نقد و بررسی

32
14.4K
کارآگاه تلگرام
کارآگاه تلگرام

موضوع : ارتباطات

قیمت : رایگان با پرداخت درون برنامه ای

  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کارآگاه تلگرام

دوره ای که در آن زندگی میکنیم به عصر ارتباطات معروف است چرا که امروزه میتوان در کمتر از چند ثانیه با آنسوی دنیا ارتباط برقرار کرد. این بستر با روی کار آمدن شبکه جهانی اینترنت شکل گرفت که راه های ارتباطی مختلفی همچون پست الکترونیک، گفتگوی آنلاین، شبکه های اجتماعی و در جدیدترین حالت، برنامه های پیام رسان از دل آن پدید آمد. در این میان ابزارهای نرم افزاری متنوعی نیز پا به عرصه حضور گذاشتند تا به برقراری هر چه بهتر ارتباط کمک کنند و امکانات جالبی را در اختیار کاربران قرار دهند.

برنامه ای که در ادامه و تحت عنوان “کارآگاه تلگرام” با آن آشنا میشوید، یکی از همین ابزارهای کمکی است. با ما در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید.

کارآگاه تلگرام

رابط کاربری :

محیط اپلیکیشن فوق، شباهت بسیار زیادی به برنامه پیام رسان تلگرام دارد و برای آن میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب، آیکن های یکدست، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی اشاره کنیم. هرچند تغییرات جزئی این برنامه اندرویدی با نمونه اصلی آن چندان زیاد نیست اما در همین حد نیز، طراحی عناصر گرافیکی مربوطه قابل قبول و کاربرپسند است. البته انتظار میرفت که در بعضی موارد مانند بخش راهنما، دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری صرف گردد تا چهره “کارآگاه تلگرام” از هر لحاظ بدون نقص باشد.

استفاده راحت از امکانات موجود و جابجایی سریع بین بخش های مختلف که با حداقل پیچیدگی انجام میپذیرد، از دیگر ویژگی های مثبت در برنامه فوق به شمار می آید. هرچند رابط کاربری “کارآگاه تلگرام” یک نسخه کپی شده از نمونه اصلی آن میباشد اما به هرحال در پیاده سازی آن و انجام تغییرات جزئی، از تکنیک های اصولی استفاده گردیده و استانداردهای لازم رعایت شده اند.

موارد ذکر شده توسط AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

کارآگاه تلگرام

کاربرد :

از نام این اپلیکیشن اندرویدی، تا حدودی میتوان وظیفه آن را حدس زد و به عملکرد آن پی برد. شما با استفاده از “کارآگاه تلگرام” میتوانید مخاطبین خود را رصد کنید و آمارهای جالبی از وضعیت فعالیت آنها در برنامه تلگرام بدست آورید. لازم به ذکر است که بدین منظور از API قانونی که توسط تیم تولیدکننده این برنامه پیام رسان در اختیار توسعه دهندگان قرار میگیرد استفاده شده و از بابت امنیت اطلاعات جای نگرانی نیست. در ادامه نحوه کار با اپلیکیشن فوق و قسمت های مختلف آن را توضیح داده ایم.

برای شروع باید شماره تلفن همراه خود را در “کارآگاه تلگرام” به ثبت برسانید و کد فعالسازی را دریافت نمایید. پس از مشاهده راهنمای چند صفحه ای، لیست مخاطبین به نمایش درمی آید که آیکن هایی از قبیل وضعیت آنلاین بودن، ذخیره شماره توسط دو طرف، تشخیص حالت مخفی، اطلاع از وضعیت مسدود شدن توسط شما یا شخص مخاطب و آخرین زمان حضور، در کنار نام آنها به چشم میخورد. این آیکن ها و مفهوم هر کدام از آنها در راهنمای اپلیکیشن فوق بطور کامل شرح داده شده اند.

در “کارآگاه تلگرام” برای آگاهی از وضعیت کامل هر مخاطب، کافی است بر روی نام یا تصویر او اشاره کنید. در صفحه باز شده علاوه بر موارد نام برده در بند قبل، گزینه هایی از قبیل تاریخچه تغییرات عکس پروفایل، نام کاربری، حالت مخفی و غیره، مشاهده تمام تصاویر موجود یا حذف شده، بررسی زمان هایی که کاربر آنلاین، آفلاین یا مخفی بوده در طول 24 ساعت گذشته و آمار شگفت انگیزی همچون تعداد کلمات رد و بدل شده بین دو طرف یا کل زمان گفتگوها، وجود دارد که با لمس هر کدام از آنها، جزییات مربوطه نشان داده میشوند. همچنین در این صفحه آماری از رسانه هایی که با مخاطب به اشتراگ گذاشته اید به نمایش درمی آید و امکان تنظیم اعلانات و صداها نیز پیش بینی شده است. با افزودن شخص به مخاطبین خاص نیز میتوانید از آنلاین شدن و سایر تغییرات پروفایل او مطلع گردید.

در منوی کناری برنامه فوق گزینه های جالبی قرار گرفته اند که برای رصد کردن وضعیت مخاطبین سودمند خواهند بود. فهرست بی مرام ها یا کسانی که شماره شما را ذخیره نکرده اند، دوست های واقعی که شماره را ذخیره نموده اند، بچه پرروها یا اشخاصی که مسدودتان کرده اند، روی اعصاب ها یا آنهایی که مسدودشان کرده اید، آب زیرکاه ها یا مخاطبین مخفی شده، افراد آنلاین و همه مخاطبین، از جمله این گزینه ها در منوی “کارآگاه تلگرام” هستند. علاوه بر این میتوانید لیست تغییرات همه دوستان خود را نیز با لمس گزینه ای به همین نام ببینید. در قسمت تنظیمات هم امکان فعال کردن حالت روح که باعث میشود هنگام مشاهده پیام ها تیک دوم آنها نخورد و موقع تایپ نام شما معلوم نباشد، وجود دارد.

همانطور که ملاحظه کردید، “کارآگاه تلگرام” دارای قابلیت های جالب و مفیدی است که بدون تردید برای همه کاربران کاربرد خواهد داشت. اپلیکیشن فوق در همین حد، وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد و نیاز به امکانات خاص دیگری ندارد هرچند توسعه دهندگان آن در نسخه های بعدی به فکر ایده پردازی های بیشتر هستند. امیدواریم این برنامه در آینده توسعه یافته و رضایت مخاطبین خود را بیش از پیش جلب کند.

از نظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

کارآگاه تلگرام

قیمت :

شما میتوانید این برنامه اندرویدی را به صورت رایگان دریافت کنید اما برای استفاده نامحدود از امکانات آن، باید “کارآگاه تلگرام” را به نسخه کامل ارتقا دهید. هزینه این کار در مقابل قابلیت هایی که از آن بهره مند خواهید شد، ناچیز است و از این رو AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

 

نگاهی بر اپلیکیشن "کارآگاه تلگرام"