نقد و بررسی

19
2K
کسی نبینه
کسی نبینه

موضوع : کاربردی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کسی نبینه

پنهان کردن اطلاعات محرمانه و به خصوص عکس های شخصی در تلفن همراه، امری است که بسیاری از کاربران به آن احتیاج دارند. به همین دلیل، تاکنون روش های مختلفی در قالب اپلیکیشن های موبایل برای این کار ارائه شده که در برخی مواقع نیز موفقیت آمیز بوده اند. البته دغدغه ای که در استفاده از این برنامه ها وجود دارد، از بین رفتن اطلاعات و عکس ها به هر دلیل نامشخص میباشد!

در ادامه به معرفی برنامه “کسی نبینه” میپردازیم که در رابطه با این موضوع میباشد. ما را در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

کسی نبینه

رابط کاربری :

اولین نکته ای که درمورد محیط اپلیکیشن فوق باید به آن اشاره کنیم، طراحی ساده با درنظرگرفتن کارایی لازم میباشد. درواقع جذابیت خاصی در ظاهر “کسی نبینه” به چشم نمیخورد اما در عین حال میتوانیم نقاط قوتی همچون آیکن های یکدست و گویا، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه را برای آن نام ببریم هرچند مورد آخر با نواقص کوچکی نیز همراه است. باید گفت که انتظار میرفت در طراحی قالب گرافیکی این برنامه اندرویدی، دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری صرف گردد.

تکنیک هایی که در پیاده سازی رابط کاربری “کسی نبینه” به کار گرفته شده، از استانداردهای لازم برخوردار بوده و این موضوع، پیدایش ویژگی هایی همچون جابجایی سریع بین قسمت های مختلف و استفاده راحت از امکانات را به همراه داشته است هرچند به دلیل معدود بودن بخش ها، وجود این خصوصیات را میتوان ذاتی نیز به حساب آورد. البته از این لحاظ معدود نقص هایی مانند عدم وجود منوی کناری یا عملکرد نادرست هنگام انتخاب گروهی تصاویر مشاهده میشود.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

کسی نبینهکاربرد :

وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی کاملا مشخص است و به شما کمک میکند تا عکس های خصوصی خود را از دید بقیه پنهان نمایید. عملکرد “کسی نبینه” به این صورت میباشد که بدون جابجایی تصاویر، آنها را در گالری تلفن همراه مخفی میکند و بدین ترتیب، بابت از بین رفتن عکس ها نباید نگران بود. حال باید دید که برنامه فوق چه امکاناتی را در اختیار کاربران قرار میدهد.

ابزارک “کسی نبینه”، اولین قابلیت قابل ذکر میباشد که با هر بار لمس آن در صفحه اصلی تلفن همراه، میتوانید تصاویر انتخاب شده را به صورت آشکار یا پنهان درآورید. علاوه بر این، انجام این کار با تکان دادن گوشی امکان پذیر میگردد و قابلیت تعیین میزان حساسیت نیز برای آن وجود دارد. لازم به ذکر است که برای خروج از حالت عمومی (پنهان)، باید کلمه عبوری که تعیین نموده اید را وارد کنید و بدین ترتیب امنیت اپلیکیشن فوق تامین میشود و جای نگرانی از این بابت نیست.

با لمس گزینه افزودن به لیست خصوصی، تصاویر موجود در گالری با همان پوشه بندی پیش فرض و به تفکیک ویدیو یا عکس در دو بخش جداگانه بارگزاری میشوند. حال باید عکس های موردنظر خود را به صورت تکی یا دسته جمعی انتخاب نموده و دکمه تایید را لمس کنید. با این کار، “کسی نبینه” هنوز پنهان سازی را انجام نداده و باید با استفاده از ویجت برنامه یا تکان دادن تلفن همراه، حالت عمومی را فعال کنید. حال با مراجعه به گالری خواهید دید که تصاویر از جای خود منتقل نشده اند اما قابل مشاهده نیستند. با استفاده از گزینه حذف از لیست خصوصی در منو، میتوانید عکس ها را به حالت قبل برگردانید.

امکان بازیابی کلمه عبور و قابلیت جلوگیری از حذف شدن برنامه، آخرین قابلیت های قابل ذکر برای “کسی نبینه” هستند که وجود آنها بسیار مفید است. باید گفت که این برنامه وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد اما کمبودهایی نیز در آن به چشم میخورد. عدم درخواست کلمه عبور هنگام ورود از طریق لمس آیکن، امکانات امنیتی بیشتر مانند مخفی کردن آیکن، ابزارک کامل تر با قابلیت حذف عکس ها از لیست خصوصی، پیاده سازی هوشمندانه تر امکانات و یا حتی تعریف یک حرکت خاص (مثل چرخاندن گوشی به پشت) جهت تغییر دادن حالت عمومی و خصوصی، از جمله کمبودهایی هستند که میتوانیم برای اپلیکیشن فوق نام ببریم. بدون تردید ایده پردازی های بیشتر، باعث افزایش کارایی “کسی نبینه” خواهد شد.

امتیاز AppReview به این بخش، 3.5 از 5 است.

کسی نبینه

قیمت :

دریافت این برنامه اندرویدی بدون نیاز به پرداخت هزینه انجام میپذیرد اما برای استفاده از قابلیت های کلیدی آن مانند تعیین کلمه عبور و یا حذف محدودیت در تعداد تصاویر قابل پنهان سازی، باید “کسی نبینه” را به نسخه کامل ارتقا دهید. بهتر بود مبلغی که برای این کار درنظر گرفته شده، کمتر باشد تا رضایت خاطر مخاطبان بیشتر فراهم گردد.

با توجه به این موضوع، AppReview امتیاز 4.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

پاورقی : کاربران عزیز به یاد داشته باشند که قبل از حذف برنامه فوق، باید عکس هایی که در لیست خصوصی وجود دارند را بازیابی کنند چون در غیر اینصورت معیوب خواهند شد!

تغییرات :

امکان قفل گذاری بر روی برنامه ها، از مهمترین قابلیت های افزوده شده به نسخه جدید این اپلیکیشن اندرویدی میباشد. از این پس علاوه بر مخفی کردن تصاویر توسط "کسی نبینه"، میتوانید برنامه های نصب شده بر روی تلفن همراه را نیز به لیست خصوصی اضافه نموده و آنها را قفل کنید. در نسخه شماره 1.3 اپلیکیشن فوق، امکان بازیابی عکس ها حتی پس از حذف شدن برنامه نیز وجود دارد و دیگر جای نگرانی از این بابت نخواهد بود. Kasi-Nabine-2 با توجه به نکات ذکر شده، مشخص است که کارایی "کسی نبینه" نسبت به قبل افزایش یافته و میتواند برای کاربران مفیدتر باشد. به همین دلیل، AppReview امتیاز این برنامه اندرویدی در بخش کاربرد را به 4.5 از 5 تغییر میدهد و بر اساس آن، امتیاز بخش قیمت نیز به 5 افزایش پیدا میکند.