نقد و بررسی

22
4.6K
هواپیمای آتاری
هواپیمای آتاری

موضوع : بازی رقابتی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • گرافیک و رابط کاربری:
  • گیم پلی:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی بازی هواپیمای آتاری

حتما شما نیز با این موضوع اتفاق نظر دارید که محبوب ترین سرگرمی دنیا، انجام بازی های رایانه ای میباشد که در سبک های مختلف ارائه میشوند. استقبال کم نظیر مخاطبان در این زمینه از بدو تولد ابتدایی ترین کنسول های بازی مانند آتاری، گواه این مطلب است. امروزه تلفن همراه به عنوان یک پلتفرم پر کاربرد برای انجام این سرگرمی پر مخاطب  به شمار میرود و چه خوب اگر بتوان بازی های خاطره انگیز قدیمی را نیز بر روی آن اجرا کرد.

عنوانی که در ادامه معرفی میکنیم شما را به سال های دور و زمان کودکی میبرد. در نقد و بررسی بازی اندرویدی “هواپیمای آتاری” همراه ما باشید.

هواپیمای آتاری

گرافیک و رابط کاربری:

اولین نکته ای که باید در مورد بازی فوق به آن اشاره کنیم، شباهت کامل محیط به نمونه قدیمی آن یعنی “حمله رودخانه” (River Raid) میباشد که آن را با دستگاه آتاری انجام میدادید. با توجه به این موضوع نمیتوان درمورد گرافیک درون بازی بحث کرد زیرا سبک مورداستفاده در آن کاملا مشخص میباشد و به همان دوران باز میگردد. حتی افکت های صوتی و تصویری و انیمیشن ها نیز دقیقا  طراحی انواع جت هایی که در “هواپیمای آتاری” به چشم میخورند از روی نمونه اصلی آن الگوبرداری شده است و در هر حال باید آن را به عنوان خلاقیتی هرچند کوچک به شمار آورد.

در این بازی اندرویدی دقت نظر کمی در طراحی قالب گرافیکی منوها صرف شده و به هیچ وجه نمیتوان آن را با نمونه های حرفه ای مقایسه کرد. حال که برای خلق محیط “هواپیمای آتاری” تلاش چندانی صورت نگرفته است، انتظار میرفت تا شاهد رابط کاربری جذابتری از آن باشیم. عدم استفاده از رنگ بندی زنده و هماهنگ و همچنین آیکن ها و فونت زیبا، از جمله نقص هایی هستند که باید به آنها اشاره کنیم. تنها نکته مثبت قابل ذکر، چیدمان مرتب اجزا در صفحات میباشد.

امتیاز مثبت دیگری که میتوانیم برای “هواپیمای آتاری” درنظر بگیریم، مربوط به جابجایی سریع و بدون پیچیدگی در بین منوهای آن و همچنین استفاده راحت از امکانات موجود میشود. این خصوصیات باعث روان شدن رابط کاربری بازی فوق شده اند هرچند از تکنیک های حرفه ای خاصی نیز در پیاده سازی آنها استفاده نشده است.

AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

هواپیمای آتاریگیم پلی:

نیازی به توضیح درمورد نحوه انجام این بازی اندرویدی نیست چرا که جنبه نوستالژیک دارد و کمتر کسی را میتوان یافت که آن را تجربه نکرده باشد. حال باید دید که تولیدکنندگان برای افزایش هیجان و جذابیت بیشتر “هواپیمای آتاری”، چه ترفندهایی را به کار برده اند.

در بازی فوق به ازای هر 1000 امتیازی که بدست می آورید، 2 سکه به شما تعلق میگیرد. با جمع آوری سکه های بیشتر میتوانید به قسمت فروشگاه رفته و جت خود را تقویت نمایید و یا حتی ظاهر آن را تغییر دهید. امکان نابودکردن دشمنان و موانع با لمس آنها، قابلیت حرکت در حاشیه سبز رنگ بازی بدون منفجر شدن، امکان نابودکردن خانه و درخت های حاشیه کناری، قابلیت بنزین زدن و شلیک کردن به صورت همزمان، بیشترکردن حجم مخزن بنزین، افزایش سرعت پیش فرض جت، تعداد فرصت بیشتر در هر دور بازی و امکان هدف قراردادن بیش از یک دشمن با یک تیر(قدرت تخریب بالا) از جمله آیتم هایی هستند که در قسمت فروشگاه “هواپیمای آتاری” به چشم میخورند.

موارد مذکور را باید به عنوان نکات مثبتی برای بازی فوق به حساب آوریم زیرا جذابیت قابل توجهی به گیم پلی این بازی قدیمی بخشیده اند. همچنین وجود پنج حالت مختلف برای کنترل هواپیما، قدرت انتخاب زیادی در اختیار کاربران قرار میدهد تا در هر حالتی که برای آنها راحت و بدون دردسر میباشد اقدام به انجام بازی کنند. حتی قابلیت شلیک خودکار نیز پیش بینی شده است که بسیار مفید واقع میشود.سیستم امتیازدهی در “هواپیمای آتاری” نیز به همان منوال در نسخه اصلی آن صورت میپذیرد با این تفاوت که همواره بیشترین امتیاز کسب شده توسط شما، ذخیره میگردد.

درپایان باید گفت که همه چیز کامل است و AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

هواپیمای آتاری

قیمت:

شما میتوانید “هواپیمای آتاری” را بطور رایگان دریافت کنید و در صورت تمایل و به منظور کسب امتیاز بیشتر در این بازی اندرویدی، به خرید تعداد سکه های تعریف شده در آن اقدام نمایید. امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.