نقد و بررسی

31
126K
موبوگرام
موبوگرام

موضوع : ارتباطات

قیمت : 5000 تومان

  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن موبوگرام

با گذشت زمان، راه های ارتباطی میان مردم گوشه و کنار دنیا پیشرفته تر شد و امروزه میتوان در کسری از ثانیه، برای فردی در آن سوی کره زمین انواع پیام های متنی، صوتی و یا تصویری را فرستاد. ارتباط بر بستر اینترنت و با استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان، این روزها بسیار مرسوم شده و تعداد کاربران آنها هر روز درحال افزایش است. هرچند اکثر پیام رسان ها دارای امکانات کامل هستند اما برخی از برنامه های جانبی نیز تولید شده اند تا قابلیت های بیشتری در اختیار کاربران قرار دهند.

در این زمینه اپلیکیشنی تحت عنوان “موبوگرام” را به شما معرفی میکنیم که دستیار و مکمل پیام رسان محبوب تلگرام خواهد بود. در ادامه با نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه ما باشید.

موبوگرام

رابط کاربری :

محیط برنامه فوق، شباهت زیادی به اپلیکیشن تلگرام دارد و تنها از برخی جهات مانند رنگبندی یا جهت چینش صفحه متفاوت است. این شباهت باعث شده تا ظاهر “موبوگرام” بطور ذاتی دارای نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی باشد. البته به غیر از این موارد میتوانیم به نکات مثبت دیگری همچون آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و امکان تغییر رنگ قالب گرافیکی برنامه نیز اشاره کنیم. در کل چهره این اپلیکیشن اندرویدی کاربرپسند به نظر میرسد و هرچند انتظار میرفت خلاقیت بیشتری در طراحی آن صرف گردد اما در عین حال نقص خاصی در آن وجود ندارد.

در پیاده سازی رابط کاربری “موبوگرام” نیز از برنامه تلگرام الگو برداری شده و از این رو ویژگی هایی از قبیل دسترسی سریع و بدون پیچیدگی به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات، در آن به چشم میخورد. هرچند این الگوبرداری در پیدایش خصوصیات مذکور نقش داشته است اما از سوی دیگر، به کارگیری تکنیک های اصولی مانند برگه بندی صفحه و رعایت استانداردهای لازم را نیز نمیتوان در اپلیکیشن فوق نادیده گرفت.

از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

موبوگرام

کاربرد :

اگر از کاربران تلگرام باشید، بدون تردید با همه امکانات آن به خوبی آشنا هستید اما شاید همه این امکانات برای شما کافی نبوده و به قابلیت های بیشتری نیاز دارید! لازم به ذکر است که “موبوگرام” با استفاده از api های ارائه گردیده توسط تولیدکنندگان تلگرام ساخته شده و به نوعی دارای مجوز رسمی از آن میباشد. از این رو جای نگرانی بابت امنیت اطلاعات شخصی شما در این برنامه اندرویدی نیست و میتوانید با آسودگی خاطر از قابلیت های جالب آن که در ادامه نام برده ایم، بهره مند شوید.

اولین قابلیتی که در اپلیکیشن فوق به چشم می آید، بخش بندی گفتگوها به شخص، گروه، کانال و ربات در برگه های جداگانه میباشد که قسمت گفتگوهای مورد علاقه را نیز باید به آنها اضافه کنیم. برای افزودن گفتگو به علاقه مندی ها کافی است پس از لمس طولانی آن، گزینه اضافه به برگزیده ها را انتخاب نمایید تا از این پس به موارد پر استفاده سریعتر دسترسی داشته باشید. در واقع با این قابلیت، “موبوگرام” فهرست چت های شما را به خوبی سازماندهی کرده و به آنها نظم و ترتیب میدهد.

اکثر کاربران تلگرام تمایل دارند که از خود هیچ رد و نشانی در آن باقی نگذراند و زمان بازدیدهایشان را از دیگران مخفی کنند. این امکان بطور پیش فرض در برنامه های پیام رسان گنجانده شده اما “موبوگرام” آن را به صورت کاملتر ارائه کرده است. با فعال نمودن حالت روح در این اپلیکیشن، میتوانید آنلاین بودن خود را از دیگران پنهان کنید و پیام ها را بدون آنکه تیک خوانده شده برای طرف مقابل به نمایش درآید، بخوانید. بدین منظور باید آیکن شبیه روح را در سربرگ لمس نمایید.

موبوگرام

“موبوگرام” امکاناتی را برای تشخیص وضعیت مخاطبان و اعضای گروه ها فراهم نموده که از آن جمله میتوانیم به نمایش افراد آنلاین، مشخص کردن مدیر در گروه ها با آیکن مخصوص، متمایز کردن مخاطبینی که شماره تلفن شما را ذخیره کرده اند و همچنین اطلاع از تغییر عکس پروفایل دیگران، اشاره کنیم. امکان ارسال همزمان پیام (فروارد) به چند گروه و مخاطب و همچنین عدم نمایش نقل قول در پیام های فروارد شده، از دیگر قابلیت های مفید در برنامه فوق به شمار میروند که باید آن را در قسمت تنظیمات موبو فعال نمایید.

حال که به قسمت تنظیمات رفتیم اجازه دهید تا سایر گزینه های آن را نیز نام ببریم. غیرفعال کردن حالت تفکیک گفتگوها در برگه های مجزا با امکان انتخاب زبانه های دلخواه، دانلود خودکار مدیا در گفتگوهای برگزیده، نمایش آیکن آخرین بازدید و حالت روح در سربرگ، مخفی کردن حالت در حال تایپ و پاکسازی کش گفتگوها از مهمترین این گزینه ها در “موبوگرام” هستند. بد نیست در پایان به بخش آیدی یاب در منوی کناری اپلیکیشن فوق نیز اشاره کنیم که به شما در یافتن گروه ها، کانال ها و مخاطبین کمک میکند.

همانطور که ملاحظه نمودید، “موبوگرام” قابلیت های کاربردی و جالبی را به همراه دارد که میتواند آن را به جایگزین مناسبی برای برنامه پیام رسان تلگرام تبدیل کند. هرچند به نظر میرسد که این اپلیکیشن به امکانات بیشتری نیاز داشته باشد اما در این حد نیز وظیفه خود را بطور کامل انجام میدهد و کمبود خاصی برای آن قابل ذکر نیست. امیدواریم در نسخه های بعدی شاهد توسعه و پیشرفت این برنامه باشیم.

امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

موبوگرام

قیمت :

در دو بخش قبل به سایر نکات مثبت این اپلیکیشن اندرویدی اشاره کردیم و دیدیم که از هر لحاظ نسبتا کامل و بدون نقص میباشد. با این وجود انتظار میرفت که قیمت کمتری برای “موبوگرام” درنظر گرفته شود تا رضایت خاطر کاربران بیشتر فراهم گردد. با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

 

 

نگاهی بر اپلیکیشن "موبوگرام"