نقد و بررسی

6
2.7K
واکی تاکی پیشرفته
واکی تاکی پیشرفته

موضوع : ارتباطات

قیمت : ۱۹۹۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن واکی تاکی پیشرفته

روابط انسان ها با یکدیگر در سراسر دنیا، با پیشرفت تجهیزات رادیویی و فناوری های مرتبط با آن از کیفیت بالاتری برخوردار گردید و همه ما امروزه نتایج آن را در زندگی روزمره خود حس میکنیم. تلفن همراه نمونه بارز این پیشرفت میباشد و انواع هوشمند این وسیله ارتباطی، کاربردهای جانبی دیگری نیز برای کاربران به همراه دارند.

در ادامه با معرفی اپلیکیشن “واکی تاکی پیشرفته”، با یکی از تکنولوژی های مورد بحث آشنا خواهید شد. ما را در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

واکی تاکی پیشرفته

رابط کاربری:

در طراحی قالب گرافیکی برنامه فوق، بیشتر بر اصل کارایی برای مخاطبان تکیه شده است و خلاقیت چندانی از نظر به کارگیری عناصر بصری دیده نمیشود. البته این موضوع را نباید به عنوان یک ضعف برای این اپلیکیشن اندرویدی تلقی کرد و فقط انتظار میرفت که دقت نظر بیشتری در خلق ظاهر و حفظ یکپارچگی قالب آن صرف گردد. رنگ بندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب، آیکن های گویا و چیدمان مرتب اجزای صفحه از جمله نقاط قوتی هستند که در “واکی تاکی پیشرفته” به چشم میخورد.

همانطور که اشاره شد، اپلیکیشن فوق از یک رابط کاربری روان بهره میبرد که ویژگی هایی همچون استفاده راحت از امکانات و جابجایی سریع بین معدود بخش های آن را به همراه دارد. البته میتوانستیم شاهد به کارگیری ترفندهای حرفه ای تری مانند پنجره های شناور نیز باشیم اما “واکی تاکی پیشرفته” تا همین حد نیز انتظار کاربران را برآورده میسازد.

امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 است.

واکی تاکی پیشرفتهکاربرد:

نام این برنامه اندرویدی بطور کامل گویای وظیفه آن میباشد. “واکی تاکی پیشرفته” با استفاده از تکنولوژی هات اسپات تلفن همراه به شما کمک میکند تا با کاربر دیگری که همین اپلیکیشن بر روی دستگاه او نصب شده، ارتباط برقرار کنید. البته فاصله دوطرف استفاده کننده نمیتواند زیاد باشد زیرا این ارتباط به کمک وای فای انجام میپذیرد.

حال که با نحوه عملکرد “واکی تاکی پیشرفته” آشنا شدید، لازم است تا امکانات آن را نیز بشناسید. در این برنامه میتوانید دو نوع ارتباط به صورت گفتگوی متنی و یا صوتی (مکالمه) ایجاد کنید. در حالت دوم همانند بیسیم های واقعی، در یک لحظه فقط یک سمت گوینده و سمت دیگر شنونده خواهد بود. امکان تبادل صوت در حالتی که صفحه گوشی خاموش بوده و یا پنجره اپلیکیشن بسته شده (از برنامه خارج نشده اید)، نکته مثبتی برای این شبه بیسیم به شمار می آید.

حالت چت این اپلیکیشن همانند سایر نمونه های مشابه میباشد و نیازی به توضیح ندارد. دوطرف ارتباط متن گفتگو را در فیلد مربوط به آن وارد کرده و دکمه ارسال را لمس میکنند. در این بخش از “واکی تاکی پیشرفته” از هیچگونه امکانات جانبی استفاده نشده و ایده پردازی خاصی به چشم نمیخورد. برای مثال باید به کمبودهایی از قبیل عدم استفاده از صورتک ها، آیکن مخصوص برای هر شخص، حذف یا کپی کردن هر یک از متن ها و یا حتی ذخیره تاریخچه گفتگو اشاره کنیم. یکی دیگر از کمبودهای برنامه فوق، مربوط به عدم امکان مکالمه به صورت دوطرفه میشود که وجود این قابلیت میتوانست کارایی بیشتری را ایجاد کند.

بد نیست به منوی تنظیمات این برنامه هم اشاره داشته باشیم. در این بخش گزینه هایی از قبیل نام کاربری، شناسه هات اسپات و شماره درگاه اتصال در دسترس شما قرا میگیرد که میتوانید نسبت به تغییر و ویرایش آنها اقدام کنید. همچنین امکان غیرفعال کردن قابلیت پخش صدا خارج از صفحه مکالمه و اعلان در هنگام دریافت پیام جدید در این صفحه وجود دارد.

درپایان باید گفت که “واکی تاکی پیشرفته” وظیفه اصلی خود را به نحو احسن انجام میدهد اما در عین حال نیاز به توسعه بیشتری نیز دارد. AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

واکی تاکی پیشرفته

قیمت:

با توجه به نکاتی که عنوان شد، مشخص است که این اپلیکیشن اندرویدی در خیلی از مواقع برای شما کاربرد خواهد داشت. با توجه به این موضوع باید قیمت “واکی تاکی پیشرفته” را منصفانه بدانیم و از این رو، AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.