نقد و بررسی

51
15.8K
نقطه خط آنلاین
نقطه خط آنلاین

موضوع : بازی تخته ای

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • گرافیک و رابط کاربری:
  • گیم پلی:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی بازی نقطه خط آنلاین

در بین همه سرگرمی های دسته جمعی که سراغ داریم، برخی از نمونه ها جنبه نوستالژیک داشته و درعین سادگی میتوانند بسیار مفرح باشند. بازی قدیمی و محبوب نقطه – خط، یکی از این سرگرمی ها است که حتما شما نیز آن را با دوستان خود امتحان کرده و لذت برده اید. حال اگر بتوان چنین بازی هایی را از راه دور و با افراد مختلف انجام داد، حس رقابت ناشی از آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

“نقطه خط آنلاین” این امر را ممکن ساخته و به شما اجازه میدهد تا انجام این سرگرمی از راه دور را تجربه کنید. با ما در معرفی، نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراه باشید.

نقطه خط آنلاین

گرافیک و رابط کاربری :

منوهای بازی فوق از طراحی خوبی بهره میبرند و برای آن میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب، آیکن های یکدست و زیبا، چیدمان مرتب اجزای صفحه و استفاده اصولی از انیمیشن ها و افکت های تصویری اشاره کنیم. درکل، قالب گرافیکی این بازی اندرویدی کاربرپسند بوده و میتواند برای شما جذاب باشد هرچند دقت نظر بیشتر میتوانست به این جذابیت افزوده و معدود نواقص را برطرف نماید. موزیک و افکت های صوتی انتخاب شده در “نقطه خط آنلاین” نیز مناسب هستند که البته امکان قطع صدا در نسخه فعلی پیش بینی نشده است.

نکات مثبت ذکر شده، در محیط اصلی بازی فوق نیز به چشم میخورند که از همه آنها مهمتر، چیدمان منظم و هوشمندانه اجزای صفحه میباشد. به دلیل سبک این بازی، رعایت چنین نکته ای بسیار اهمیت دارد زیرا به ایجاد دید بهتر برای کاربران کمک میکند. استفاده از افکت های تصویری نیز به گونه ای صورت گرفته که تمرکز شما را هنگام رقابت با سایرین در “نقطه خط آنلاین” حفظ می نماید.

جابجایی سریع بین بخش های مختلف منو و استفاده راحت از امکانات، دیگر ویژگی های قابل ذکر در مورد برنامه فوق هستند. رعایت استانداردهای لازم و به کارگیری تکنیک های اصولی در پیاده سازی رابط کاربری، باعث پیدایش این خصوصیات در “نقطه خط آنلاین” شده است. البته از این لحاظ، نواقصی مانند صفحه مربوط به گفتگوی دو رقیب (چت در هنگام مسابقه) دیده میشود و بهتر بود به شکل دیگری پیاده سازی گردد.

درنهایت، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

نقطه خط آنلاینگیم پلی :

بدون تردید با نحوه انجام بازی نقطه-خط آشنا هستید و نیازی به توضیح آن نیست. البته “نقطه خط آنلاین” تفاوت هایی با نمونه قدیمی خود دارد که باعث هیجان بیشتر در آن شده است و ما در ادامه به آنها میپردازیم. اولین و مهمترین جنبه سرگرمی و جذابیت در این بازی اندرویدی، امکان رقابت همزمان با دیگر کاربران بوده که با پیشرفت در سطوح مختلف نیز همراه میباشد.

پس از واردکردن نام و انتخاب آواتار، میتوانید تعداد افراد آنلاین در بازی را مشاهده کنید. قبل از این، گردونه شانس به شما نشان داده میشود تا در صورت دلخواه و به صورت تصادفی، تعدادی سکه، پول و یا تجهیزات کمکی دریافت نمایید. حال باید وارد بخش لیگ ها شده و یکی از آنها را برای انجام بازی گزینش کنید تا سیستم بطور تصادفی رقیبی را انتخاب نموده و رقابت آغاز گردد. در “نقطه خط آنلاین” 7 لیگ تعریف شده که برای ورود به هرکدام باید سطح مهارت خود را با شکست دادن حریفان افزایش داده و یا تعداد سکه بیشتری بدست آورید.

در محیط رقابت، هر یک از طرفین باید به نوبت و با لمس فاصله بین دو نقطه، خطی را ایجاد کند. برای این کار زمان محدودی (1 دقیقه) درنظر گرفته شده تا علاوه بر افزایش هیجان بازی، زمان مسابقه نیز به طول نینجامد. درصورتی که به هر دلیل از بازی خارج شوید، بازنده به حساب آمده و به میزان جایزه تعیین شده برای کسب پیروزی، سکه از دست خواهید داد. در “نقطه خط آنلاین” دو آیتم کمکی نیز پیش بینی گردیده که میتوانید طبق راهنما از آنها استفاده کنید. گفتگوی آنلاین با رقیب هنگام انجام مسابقه، یکی از قابلیت های جالب در بازی فوق به شمار می آید و میتواند عاملی برای ایجاد انگیزه مضاعف در شما باشد!

طبق توضیحاتی که دادیم، سیستم امتیازدهی “نقطه خط آنلاین” بر حسب بردهای بدست آمده بوده و با اعطای سکه، پول، جام و همچنین افزایش سطح همراه میباشد. برای مشاهده روند امتیازآوری میتوانید بر روی آواتار خود در سربرگ اشاره نمایید تا اطلاعات مربوطه به نمایش درآیند. امکان دریافت سکه رایگان در بازه های زمانی 1 ساعته و تغییر تصویر پروفایل نیز از دیگر امکانات قابل ذکر در این بازی هستند.

مجموع قابلیت ها و ترفندهایی که به آنها اشاره شد، در نهایت یک سرگرمی جذاب و هیجان انگیز را پدید آورده اند که میتواند همواره بخش از اوقات فراغت شما را پرکند. البته “نقطه خط آنلاین” در ابتدای راه است و کمبودهایی در آن به چشم میخورد. پیاده سازی سیستم بهتر جهت ثبت نام و مدیریت کاربران، امکان انتخاب رقیب به صورت دستی، نمایش جدول امتیازات و رکوردهای بدست آمده، تجهیزات کمکی متنوع تر، تعیین دستاوردها به منظور ایجاد انگیزه بیشتر و یا حتی قابلیت کنترل بر روی کاربران متخلف با وجود امکان گفتگوی آنلاین، از جمله این کمبودها هستند. درپایان باید گفت که “نقطه خط آنلاین” با رفع این نواقص و توسعه بیشتر، میتواند به بازی محبوبی در بین مخاطبان تبدیل شود.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

نقطه خط آنلاین

قیمت :

شما میتوانید این بازی اندرویدی را بطور رایگان دریافت نموده و از آن لذت ببرید. هزینه خرید تجهیزات نیز در “نقطه خط آنلاین” ناچیز بوده و به همین دلیل، AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش منصفانه و مناسب میداند.