نقد و بررسی

1
1K
گیگلابا
گیگلابا

موضوع : بازی رقابتی

قیمت : ۱۰۰۰ تومان

  • گرافیک و رابط کاربری:
  • گیم پلی:
  • قیمت:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی بازی گیگلابا

 

این روزها تعداد افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده میکنند، زیاد شده است. استفاده از برنامه های کاربردی از یک طرف و پر کردن اوغات فراغت با انجام بازی های متنوع از طرف دیگر، دلایل قانع کننده ای برای استقبال مردم از گوشی های هوشمند میباشد. مورد دوم جایگاه ویژه ای در میان کاربران دارد به خصوص اگر با یک بازی هیجان برانگیز روبرو باشند.

در ادامه یک بازی اندرویدی با عنوان “گیگلابا” را به شما معرفی میکنیم که توانایی تزریق کمی هیجان به شما را دارد! در این نقد و بررسی ما را همراهی کنید.

گیگلابا

گرافیک و رابط کاربری:

بازی نامبرده از حیث رابط کاربری در حد خوبی کار کرده است. این موضوع را میتوان از منوی شروع بازی تا منوهای داخلی و پایانی مشاهده کرد. چینش مرتب عناصر مختلف،آیکون های بکار رفته، فونت نسبتا مناسب و پس زمینه زیبا در کنار هماهنگی بین رنگ های موجود، از جمله نقاط قوت قابل ذکر در این بخش میباشد. تمامی این موارد محیط جذاب و زنده ای را برای کاربر فراهم آورده اند.

دسترسی با سرعت بالا و بدون پیچیدگی به بخش های مختلف بازی را نیز باید به نکات مثبت این بخش اضافه کرد. تنها نکته عجیب، استفاده از کلمات انگلیسی بجای معادل فارسی آنها در بعضی از قسمت ها است!

به گرافیک داخل بازی نیز میتوان امتیاز خوبی نسبت داد. طراحی کاراکترها عالی نیست اما در حد معقول و پسندیده ای قرار دارد. نقطه عطف “گیگلابا” در این بخش، انیمیشن و افکت های جذابی است که هیجان این بازی اندرویدی را بالا میبرند. البته از موزیک و افکت های صوتی هم نباید غافل شد که نقش موثری در رابطه با این موضوع ایفا میکنند.

در پایان باید ذکر کنیم که گرافیک و رابط کاربری این بازی جای بیشتری برای کار داشت اما امتیاز AppReview به این بخش خوب است، 4 از 5.

گیگلابا

گیم پلی:

چیزی که کاربران را درگیر یک بازی میکند، گیم پلی آن بازیست. اگر علاقه مند به بازی های رایانه ای باشید، مسلما عناوینی را سراغ دارید که باعث اعتیاد هزاران نفر در دنیا، به خود شده اند!

در “گیگلابا” سعی شده، مواردی به بازی افزوده شود که شما تمایل بیشتری برای انجام آن داشته باشید. برای مثال میتوان به قسمت تجهیزات بازی اشاره کرد که آیتم هایی جالبی برای مجهز کردن کاربر، درخود دارد هرچند تعداد آنها کم است. این تجهیزات را میتوانید در قبال بدست آوردن امتیاز بیشتر خریداری (به صورت مجازی و داخل بازی) کنید که امکان ارتقاء آنها نیز وجود دارد.

همچنین میتوانید از جوایزی که امتیاز شما را بیشتر میکنند (حالت combo) بهره ببرید. این حالت در بازی ها به این صورت به وجود می آید که کاربر یک عمل مشخص را بتواند انجام دهد. برای مثال در “گیگلابا” باید بتوانید تعداد معینی از دشمنان را در یک بازه زمانی بسیار کوچک نابود کنید.

البته باید مراقب کسر امتیاز خود نیز باشید و اجازه ندهید کاراکتری که وظیفه محافظت از آن را دارید توسط دشمنان بلعیده شود!

سیستم ثبت امتیاز بدست آمده و رده بندی کاربران بر اساس آن یکی دیگر از نقاط قوت گیم پلی در این بازی اندرویدی میباشد و شما را به تلاش بیشتر ترغیب میکند.AppReview نیز نام خود را در این جدول ثبت کرده که البته هنوز موفق به کسب جایگاه مناسبی نشده است!

سختی بازی هم در طول انجام آن به تدریج بیشتر میشود و روال یکنواختی را ازبین میبرد. این موضوع نقش بسیار مهمی در محبوبیت بازی ها دارد و باید به گونه ای باشد که کاربر را از ادامه بازی منصرف نکند.

تنها کمبودی که در “گیگلابا” مشاهده میگردد، عدم ظهور کاراکترهای جدید در طی بازی است. به عبارت دیگر اگر دشمنان جدیدتری در جریان بازی ظاهر میشدند، هیجان آن بالاتر میرفت.

مواردی که به آن اشاره شد، AppReview را قانع میکند برای این بخش امتیاز 4.5 از 5 را درنظر بگیرد.

گیگلابا

قیمت:

برای دریافت بازی “گیگلابا” لازم به صرف هزینه زیادی نیست چون قیمت منصفانه ای دارد. AppReview نیز با درنظرگرفتن این موضوع، امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

اگر شما هم این بازی را انجام داده اید و امتیاز خود را درجدول جهانی آن ثبت کرده اید، میتوانید با دیگر کاربران، در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.