نقد و بررسی

1
961
همراه بانک جامع
همراه بانک جامع

موضوع : مالی

قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای

  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن همراه بانک جامع

بخشی از فعالیت های ما در طول روز مربوط به انجام امور بانکی مختلف میشود که باید راحت ترین و سریع ترین راه را برای انجام آنها پیدا کرد. در چندسال اخیر به لطف پیشرفت تکنولوژی، میتوانیم از روش های مختلف به انجام بسیاری از این امور بپردازیم و دیگر لازم نیست به بانک مراجعه کنیم. به کارگیری اپلیکیشن هایی که خدمات بانک ها و نحوه استفاده از آنها را ارائه میدهند، یکی از این روش ها میباشد.

برنامه “همراه بانک جامع” که در ادامه با آن آشنا خواهید شد، همین کار را انجام میدهد. ما را در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

همراه بانک جامع

رابط کاربری :

یکپارچگی قالب گرافیکی، اولین نکته مثبتی است که در محیط اپلیکیشن فوق به چشم میخورد. رنگبندی هماهنگ و زنده، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه از جمله نقاط قوتی هستند که باعث پیدایش این نکته مثبت در “همراه بانک جامع” شده اند. باید گفت که به غیر از موارد جزئی، نقص خاصی در ظاهر این برنامه اندرویدی وجود ندارد هرچند دقت نظر بیشتر در طراحی، میتوانست چهره ای کاملا حرفه ای به آن ببخشد.

پیاده سازی رابط کاربری برنامه فوق با رعایت استانداردهای لازم صورت گرفته و در خلق آن از تکنیک های اصولی استفاده شده است. به همین دلیل، ویژگی هایی همچون جابجایی سریع و بدون پیچیدگی بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات در “همراه بانک جامع” به وجود آمده اند که مزیت بزرگی به شمار می آید. البته در بعضی از قسمت ها بهتر بود که هوشمندانه تر عمل شود تا رابط کاربری از هر لحاظ کامل و بدون عیب و نقص باشد.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

همراه بانک جامع

کاربرد :

در این اپلیکیشن اندرویدی، مجموعه ای از خدمات بانکی مختلف گردآوری شده که میتوانید آنها را به صورت آفلاین از طریق کدهای USSD و تلفنبانک و یا به صورت آنلاین با اتصال به وبسایت بانک موردنظرتان انجام دهید. البته عملکرد “همراه بانک جامع” به اینجا ختم نمیشود و امکانات دیگری نیز در اختیار شما قرار میگیرد. در ادامه سایر قابلیت های اپلیکیشن فوق و بخش های مختلف آن را توضیح داده ایم.

در صفحه اصلی “همراه بانک جامع”، 6 گزینه وجود دارد که اولین مورد مربوط به دریافت موجودی حساب میشود. با لمس نام بانک موردنظرتان، وارد وبسایت آن خواهید شد و میتوانید به صورت امن از قابلیت موجودی گرفتن استفاده کنید. گزینه دوم برای انتقال وجه از کارتی به کارت دیگر میباشد که این کار نیز به صورت آنلاین و با اتصال به وبسایت بانک ها انجام میپذیرد. فراموش نکنید که در برنامه فوق، خدمات مربوط به بیش از 27 بانک دولتی و خصوصی در دسترس شما قرار میگیرد که البته ممکن است مراحل انجام آنها در هر بانک، با یکدیگر متفاوت باشد.

دریافت شماره شبا، سومین گزینه در صفحه اصلی “همراه بانک جامع” بوده که برای هر بانک باید به وبسایت آن متصل شوید. تا اینجا همه عملیات را به صورت آنلاین انجام دادید اما در اپلیکیشن فوق این امکان فراهم گردیده که بدون نیاز به اینترنت نیز بتوانید از خدمات بانکی استفاده نمایید. بدین منظور باید به بخش های تلفن بانک و کد بانک مراجعه کنید که البته مورد دوم برای همه بانک ها در دسترس نیست. در منوی کناری نیز گزینه هایی برای پرداخت اینترنتی قبوض، لینک اتصال به سامانه پلیس +10 به همراه آدرس دفاتر آن و کد USSD خدمات شهرداری به چشم میخورد.

آخرین بخش “همراه بانک جامع” برای مدیریت کارت های بانکی کاربرد دارد که در آن میتوانید به صورت نامحدود، کارت بانکی تعریف و ثبت نمایید. اطلاعاتی که بدین منظور باید وارد کنید، شامل نام صاحب کارت، شماره 16 رقمی، کد cvv2، تاریخ انقضا، شماره حساب و شبا میگردد. به منظور حفظ امنیت، رمز کارت از شما درخواست نمیشود هرچند برای ورود به این قسمت باید کلمه عبور تعیین کنید. درنهایت با لمس دکمه ساخت کارت، تصویر نهایی آن به نمایش درمی آید که ظاهر کارت برای هر بانک متفاوت میباشد. برای ویرایش یا اشتراک گذاری اطلاعات و حذف کارت، باید بر گزینه مشاهده کامل اشاره نمایید. در صفحه باز شده قابلیت های دیگری همچون دریافت موجودی، انتقال وجه، دریافت شماره شبا، اتصال به سامانه USSD، تماس با تلفبانک، خرید شارژ و بسته اینترنتی وجود دارد و سایر امکانات در نسخه های بعدی اپلیکیشن اضافه میگردند. ابزار جستجوی نام بانک، امکان کپی کردن شماره کارت با لمس تصویر آن و ساخت ویجت میانبر برای هر کارت بانکی، از دیگر موارد قابل ذکر هستند.

همانطور که ملاحظه کردید، برنامه فوق محتوای نسبتا کاملی دارد و میتواند به عنوان دستیاری برای انجام عملیات بانکی مورد استفاده قرار بگیرد. هرچند به نظر میرسد که “همراه بانک جامع” به قابلیت های بیشتری نیاز نداشته باشد اما انتظار میرفت که سازماندهی خدمات بانک ها به صورت هوشمندانه تر و یکپارچه تری انجام پذیرد و موارد آفلاین یا آنلاین هر بانک در یکجا گنجانده شود. افزودن امکاناتی که در نسخه فعلی قابل استفاده نیستند و موارد دیگری از قبیل راهنمای قبل از انجام عملیات بانکی نیز میتواند کارایی این برنامه را در آینده افزایش دهد. امیدواریم به زودی شاهد ایده پردازی های بیشتر در نسخه های بعدی این اپلیکیشن باشیم.

امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است.

همراه بانک جامع

قیمت :

دریافت این برنامه اندرویدی به صورت رایگان انجام میپذیرد اما برای استفاده از همه امکانات، محدودیت وجود دارد که برای رفع آن باید “همراه بانک جامع” را به نسخه کامل ارتقا دهید. با توجه به نوع و میزان محدودیت ایجاد شده و همچنین مواردی که در دو بخش قبل ذکر گردید، بهتر بود که قیمت ارتقا به نسخه کامل کمتر باشد. از این رو، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.