نقد و بررسی

15
2.4K
مار و پله آکواریومی
مار و پله آکواریومی

موضوع : بازی تخته ای

قیمت : ۲۰۰۰ تومان

  • گرافیک و رابط کاربری:
  • گیم پلی:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی بازی مار و پله آکواریومی

به راستی که انسان خوشترین لحظات را در دوران کودکی سپری میکند. انواع بازی ها در آن دوران دلچسب بود و خیلی از آنها را محال است فراموش کنیم. یکی از معروفترین بازی هایی که بدون تردید خیلی از ما آن را تجربه کردیم “مار و پله” نام دارد که این بار قرار است در قالب یک بازی موبایل، تحت سیستم عامل اندروید و با عنوان “مار و پله آکواریومی” عرضه گردد.

در ادامه این بازی جذاب و دوست داشتنی را در قالب پیش نمایش بررسی میکنیم.

مار و پله آکواریومی

گرافیک و رابط کاربری:

حتما صفحه خوش آب و رنگ بازی مار و پله را با آن تصاویر مارها و نردبان هایش به خاطر دارید. در “مار وپله آکواریومی” نیز گرافیک بسیار زیبا و جذابی شاهد هستیم و شکل و شمایل مارها تغییر کرده و کاملا  فانتزی شده است. در واقع به کار بردن واژه آکواریوم در نام این بازی بخاطر این است که این بار مهره شما در زیر آب حرکت میکند و در معرض خطر نیش مار ماهی هاست. تمامی اشیا و کاراکترها در “مار وپله آکواریومی” طراحی زیبایی دارند که در کنار پس زمینه شاد بازی باعث لذت  بردن کاربر خواهند شد. جالب است بدانید شما میتوانید سه نوع متفاوت از پس زمینه ها را برای شروع بازی انتخاب کنید. انیمیشن حرکت مهره ها نیز به خوبی طراحی گردیده و یکنواخت و آرام (بدون پرش ناگهانی) میباشد. شما میتوانید از منوی تنظیمات بازی حرکت مهره ها در خانه های صفحه را روی یکی از دو حالت دستی یا اتوماتیک قرار دهید. افکت جالبی که در “مار و پله آکواریومی” پیاده شده این است که با کشیدن انگشت دستتان روی صفحه لمسی به نظر میرسد رد انگشت روی آب میماند. تمامی موارد بالا و خیلی دیگر از ریزه کاری ها در طراحی رابط کاربری این بازی نشان از حوصله به خرج دادن سازندگان آن دارد. AppReview نمیتواند امتیازی کمتر از 5 برای رابط کاربری “مار و پله آکواریومی” در نظر بگیرد.

مار و پله آکواریومی

گیم پلی:

گرافیک یک بازی هر چقدر هم زیبا باشد، برای محبوبیت نزد کاربر احتیاج به یک گیم پلی قوی دارد. احتیاجی نیست درباره نحوه بازی مار و پله صحبت کنیم چون همه با آن آشنا هستند اما بد نیست بدانید در “مار و پله آکواریومی” آبجکت دیگری نیز اضافه شده است. در بعضی خانه های بازی ستاره هایی قرار دارد که وقتی داخل آن خانه قرار بگیرید به صورت اتفاقی یک دستور به شما داده میشود که بسته به شانس میتواند باعث جلورفتن یا عقب رفتن مهره گردد. بازیکن تنها باید هربار روی دکمه تاس اشاره کند تا بطور تصادفی عددی بیاید و در اینجا شانس حرف اول را میزند. این تنها تفاوت این بازی اندرویدی با نوع سنتی آن است چون در آنجا عدد ظاهر شده بستگی به نحوه تاس ریختن داشت. در آخر این نکته را اضافه کنیم که قوانین این بازی هیچ تغییری نکرده است برای مثال با آوردن عدد 6 اجازه دارید یکبار دیگر تاس بریزید و یا وقتی نزدیک خانه پایانی هستید عددی که می آید نباید از تعداد خانه هایی که تا پایان فاصله دارید بیشتر باشد. چیزی که روشن است گیم پلی به خوبی پیاده سازی شده و در کنار موزیک زیبا و افکت های صوتی آن اوقات خوشی برای کاربر فراهم می کند. AppReview در این بخش نیز امتیاز 5 از 5 را به این بازی اندرویدی اختصاص میدهد.

مار و پله آکواریومی
قیمت:

این بازی جذاب به تازگی و با قیمت 2000 تومان منتشر شد. به نظر میرسد قیمت بالایی باشد اما جذابیت این بازی خاطره انگیز را نیز نباید فراموش کرد، شما چطور فکر میکنید؟ AppReview به این قیمت  امتیاز 4.5 از 5 میدهد.