آنها توسط دیگر کاربران هستند.

همانطور که مشخص است همه قابلیت های لازم برای ایجاد یک شبکه اجتماعی مطلوب جهت به اشتراک گذاری عکس، در این برنامه اندرویدی گنجانده شده و این دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.

لنزور

قیمت:

برای دریافت “لنزور” و عضویت در آن نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه ای نیست. با توجه به این موضوع و البته امکانات کاملی که در بالا به آن اشاره شد، باید منتظر استقبال بی نظیر مخاطبان از این برنامه باشیم. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

پاورقی: برای عضویت در شبکه اجتماعی فوق و مرور تصاویر در آن، میتوانید از طریق وبسایت لنزور نیز اقدام کنید