نقد و بررسی

7
3.9K
کولوپ
کولوپ

موضوع : سرگرمی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کولوپ

با روی کار آمدن اولین کنسول های بازی در چند دهه گذشته، نوع تفریح افراد دچار تغییر بزرگی شد و بازی های رایانه ای جای بسیاری از سرگرمی های قدیمی را گرفتند. این کنسول ها به مرور زمان پیشرفت کردند و بازی های قابل اجرا بر روی آنها نیز جذاب تر شدند. هرچند با وجود تبلت و تلفن همراه، کنسول هایی مثل آتاری، میکرو، سگا و غیره از صحنه کنار رفتند اما بازی های خاطره انگیز آنها را میتوان با موبایل انجام داد.

اپلیکیشنی که در ادامه معرفی میکنیم و “کولوپ” نام دارد، این امکان را برای شما فراهم نموده است. با ما در نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراه باشید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

کولوپ

رابط کاربری :

در محیط برنامه فوق، نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های زنده و هماهنگ، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه به چشم میخورد که در مجموع قالب گرافیکی یکپارچه ای را در “کولوپ” پدید آورده اند. باید گفت که نقص خاصی در ظاهر این اپلیکیشن اندرویدی وجود ندارد اما در عین حال دارای جذابیت های بصری نیست و انتظار میرفت که در طراحی آن دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری صرف گردد.

تکنیک های به کار رفته در پیاده سازی رابط کاربری اپلیکیشن فوق، اصولی و هوشمندانه هستند که در کنار رعایت استانداردهای لازم باعث ایجاد سرعت بالا و پیچیدگی کم در جابجایی بین بخش های مختلف “کولوپ” شده اند. استفاده از امکانات موجود نیز راحت بوده و در کل عموم کاربران میتوانند بدون مشکل خاصی از این برنامه استفاده کنند.

با توجه به نکات ذکر شده، AppReview امتیاز 4 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

کولوپ

کاربرد :

این برنامه اندرویدی تعداد زیادی از بازی های مربوط به کنسول های قدیمی از آتاری گرفته تا پلی استیشن و پی اس پی را جمع آوری نموده که میتوانید آنها را دانلود کنید و بر روی دستگاه تلفن همراه یا تبلت خود انجام دهید. بازی هایی که در “کولوپ” گرد آوری شده اند، نام آشنا و خاطره انگیز هستند و بدون تردید چند نمونه از آنها در اوقات فراغت شما جای داشته اند. حال باید دید که نحوه عملکرد اپلیکیشن فوق به چه صورت میباشد و از چه امکانات جانبی بهره میبرد.

مشخص است که برای استفاده از “کولوپ” و مشاهده فهرست بازی های موجود در آن برای اولین بار، باید به اینترنت متصل باشید که در دفعات بعدی به صورت آفلاین نیز قابل مشاهده هستند. صفحه اصلی برنامه فوق از برگه های مختلفی تشکیل گردیده که در واقع همان کنسول های بازی هستند و یکی از این برگه ها مربوط به موارد دانلود شده است. ابزار جستجو و دسته بندی موضوعی بر اساس سبک بازی ها در منوی کناری، راه های دیگری برای یافتن عناوین مورد نظر شما میباشند.

با اشاره بر روی هر بازی در “کولوپ” میتوانید اطلاعات بیشتری همچون نوع و سبک، سال انتشار، حجم دانلود و حجم نصب راجب آن بدست آورید و در نهایت با لمس دکمه دانلود، بازی را دریافت کنید که پس از اتمام دانلود نیز دکمه شروع به نمایش درمی آید. در بخش دانلودها با انتخاب هر بازی و باز کردن پنجره جزئیات آن، منویی با گزینه های انتقال به کارت حافظه، ایجاد میانبر، حذف و کدهای تقلب در اختیار شما قرار میگیرد که مورد آخر لینک به وبسایت مربوطه میباشد.

کولوپ

حال که با نحوه دریافت بازی ها در “کولوپ” آشنا شدید اجازه دهید تا درباره چگونگی انجام آنها صحبت کنیم. شما میتوانید این بازی ها را بطور مستقیم بر روی تلفن همراه یا تبلت و از طریق دکمه های کنترلی انجام داده و یا اینکه از دسته بازی استفاده کنید که راهنمای اتصال آن به دستگاه و تنظیم کلیدهای مربوط به دسته هر کنسول نیز در منوی کناری وجود دارد. بد نیست بدانید که امکان بازی دونفره و اتصال دو دسته به گوشی با استفاده از هاب فراهم شده و همچنین قابلیت اجرا بر روی شبکه وای فای نیز به چشم میخورد.

هر یک از بازی های موجود در اپلیکیشن فوق به نحوی انجام میشوند و صحبت درباره همه آنها در حوصله این مطلب نمیگنجد. البته در “کولوپ” قابلیت های مشترکی برای همه بازی ها در دسترس میباشد که از آن جمله میتوانیم به توقف و اجرای مجدد و همچنین ذخیره مراحل در حافظه های تعیین شده برای هر بازی اشاره کنیم. در  بخش تنظیمات عمومی برنامه نیز گزینه های زیر وجود دارد:

ایجاد میانبر هر بازی پس از دانلود آن

تعیین محل نصب و ذخیره بازی ها

تعیین میزان شفافیت دکمه های کنترلی

تغییر نرخ بازسازی تصاویر و تاخیر صدا برای ایجاد هماهنگی بین صوت و تصویر

انتخاب نام کاربری برای استفاده در حالت شبکه

نوع دسته های بازی در کنسول های پی اس پی و نینتندو

تعیین مقدار پرش فریم در پلی استیشن و پی اس پی

برنامه فوق با وجود امکاناتی که برای آن نام بردیم وظیفه خود را به خوبی انجام میدهد و میتواند به عنوان منبعی سرشار از بازی های سرگرم کننده مورد استفاده قرار بگیرد. البته انتظار میرفت که در “کولوپ” امکانات بیشتری برای مدیریت موارد دانلود شده و یا حتی جستجو در میان فهرست بازی ها پیش بینی شود تا از هر لحاظ کامل و بدون نقص باشد. همچنین امیدواریم مشکلات جزئی اتصال به سرور در این اپلیکیشن برطرف گردد تا کاربران بدون دردسر به بازی ها دسترسی پیدا کنند.

موارد اشاره شده توسط AppReview، امتیاز 4.5 از 5 را برای این بخش به همراه دارد.

کولوپ

قیمت :

برای دریافت و استفاده از این اپلیکیشن اندرویدی، هیچگونه هزینه ای از شما دریافت نمیشود و “کولوپ” کاملا رایگان است. این موضوع بدون تردید استقبال خوب مخاطبان را به همراه خواهد داشت و از این رو AppReview، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.