نقد و بررسی

1
1.1K
کنجد
کنجد

موضوع : کسب و کار

قیمت : ۱۰۰۰ تومان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز سایـت:

سایر موارد :

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کنجد

حتما هنگامی که از فروشگاههای بزرگ خرید کرده اید، موقع پرداخت پول در پای صندوق، دستگاههای بارکدخوان را دیده اید. بارکدخوان پس از خواندن بارکدی که بر روی هرمحصول وجود دارد اطلاعات آن را در یک نرم افزار حسابداری نشان میدهد و صندوقدار با وارد کردن تعداد خروجی، قیمت کل را حساب میکند. این بار عملیات ذکر شده بر روی گوشی تلفن همراه و البته کمی ساده تر امکان پذیر میباشد. اگر شما فروشگاه کوچکی دارید و مایلید اجناس خود را مدیریت کنید، با بررسی برنامه اندرویدی “کنجد” همراه باشید تا با نحوه کار آشنا شوید.

کنجد

رابط کاربری:

محیط برنامه ای که وظیفه محاسبه و مدیریت اموال را دارد نباید خیلی پیچیده باشد تا کاربر در استفاده سریع از آن دچار مشکل نگردد. این موضوع در “کنجد” نسبتا رعایت شده و وضایف برنامه به نسبت برای کاربر قابل درک است. البته راهنمای جامع این برنامه را نیز نباید فراموش کرد که مطالعه آن در یادگیری سریع کار با برنامه کمک زیادی خواهد کرد. از دیگر خصوصیات خوب رابط کاربری “کنجد” نظم و ترتیب منوها و فونت مناسب و خوانای آن میباشد. تنها ایراد کوچک این است که آیکون مربوط به منوی دسترسی (در پایین صفحه) میتوانست گویاتر باشد. درمورد گرافیک و رنگ بندی این اپلیکیشن اندرویدی بهتر بود کمی بیشتر سلیقه به خرج داده شود تا از این حالت بی جان دربیاید. برای مثال رنگ سربرگ، دکمه ها و منوها میتوانست زنده تر باشد. امتیاز این بخش از نظر AppReview 4 از 5 میباشد.

کنجد

کاربرد:

همانطور که اشاره شد اصلی ترین وظیفه این برنامه خواندن بارکد محصولات است اما صرفا با داشتن یک بارکد چه میتوان کرد؟ مسلما هیچ. به همین خاطر سازندگان “کنجد” قابلیت های خوبی در آن گنجانده اند تا دست یار خوبی برای شما باشد. این قابلیت ها عبارتند از سه مود مختلف برای خواندن بارکد، توانایی ثبت مشتری، گزارش دهی از اجناس و تعداد موجود در انبار و تعداد فروخته شده، محاسبه سود فروش و حتی گرفتن خروجی به صورت یک فایل اکسل. در این مقاله مجالی برای شرح کامل این امکانات نیست و برای درک کامل آنها پیشنهاد میکنم راهنمای برنامه را مطالعه بفرمایید. برای اداره اجناس یک فروشگاه کوچک این امکانات کامل به نظر میرسند به همین دلیل AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

کنجد

قیمت:

شما برای اداره کالاهای موجود در فروشگاه خود میتوانید هزینه ناچیزی پرداخت کنید. این قیمت منصفانه برای این برنامه اندرویدی، AppReview را قانع میکند تا به این بخش امتیاز 5 از 5 اختصاص دهد.

به نظر شما آیا امکانات این برنامه برای انجام امور انبارداری مناسب و کافی خواهد بود؟ برای اداره یک فروشگاه کوچک چطور؟

 

تغییرات :

قیمت برنامه به 900 تومان کاهش پیدا نموده است.