نقد و بررسی

3
3.5K
منچ باز
منچ باز

موضوع : بازی تخته ای

قیمت : ۱۴۰۰ تومان

  • گرافیک و رابط کاربری:
  • گیم پلی:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی بازی منچ باز

برخی از سرگرمی ها هیچگاه از خاطر ما بیرون نمی روند و تا سالیان متمادی و هنگامی که آنها را انجام میدهیم، هنوز لذت بخش خواهند بود. یکی از تفریحات چند نفره و جذابی که باید در این رابطه نام ببریم، بازی محبوب “منچ” است و کمتر کسی را میتوان یافت که با آن خاطره نداشته باشد. این موضوع بهانه ای شده تا امکان انجام این سرگرمی بر روی تلفن های همراه نیز میسر گردد.

“منچ باز”، عنوان جدیدی در این باب است که قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم. با ما در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه باشید.

منچ باز

گرافیک و رابط کاربری:

تقریبا همه کاربران با صفحه بازی منچ آشنا هستند و بدین ترتیب تصویری از محیط بازی فوق را در ذهن خواهند داشت. تعدادی مهره با 4 رنگ متفاوت که بر روی یک صفحه متشکل از خانه های مربع یا دایره ای شکل حرکت میکنند، ظاهر این بازی اندرویدی را ایجاد نموده اند اما این تمام مطلب نیست!

“منچ باز” به صورت سه بعدی طراحی و در آن از انیمیشن ها و افکت های تصویری جذاب در حد لازم استفاده شده است. همچنین شما میتوانید ظاهر صفحه بازی و حتی پس زمینه محیط را انتخاب نمایید و درنتیجه نمای آن را به صورت دلخواه درآورید. رنگ بندی هماهنگ، چیدمان مرتب و هوشمندانه اجزای صفحه و موزیک و افکت های صوتی جالب  نیز از دیگر نقاط قوت قابل ذکر هستند.

طراحی قالب گرافیکی متناسب با موضوع برای منو و رعایت اصولی همچون جابجایی سریع بین صفحات و استفاده راحت از امکانات در رابط کاربری “منچ باز”، از دیگر خصوصیات این بازی محسوب میشوند. علاوه بر این، جذابیت لازم در ظاهر منوها به چشم میخورد و میتواند حس لازم برای شروع بازی را به کاربر القا کند.

در نهایت باید گفت که با کمی صرف وقت و خلاقیت بیشتر از سوی تولید کنندگان، میتوانستیم شاهد محیط جذاب تری برای بازی فوق باشیم هرچند تا این حد نیز میتوان “منچ باز” را در رده بازی های مشابه، جزو نمونه های حرفه ای به شمار آورد.

AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

منچ بازگیم پلی:

نحوه انجام این بازی اندرویدی نیاز به توضیح ندارد و همه با آن آشنا هستند. البته در گیم پلی “منچ باز”، ترفندهایی به کار رفته که آن را از سایر رقبا متمایز میکند. همانطور که میدانید در این نوع بازی ها با تاس ریختن سر و کار دارید که در حالت واقعی، مهارت فرد نقش بسزایی در شماره آورده شده خواهد داشت. مسلما در اینجا مهارت نقشی ندارد و همه چیز وابسته به بخت و اقبال میباشد اما در بازی فوق تکنیک متفاوتی برای ریختن تاس درنظر گرفته شده است که هیجان آن را بیشتر میکند.

شما میتوانید “منچ باز” را به صورت یک الی چهار نفره بازی کنید. نفرات میتوانند اشخاص واقعی و یا هوش مصنوعی باشند و حتی امکان رقابت بین افراد مجازی (هوش مصنوعی) و بدون حضور کاربر وجود دارد! در حین انجام بازی نیز با اتفاقات قابل توجهی مواجه خواهید شد که عمدتا افکت های تصویر همراه با صوت هستند و به هیجان بازی اضافه میکنند. در بخش تنظیمات امکان عدم نمایش این افکت ها به منظور اجرای روان تر بازی پیش بینی شده است.

به دلیل سبک نوستالژیک “منچ باز” و این موضوع که از قوانین مختص به خود تبعیت میکند، انتظار قابلیت های دیگری از آن نمی رود هرچند ایده پردازی بیشتر برای هر بازی، بدون تردید موجب جذاب تر شدن آن میشود.

امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

منچ باز

قیمت:

با جمع بندی مواردی که ذکر شد، مشخص است که تلاش زیادی برای تولید این بازی اندرویدی صورت گرفته و به همین دلیل باید قیمت آن را منصفانه بدانیم. AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.