نقد و بررسی

10
2.5K
مخی تو
مخی تو

موضوع : بازی معمایی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • گرافیک و رابط کاربری:
  • گیم پلی:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی بازی مخی تو

انسان بدون گذراندن اوقات فراغت و انجام سرگرمی های متنوع، نمیتواند روحیه لازم را برای مواجه شدن با کار و مشغله روزمره بدست آورد و این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست. طی گذشت سالیان دراز، نوع تفریح مردم متفاوت شده و امروزه همگام با پیشرفت تکنولوژی پیش میرود. انجام بازی های رایانه ای با دستگاه های مختلف و به خصوص تلفن همراه، یکی از محبوبترین تفریحات در عصر حاضر میباشد.

بازی “مخی تو” که در ادامه معرفی میکنیم، میتواند برای اوقات فراغت شما مفید واقع گردد. در نقد و بررسی این بازی اندرویدی با ما همراه شوید.

مخی تو

گرافیک و رابط کاربری :

سبک بازی فوق به گونه ای است که در آن اثری از کاراکترهای مختلف و اجرای انیمیشن های متنوع نیست و تنها متشکل از اجزای گرافیکی معمولی میباشد. در عین حال، محیط “مخی تو” از جذابیت های لازم برخوردار بوده و میتوانیم برای آن به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه اشاره کنیم. به کارگیری معدود افکت های تصویری و موزیک متناسب با موضوع نیز از دیگر نکات مثبتی هستند که به جذاب شدن ظاهر این بازی اندرویدی کمک نموده اند هرچند، دقت نظر و حسن سلیقه بیشتر، میتوانست چهره حرفه ای تری برای آن به وجود آورد.

بازی فوق از صفحات و منوهای متعدد تشکیل گردیده که جابجایی بین آنها بدون پیچیدگی انجام میپذیرد و استفاده از امکانات موجود نیز راحت است. در پیاده سازی رابط کاربری “مخی تو”، استانداردهای لازم رعایت و از تکنیک های اصولی رعایت شده اما نقص هایی هم در آن به چشم میخورد. برای مثال هنگام برگشت از منوها، برخی آنها (منوی انتخاب موضوع) از دسترس خارج میگردند و جهت رسیدن به آن باید از ابتدا (دکمه شروع) اقدام کرد!

درنهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

مخی توگیم پلی :

حدس زدن پاسخ از روی تصویر (آیکن)، کاری است که شما باید در این بازی اندرویدی انجام دهید. در “مخی تو” حدود 140 عکس گرافیکی با طراحی اختصاصی وجود دارد که در 15 مرحله متفاوت و سه موضوع مشاهیر، فیلم و سریال و شخصیت ها گنجانده شده اند و هر یک دارای نام یکتا هستند که کاربر باید با استفاده از حروف درهم ریخته، این نام ها را بیابد.

هرچند سبک بازی فوق را قبل از این هم در نمونه های دیگر دیده بودیم اما “مخی تو” سعی کرده تا تفاوت هایی با آنها داشته باشد. امکان انتخاب معما به صورت دلخواه و بدون محدودیت در هر مرحله، یکی از این تفاوت ها بوده که به امتیازآوری بیشتر کمک میکند. لازم به ذکر است که با هر پاسخ صحیح، تعداد مشخصی سکه بدست خواهید آورد که از این سکه ها باید برای استفاده از راهنمایی های موجود استفاده نمایید. روند سختی در مراحل نیز به تدریج بیشتر شده و به هیجان بازی می افزاید بطوریکه رسیدن به جواب دشوارتر میگردد.

نمایش جمله راهنما، چند حرف از پاسخ، کل جواب (رد شدن از معما) و حذف چند حرف اضافه از حروف به هم ریخته پایین صفحه، از جمله راهنمایی هستند که برای یافتن نام هر تصویر در “مخی تو” میتوانید از آنها استفاده کنید. البته به ازای هر یک از این موارد تعدادی سکه از شما کسر میشود و باید در مصرف آنها دقت داشته باشید که این موضوع در هیجان انگیزتر شدن گیم پلی نیز موثر است. یکی از نکات مثبت بازی فوق، نمایش توضیحات مرتبط با عکس ها پس از پاسخگویی به معما میباشد و بدین ترتیب، اطلاعات عمومی کاربر افزایش می یابد.

با توجه به توضیحاتی که دادیم، “مخی تو” بازی مفرح و سرگرم کننده ای به نظر میرسد و بد نیست بدانید که تعداد مراحل جدید نیز به آن افزوده خواهد شد. البته انتظار میرفت تلاش بیشتری برای جذب کاربر به گیم پلی این بازی صورت بگیرد که به عنوان مثال میتوانیم به ترفندهایی همچون محدودیت در دفعات پاسخگویی، سیستم امتیازدهی بر حسب زمان اتمام مرحله، موضعات متنوع تر و غیره اشاره کنیم. همچنین بهتر بود تصاویر طراحی شده از نظر دربرگرفتن نشانه های جواب، از یک روال مشخص پیروی نمایند و برخی کاملا گویای نام آن نباشند!

امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 است.

مخی تو

قیمت :

شما میتوانید این بازی اندرویدی را بطور رایگان دریافت نموده و از آن در اوقات فراغت خود لذت ببرید. قیمت بسته های سکه نیز در “مخی تو” به گونه ای درنظر گرفته شده اند که کاربر برای استفاده از آنها نیاز به صرف هزینه بالا نخواهد داشت. به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.