نقد و بررسی

23
3.7K
مترجم حرفه ای متون
مترجم حرفه ای متون

موضوع : ابزارها

قیمت : ۲۰۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن مترجم حرفه ای متون

با توجه به وسعت ارتباطات و اهمیت برقراری روابط بین کشورهای مختلف در دنیای امروز، تقریبا همه افراد نیاز دارند تا به زبان ملل دیگر صحبت کنند. این کار برای تعداد معدودی از مردم مقدور خواهد بود و خیلی از افراد جامعه فرصت و توانایی یادگیری زبان های زنده در چنین سطحی را نداشته و بنابراین به یک دستیار خوب در این زمینه احتیاج پیدا میکنند.

اپلیکیشنی که در ادامه و تحت عنوان “مترجم حرفه ای متون” معرفی میکنیم، میتواند این نیاز را برطرف سازد. با نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه ما باشید.

مترجم حرفه ای متون

رابط کاربری:

برنامه فوق تنها از یک صفحه تشکیل شده و بدین ترتیب، ویژگی دسترسی سریع به امکانات و قسمت های مختلف بطور ذاتی در آن به چشم میخورد. در ” مترجم حرفه ای متون” برای نمایش بخش های جانبی، از تکنیک پنجره های شناور استفاده شده و تعداد جابجایی ها در میان صفحات به حداقل رسیده است.

همانند رابط کاربری، اصل سادگی در طراحی قالب گرافیکی این اپلیکیشن اندرویدی نیز مشاهده میگردد. در عین حال باید نقاط قوتی همچون فونت خوانا با قابلیت تغییر سایز، آیکن های گویا، چیدمان صحیح عناصر صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی را برای ” مترجم حرفه ای متون” نام ببریم. تنها کمبودی که در این میان به چشم می آید، عدم به کارگیری رنگ های زنده تر در محیط اپلیکیشن فوق میباشد.

با توجه به مواردی که ذکر شد، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

مترجم حرفه ای متون

کاربرد:

اولین نکته ای که لازم است در رابطه با این برنامه اندرویدی بدانید، دسترسی به اینترنت جهت استفاده از آن میباشد. این موضوع به خاطر بهره گیری از موتورهای ترجمه مبتنی بر وب در ” مترجم حرفه ای متون” بوده و البته فوایدی دارد که در ادامه آنها را شرح میدهیم.

بزرگترین مزیت اپلیکیشن فوق، امکان ترجمه متن های چند سطری در آن به 12 زبان مختلف است. برای انجام این کار از 6 موتور مترجم قدرتمند استفاده شده که در کنار آنها، امکان ترجمه متون حرفه ای بر حسب نوع آن از قبیل فنی، تجاری، ادبی، اداری، ورزشی، حقوقی و معمولی مشاهده میگردد. این قابلیت در ” مترجم حرفه ای متون”، به کمک سرویس Translation Cloud انجام میپذیرد.

به اشتراک گذاری ترجمه های انجام شده، امکان کپی کردن و یا چسباندن کلمات در فیلد مربوط به متن، پخش تلفظ جملات و امکان ترجمه صوت، از دیگر قابلیت های این برنامه هستند. البته دو مورد آخر تنها برای دستگاه هایی که آنها را پشتیبانی کنند امکان پذیر خواهد بود که بدین منظور روش هایی مانند دانلود بسته های مخصوص تلفظ زبان وجود دارد.

درپایان باید خاطر نشان کنیم که با توجه به وابستگی این اپلیکیشن به موتورهای ترجمه مبتنی بر وب، نباید انتظار عملکرد صحیح در همه اوقات را از ” مترجم حرفه ای متون” داشته باشیم که امری کاملا طبیعی است. از سوی دیگر برخی از برنامه های مشابه که در نقش مترجم یا دیکشنری ظاهر میشوند، امکانات بیشتری از جمله ترجمه شناور در بیرون از برنامه و یا تاریخچه ترجمه های انجام گرفته در اختیار کاربران قرار میدهند اما در عین حال نباید خصوصیات منحصر به فرد برنامه فوق را از یاد ببریم که زحمت زیادی برای پیاده سازی آنها صرف شده است.

از نظر AppReview، امتیاز 4 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

مترجم حرفه ای متون

قیمت:

این اپلیکیشن اندرویدی برای خیلی از افراد مفید واقع خواهد شد و این موضوع غیرقابل انکار نیست. البته بهتر بود به منظور جلب رضایت بیشتر از مخاطبان، قیمت کمتری برای ” مترجم حرفه ای متون درنظر گرفته شود. امتیاز AppReview به این بخش، 4.5 از 5 است.

تغییرات :

نسخه شماره 1.1.1 از برنامه فوق، با تغییرات در قالب گرافیکی و امکانات منتشر شده که در ادامه آنها را نام میبریم. استفاده از رنگ های زنده تر در ظاهر "مترجم حرفه ای متون"، ظاهر آن را از حالت بی روح قبلی خارج ساخته و کمی جذابیت به آن بخشیده است. هرچند این تغییر کوچک به نظر میرسد اما با توجه به اینکه تاثیر خوبی در نمای این برنامه اندرویدی داشته، AppReview امتیاز بخش رابط کاربری را به 4.5 از 5 تغییر میدهد. مترجم حرفه ای متون

در نسخه قبلی "مترجم حرفه ای متون" برای تلفظ لغات برخی از زبان ها دچار مشکل و با پیغام خطایی مبنی بر عدم پشتیبانی دستگاه روبرو می شدید. اکنون در نسخه جدید میتوانید با فعال کردن گزینه ای که در صفحه تنظیمات قرار گرفته است، درهنگام بروز این خطا به تنظیمات زبان تلفن همراه رفته و بسته صوتی مربوطه را در صورت وجود دریافت نمایید. این قابلیت برای کاربرانی که با تنظیمات نام برده آشنایی ندارند مفید واقع میشود اما درعین حال، امتیازی هم به این اپلیکیشن اندرویدی اضافه نمیکند.