نقد و بررسی

6
1.2K
پیامک
پیامک

موضوع : سرگرمی

قیمت : ۱۰۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پیامک

 

این روزها ارسال پیام به آشنایان، درمیان مردم خیلی مرسوم شده است و نمیتوان کسی را یافت که تلفن همراه داشته باشد و روزانه حداقل یک بار پیام نفرستد! هر کدام از پیامک هایی که ارسال میکنیم موضوع خاص خودش را دارد و با توجه به طرف گیرنده پیغام، ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال برای عرض تبریک، بیان احساسات و حتی برای لحظه ای خنداندن دوستانمان. در اینجا نیاز به در اختیار داشتن مجموعه کاملی از پیام ها احساس میشود.

در ادامه برنامه اندرویدی “پیامک” را معرفی، نقد و بررسی میکنیم که میتواند نیاز علاقه مندان به این موضوع را مرتفع سازد.

پیامک

رابط کاربری:

در این برنامه، تکنیک های گرافیکی جذابی برای جلب توجه بیشتر کاربران به کار رفته و آن را جزو بهترین نمونه ها از این لحاظ قرار داده است.

 طراحی اختصاصی آیکون ها با رنگ بندی زنده و هماهنگ، از جمله نقاط قوت آن محسوب میشود که قبلا در کمتر برنامه ای دیده ایم. چیدمان مرتب صفحات را نیز که نقش موثری در جذابیت ظاهری “پیامک” دارد، باید به این مورد اضافه کنیم.

در میان این نکات باید به وجود افکت های تصویری و انیمیشن های ملایم هم اشاره کنیم که در جای مناسب و به صورت استاندارد استفاده شده اند. درواقع، به کارگیری انیمیشن در اپلیکیشن ها باید به گونه ای باشد که برای کاربر ایجاد مزاحمت نکند و در “پیامک” نیز به همین منوال مشاهده میگردد.

از نظر AppReview، ویژگی بارز این اپلیکیشن اندرویدی، سرعت دسترسی بالای کاربر و سهولت در استفاده از امکانات آن میباشد. این موضوع مهمترین اصل برای جلب رضایت کاربران از رابط کاربری برنامه ها بوده و در “پیامک” به خوبی رعایت گردیده است به طوریکه با کمترین جابجایی در میان صفحات، به نتیجه دلخواه میرسید.

جا دارد به عملکرد صحیح این برنامه در نمای افقی و عمودی و قسمت تنظیمات فونت هم اشاره کنیم تا نقاط قوت آن را بطور کامل شرح داده باشیم. در قسمت تنظیمات میتوانید سایز و نوع فونت را تغییر دهید و حتی فاصله بین خطوط متن ها را تعیین نمایید. قابلیت همخوان کردن فونت فارسی با مدل گوشی نیز در این قسمت وجود دارد.

موارد ذکر شده دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص دهد.

پیامک

کاربرد:

در ابتدای امر باید به تعداد بسیار زیاد پبام ها در این برنامه اندرویدی اشاره کنیم که با وجود قابلیت بروزرسانی، باز هم افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین کتابخانه پربار “پیامک” بخش بندی های مناسبی به منظور جای دادن این همه پیام در خود، دارد.

از این موضوع که بگذریم امکانات جانبی برنامه هم کامل هستند و کارایی آن را برای شما بیشتر میکنند. اولین نکته جالب توجه، امکان افزودن دسته مورد علاقه به عنوان میانبر، در پایین صفحه اصلی میباشد تا از این به بعد دسترسی سریع تری به آن داشته باشید.

در پایین متن هر پیام نیز دکمه هایی دیده میشود که توسط آنها امکان افزودن به علاقه مندیها، به اشتراک گذاری و حتی حذف کردن، در اختیار کاربر قرار میگیرد. آیکون دیگری که در اینجا وجود دارد، با تغییر حالت خود به شما نشان میدهد که این متن مطالعه شده یا خیر. درواقع با اشاره بر روی هر متن، آن را به دیده شده ها منتقل کرده اید و در مراجعه بعدی به آن بخش، آنها را نخواهید دید. فایده این کار تفکیک پیامک ها برای ایجاد دسترسی های جداگانه میباشد.

حال سوال اینجاست این پیام ها به کدام قسمت رفته اند و چگونه باید به آنها دسترسی داشت؟ پس از ورود به هر دسته بندی گزینه هایی در پایین صفحه دیده میشود که میتوانید نمایش پیامک های آن دسته را بر حسب آنها فیلتر کنید. برای مثال منتخب ها، دیده شده ها، دیده نشده ها و یا همه متن ها. همچنین دکمه منویی در سربرگ وجود دارد که شما را به دیگر دسته ها هدایت خواهد کرد.

ایده خوب تولیدکنندگان “پیامک” برای افزایش کارایی آن، به وجود آوردن امکان آپلود پیام توسط کاربر میباشد. با این قابلیت، کتابخانه پیامک ها توسط کاربران تکمیل تر خواهد شد.

بروزرسانی این اپلیکیشن اندرویدی هم به سادگی امکان پذیربوده و بعد از لمس گزینه آپدیت در پاصفحه، پیام های جدید در همه بخش ها قابل مشاهده خواهند بود و تعداد آنها برای هردسته به نمایش در می آید. همچنین آیکونی در گوشه متن پیامک ها ظاهر میگردد که مشخص میکند پیام جدید است.

به نظر همه چیز کامل است اما اگر ریزبینانه تر بنگریم کمبود هایی نیز احساس میشود. مثلا عدم نمایش تعداد پیامک هر متن ویا اینکه چند بار توسط کاربر ارسال شده است را میتوانیم نام ببریم. این موارد برای چنین برنامه هایی، قابلیت های کلیدی به شمار می آیند.

ازنظر AppReview امتیاز این بخش 4.5 از 5 است.

پیامک

قیمت:

“پیامک” با قیمت مناسب 1000 تومان عرضه گردیده است و هرکسی را برای دریافت آن وسوسه میکند! AppReview نیز این قیمت را منصفانه میداند و امتیاز 5 از 5 را به این بخش میدهد.