نقد و بررسی

6
1.4K
کافه یاب
کافه یاب

موضوع : سبک زندگی

قیمت : ۱۵۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کافه یاب

 

در هر شهری، مراکز و اماکن تفریحی زیادی وجود دارد که مردم برای گذران اوقات فراغت خود به آنها میروند. بنابر سلیقه های مختلف و همچنین تنوع طلبی در تفریح و گردش، انتخاب هر کس در این زمینه متفاوت خواهد بود. یکی از مکان هایی که خیلی از شما با دوستان خود در آنجا دور هم جمع میشود کافه ها هستند.

در ادامه اپلیکیشنی به شما معرفی میکنیم که به وسیله آن همشهریان تهرانی میتوانند از آدرس و مشخصات کافه های اطراف خود آگاهی پیدا کنند. در نقد و بررسی برنامه اندرویدی “کافه یاب” با ما همراه باشید.

کافه یاب

رابط کاربری:

اولین نکته ای که در رابطه با ظاهر این اپلیکیشن توجه شما را به خود جلب میکند، رنگ بندی هماهنگ آن است که با موضوع برنامه نیز متناسب میباشد. جذابیت خاص محیط “کافه یاب” را علاوه بر این، میتوان در استفاده از آیکون های زیبا و گویا نیز مشاهده کرد. فونت مناسب و خوانا و همچنین چیدمان مرتب فهرست ها، از جمله موارد دیگری هستند که در ایجاد این جذابیت نقش داشته اند.

البته ابزار جستجوی این اپلیکیشن اندرویدی به دلیل رنگ پس زمینه ای که دارد، نسبت به بقیه صفحه ساز مخالف میزند! بهتر بود طیف رنگ کرم – قهوه ای موجود، برای این قسمت هم به کار گرفته شود چرا که این ابزار در سربرگ برنامه قرار گرفته است و این کار جلوه شیک تری به محیط  میبخشید.

از لحاظ دسترسی سریع و سهولت کار با برنامه فوق، مشکلی وجود ندارد هر چند استفاده از نقشه های موجود در آن دردسرهای خاص خودش را خواهد داشت ولی به هر ترتیب این قابلیت بخشی از امکانات کافه یاب میباشد. نقطه ضعف دیگری که دیده میشود، عدم استفاده از دکمه خروج است. در واقع برای خروج از “کافه یاب” باید از دکمه برگشت گوشی استفاده کنید اما اگر به قسمت های مختلف برنامه رفته باشید، میبایست تمامی صفحات را به عقب بازگردید!

AppReview با درنظر گرفتن موارد بالا، امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

کافه یاب

کاربرد:

با توجه به اینکه تهران شهر بزرگ و پرجمعیتی میباشد، وجود اپلیکیشنی که آدرس کافه های سطح شهر را به علاقه مندان و مخاطبان نشان دهد مفید خواهد بود. “کافه یاب” هنوز در ابتدای راه است اما اطلاعات آن نسبتا کامل بوده و صاحبان کافه ها نیز میتوانند  در گردآوری اطلاعات کامل تر به تولید کنندگان این برنامه اندرویدی کمک کنند.

قابلیت های اپلیکیشن فوق در نوع خود جالب توجه میباشند، اجازه دهید اشاره ای به آنها داشته باشیم. در پایین مشخصات هر مکان دکمه ای قرار گرفته است که با اشاره بر روی آن، محل کافه بر روی نقشه به نمایش درمی آید. علاوه بر این، قسمت دیگری به نام “نقشه” وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید در نقشه تهران جستجو کنید و مکان هایی که با علامت مشخص شده اند را ببینید.

جالب ترین قابلیت “کافه یاب” مربوط به قسمتی تحت عنوان “اطراف من” میشود که در آن قادر خواهید بود کافه هایی تا شعاع 10 کیلومتری خود را شناسایی کنید. بدین ترتیب میتوانید به نزدیک ترین محل ممکن رفته و ساعاتی را در آنجا سپری نمایید. البته یافتن مکان مورد نظر بر اساس نام نیز، توسط ابزار جستجوی برنامه امکان پذیر خواهد بود. این ابزار قابلیت نمایش نتایج در هنگام تایپ را به همراه دارد.

در این اپلیکیشن اندرویدی بخشی نیز برای علاقه مندان قهوه و دیگر نوشیدنی های مشابه درنظر گرفته شده است. بد نیست  چگونگی طرز تهیه این نوشیدنی ها را در بخش یاد شده مطالعه کنید و در منزل از آن بهره ببرید.

تا اینجا شکی در کارایی “کافه یاب” برای کاربران وجود ندارد اما بهتر بود امکانات جانبی دیگری مانند افزودن به علاقه مندی ها و به اشتراک گذاری نیز به کار گرفته میشد. حتی در بخش “اطراف من” هم میتوانستیم شاهد قابلیت های بهتری باشیم.

ازنظر AppReview امتیازی که به این بخش تعلق میگیرد، 4.5 از 5 است.

کافه یاب

قیمت:

بهایی که برای دریافت اپلیکیشن “کافه یاب” باید پرداخت شود ناچیز میباشد هر چند برای توجه بیشتر مخاطبان به چنین برنامه هایی بهتر است قیمت از این هم کمتر باشد. امتیازی که AppReview برای این بخش درنظر میگیرد، 4 از 5 خواهد بود.