نقد و بررسی

6
1.8K
کیف پول محک
کیف پول محک

موضوع : مالی

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن کیف پول محک

مدیریت تراکنش های مالی روزمره، یکی از نیازهای اساسی برای هر انسان به شمار میرود. این موضوع در همه ادوار تاریخ مورد توجه بشر بوده و امور مربوط به آن، در اشکال مختلف و به اقتضای همان دوران صورت میگرفته است. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، روش های قدیمی برای حسابداری شخصی به تدریج منسوخ شده و جای خود را به روش های نوین داده اند.

برنامه “کیف پول محک”، در همین راستا تولید گردیده و میتواند برای شما مفید واقع شود. ما را در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراهی کنید.

کیف پول محک

رابط کاربری :

به عنوان یک توصیف کلی، میتوانیم به محیط جذاب و کاربرپسند در اپلیکیشن فوق اشاره کنیم. این ویژگی به دلیل وجود نقاط قوتی همچون رنگبندی هماهنگ و زنده، آیکن های زیبا و یکدست، فونت مناسب و چیدمان مرتب اجزای صفحه در “کیف پول محک” ایجاد شده است. باید گفت که یکپارچگی قالب گرافیکی این برنامه اندرویدی، نکته مثبتی برای آن به شمار میرود و از این لحاظ امتیاز کامل را دریافت میکند.

علاوه بر نکات مثبت ظاهری، ویژگی های مهم دیگری از جمله دسترسی سریع به همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات نیز برای “کیف پول محک” قابل ذکر هستند. به کارگیری تکنیک های اصولی با رعایت استانداردهای لازم در پیاده سازی برنامه فوق، باعث به وجود آمدن یک رابط کاربری روان و بدون نقص در آن شده است.

AppReview امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.

کیف پول محککاربرد :

با توجه به اشاره ابتدای مطلب، نیازی به توضیح درباره وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی نیست و تنها باید دید که چه قابلیت هایی در آن وجود دارد. اولین قدم برای استفاده از “کیف پول محک”، تعریف حساب در آن میباشد که میتوانید اطلاعاتی از قبیل نام، مبلغ اولیه، شعبه، تاریخ افتتاح، شماره حساب کارت و شبا، کد cvv2، تاریخ انقضا و توضیحات دلخواه خود را برای حساب ها وارد کنید. لازم به ذکر است که در برنامه فوق تعریف انواع حساب های قرض الحسنه، جاری، سپرده و در دسته بندی های نقدی، بانک و اشخاص، امکان پذیر خواهد بود.

صفحه اصلی “کیف پول محک”، شامل سه برگه مجزا به نام های نقد و بانک، اشخاص و برگزیده میشود. درصورتی که هنگام تعریف حساب آن را به عنوان برگزیده انتخاب نمایید، در بخش برگزیده ها به نمایش درمی آید که برای دسترسی سریع کاربر مفید میباشد. سایر برگه های نام برده نیز جهت تفکیک سازی حساب های شما کاربرد دارند تا مدیریت بهتری بر روی آنها داشته باشید. در حساب هایی که از نوع اشخاص هستند، میتوانید نام شخص را از قسمت مخاطبین تلفن همراه به آن اضافه کنید و وضعیت او را به صورت بدهکار یا بستانکار مشخص نمایید.

حال اجازه دهید تا درمورد مهمترین عملکرد اپلیکیشن فوق یعنی ثبت تراکنش های صحبت کنیم. با اشاره بر روی عنوان هر حساب، منویی از سمت چپ صفحه ظاهر میگردد که دو گزینه اول آن مربوط به ثبت هزینه و درآمد میشود. با لمس هر یک از آیکن های نام برده، لیست موضوعات به نمایش درمی آید که پس از انتخاب مورد دلخواه، میتوانید جزییاتی همچون مبلغ، عنوان و توضیحات را برای آن وارد نموده و حساب موردنظر را برای اعمال تراکنش انتخاب کنید. در “کیف پول محک”، لیست کاملی از موضوعات درآمدی و هزینه ای وجود دارد و امکان تعریف موضوع جدید توسط کاربر نیز پیش بینی شده است.

کیف پول محک

امکان تعریف وجوه انتقال یافته بین حساب ها، از دیگر عملیاتی است که میتوانید با استفاده از منوی مربوط به هر حساب انجام دهید. علاوه بر این، امکان مشاهده گزارش حساب و ویرایش و حذف نیز از طریق منوی مذکور وجود دارد. در قسمت تراکنش ها نیز، امکانات ویرایش و حذف به چشم میخورد و درصورتی که هرکدام را به عنوان تسویه شده انتخاب کنید، مبلغ آن در گزارش گیری تاثیرگذار خواهد بود. برای مشاهده گزارش ها، میبایست بر روی دکمه منوی پایین صفحه اشاره نمایید تا گزارش هایی بر حسب درآمد-هزینه، حساب ها و جمع بندی بر اساس موضوع نمایان گردد. نمایش آمار و ارقام به صورت نمودار و برحسب درصد یا مقدار عددی، از مهمترین نکات مثبت مشاهده شده در “کیف پول محک” به شمار میرود.

ثبت چک های دریافتی و پرداختی، از دیگر قابلیت های برنامه فوق میباشد که امکاناتی همچون تعیین نوع، تاریخ، وجه، انتخاب حساب بانکی مربوطه، ثبت در تقویم و تعریف یادآور برای موعد چک ها پیش بینی شده است. در “کیف پول محک”، امکان تعریف اقساط نیز با ثبت اطلاعات کامل از قبیل عنوان، کل مبلغ، تاریخ، موعد سررسید هر قسط با مبلغ آن و زمان پایان اقساط با مبلغ پرداخت شده نهایی وجود دارد.

اکنون که با قابلیت های کلی این اپلیکیشن آشنا شدید، لازم است تا امکانات جانبی آن را نیز نام ببریم. ابزار جستجوی تراکنش ها برحسب عنوان، مبلغ توضیحات آنها، تهیه پشتیبان گیری و بازگردانی داده ها، قابلیت خروجی گرفتن در قالب فایل اکسل و ارسال آن از طریق ایمیل و همچنین امکان تعریف رمز عبور برای برنامه به صورت الگوی امنیتی، از جمله این امکانات هستند که به افزایش کارایی “کیف پول محک” کمک میکنند.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، به نظر میرسد که برنامه فوق هیچگونه کمبودی نداشته و وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد. درواقع باید گفت که همه امکانات لازم برای انجام حساب و کتاب و مدیریت مالی در ابعاد شخصی، کامل هستند و “کیف پول محک” از این لحاظ امتیاز خوبی را کسب میکند.

AppReview امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

کیف پول محک

قیمت :

شما میتوانید این برنامه اندرویدی را به صورت رایگان دریافت نمایید اما برای استفاده از آن به صورت نامحدود، باید هزینه پرداخت کنید. با وجود قابلیت های کاربردی و امکانات کامل اپلیکیشن فوق، انتظار میرفت مبلغی که برای فعالسازی “کیف پول محک” درنظر گرفته شده کمتر باشد تا رضایت مخاطبان بیشتر فراهم گردد.

امتیاز AppReview به این بخش، 4 از 5 است.