نقد و بررسی

8
1.4K
یاد خدا
یاد خدا

موضوع : مذهبی

قیمت : رایگان

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن یاد خدا

 

حتما این آیه معروف را بارها شنیده اید که “یاد خدا آرامش بخش دلهاست” و شاید تجربه آن را نیز داشته باشید. افراد زیادی هستند که به خواندن ادعیه گوناگون مبادرت میورزند و در طول روز اذکار مختلفی را زمزمه میکنند و در عین حال شمارش دقیق ذکر برای آنها مهم است.

اگر جزو علاقه مندان به این موضوع هستید، با ما همراه شوید تا اپلیکیشن اندرویدی “یاد خدا” را معرفی، نقد و بررسی کنیم.

یاد خدا

رابط کاربری:

از لحاظ ظاهر گرافیکی، میتوانیم آثاری از خلاقیت را در برنامه فوق مشاهده کنیم. برای مثال چیدمان گزینه ها در پس زمینه ای شبیه به قفسه کتابخانه که در بعضی از خانه های آن تصاویری نیز قرار داده شده، از این جمله است.

هرچند این موضوع به جذابیت محیط این برنامه اندرویدی کمک کرده اما بهتر بود دقت بیشتری در جزئیات آن شود. به عنوان نمونه میتوانیم به چیدمان منظم تر و انتخاب تصاویر پس زمینه بهتر اشاره کنیم. همچنین عدم هماهنگی قالب صفحات با یکدیگر، نمای کلی “یاد خدا” را کمی تحت تاثیر قرار داده است.

رنگ بندی نسبتا هماهنگ و فونت مناسب و خوانا، از نقاط قوت این اپلیکیشن محسوب میشود و هماهنگی آیکون ها از لحاظ ظاهری نیز امتیاز مثبت دیگری برای “یاد خدا” به همراه دارد. چیدمان فهرست ها نیز مرتب میباشد اما همانطور که اشاره شد انتظار میرفت دقت بیشتری در رابطه با این موضوع صرف گردد.

دسترسی به بخش های مختلف این برنامه، به راحتی امکان پذیر است و پیچیدگی خاصی ندارد اما در بعضی قسمت ها شاهد جابجایی های اضافه هستیم. البته دکمه بازگشت به صفحه قبل، از میزان سردرگمی بین صفحات “یاد خدا” میکاهد.

در نهایت، AppReview امتیاز 3.5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.

یاد خدا

کاربرد:

اپلیکیشن فوق از سه قسمت تشکیل شده است که دوبخش آن مختص شمارش ذکر میباشد. در قسمت “ذکر روزانه”، میتوانید به تسبیحات حضرت زهرا(س) و ذکرهای ایام هفته دسترسی داشته باشید که در هر روز دو مورد برای شمارش وجود دارد.

در صورتی که تمایل دارید از ذکرهای دیگری غیر از موارد موجود در “یاد خدا” استفاده نمایید، میبایست وارد بخش “ذکرشمار” شده و پس از وارد کردن تعداد و نام ذکر، شروع به زمزمه کردن و شمردن آن کنید.

قسمت سوم این اپلیکیشن اندرویدی، شامل ادعیه متنوعی میشود که از محبوبیت ویژه ای در میان مخاطبان برخوردار هستند. برای هر دعا نیز شرح، ترجمه فارسی و متن عربی آن در دسترس قرار دارد و از این بابت کامل میباشد.

حال ببینیم “یاد خدا” چه امکاناتی جانبی برای کاربران خود تدارک دیده است. امکان ذخیره کردن تعداد شمارش و از سرگیری دوباره آن، بهترین قابلیت این برنامه به شمار می آید و بسیار پرکاربرد خواهد بود. البته این قابلیت فقط برای اذکار با بیش از 100 مرتبه شمارش قابل استفاده است و میتوانست برای تعداد کمتر هم منظور گردد.

قابلیت شمارش از نو، امکان شمردن با استفاده از دکمه زیادکردن صدا (Volume Up) و انتخاب متن و کپی کردن آن در قسمت “ادعیه”،  از دیگر امکانات جانبی “یاد خدا” میباشد.

به نظر میرسد با وجود موارد ذکر شده، عملکرد برنامه برای کاربران مناسب باشد و نظر مثبت شما را جلب نماید. تنها نقصی که تولیدکنندگان این اپلیکیشن بهتر است هرچه زودتر در صدد رفع آن برآیند، عدم کارکرد صحیح ذخیره و ادامه شمارش، در قسمت “ذکرشمار” میباشد که منجر به بسته شدن برنامه میگردد.

امتیازی که از طرف AppReview به این بخش تعلق میگیرد، 4 از 5 است.

یاد خدا

قیمت:

شما میتوانید “یاد خدا” را به صورت رایگان دریافت نموده و از آن به عنوان دستیار خوبی برای خواندن دعا و ذکرهای متبرک استفاده کنید. AppReview بر حسب این موضوع، امتیاز 5 از 5 را برای این بخش درنظر میگیرد.