نقد و بررسی

9
4.6K
4000 واژه ضروری انگلیسی
4000 واژه ضروری انگلیسی

موضوع : آموزش

قیمت : رایگان ‐ با پرداخت درون‌برنامه‌ای

  • رابط کاربری:
  • کاربرد:
  • قیمت:
امتیاز کاربران:
امتیاز سایـت:

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن 4000 واژه ضروری انگلیسی

یادگیری کامل زبان انگلیسی، میتواند برای ما بسیار سودمند باشد و با توجه به اینکه اکثر منابع علمی در زمینه های مختلف با این زبان بین المللی منتشر شده اند، این موضوع اهمیت پیدا میکند. روش های مختلفی برای فراگیری زبان انگلیسی وجود دارد که ساده ترین آنها، شرکت در کلاس های آموزشی میباشد. البته در بعضی مواقع و به دلیل کمبود وقت، لازم است که فرد با استفاده از راه های دیگر به انجام این کار بپردازد.

برنامه ای که در ادامه و تحت عنوان “4000 واژه ضروری انگلیسی” معرفی میکنیم، در این زمینه مفید واقع میشود. با ما در نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی همراه باشید.

4000 واژه ضروری انگلیسی

رابط کاربری :

اپلیکیشن فوق از محیط جذاب و کاربر پسندی بهره میبرد که برای آن میتوانیم به نقاط قوتی همچون رنگبندی زنده و هماهنگ، آیکن های زیبا، فونت مناسب با امکان تغییر سایز، چیدمان مرتب اجزای صفحه و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی اشاره کنیم. علاوه بر این، اصل یکپارچگی در قالب گرافیکی “4000 واژه ضروری انگلیسی” رعایت گردیده است و باید گفت که از لحاظ ظاهری، نقصی در این برنامه اندرویدی به چشم نمیخورد.

به کارگیری تکنیک های اصولی و رعایت استانداردهای لازم در پیاده سازی رابط کاربری، باعث شده تا جابجایی بین بخش های مختلف برنامه فوق بدون پیچیدگی انجام پذیرد و استفاده از امکانات موجود راحت باشد. از این بابت، میتوانیم “4000 واژه ضروری انگلیسی” را جزو نمونه های حرفه ای قلمداد کنیم. عدم امکان انتخاب زبان به فارسی یا انگلیسی جهت نمایش گزینه های منو، تنها کمبود قابل ذکر میباشد که البته چیزی از ارزش های برنامه فوق کم نمیکند.

امتیاز AppReview به این بخش، 5 از 5 است.

4000 واژه ضروری انگلیسیکاربرد :

وظیفه این اپلیکیشن اندرویدی، آموزش معنی و تلفظ لغات انگلیسی به کاربران میباشد و این کار را به روش معروف جعبه لایتنر انجام میدهد. لغات موجود در “4000 واژه ضروری انگلیسی” به 6 بخش کلی (کتاب) تقسیم شده اند که در هریک از آنها 30 درس وجود دارد. از نظر میزان محتوا امتیاز خوبی به برنامه فوق تعلق میگیرد و حال، باید دید که چه امکاناتی برای آن پیش بینی شده است.

با اشاره بر روی هر گزینه از فهرست درس های (Unit) هر کتاب، صفحه ای شامل لیست کلمات به نمایش درمی آید. علاوه بر این لیست، برای هر درس یک بخش مطالعه (Reading) نیز درنظر گرفته شده که همراه با امکان پخش صوت میباشد. برای اینکه بتوانید تلفظ کلمات و متن ها را در “4000 واژه ضروری انگلیسی” بشنوید، لازم است تا فایل های صوتی مربوط به هر کتاب را از قسمت دانلودها دریافت نمایید.

برای شروع آموزش و مرور لغات، باید بر روی یکی از کلمات در لیست درس موردنظر اشاره کنید. در صفحه باز شده، کلمه انتخاب شده همراه با نمایش آوای نوشتاری و وضعیت یادگیری به چشم میخورد که با لمس آن میتوانید تلفظ واژه را با ذکر توضیح و یک جمله مثالی بشنوید. بعد از انجام این کارها و در صورتی که با معنی لغت آشنا شدید، باید آیکن سمت راست سربرگ را لمس نمایید تا وضعیت آن به یادگرفته شده (Learned) تغییر یابد و در روزهای بعدی، در فهرست کلمات قابل مرور قرار نگیرد.

در “4000 واژه ضروری انگلیسی” و در صفحه مربوط به یادگیری واژه ها، دکمه دیگری با نام Show Answer وجود دارد که با اشاره بر روی آن، میتوانید تصویر متناظر با کلمه، توضیح و جمله مثالی درمورد آن را همراه با ترجمه مشاهده نمایید. در پایین صفحه نیز 5 دکمه از جمله Very Easy، Easy، Hard، Very Hard و Didn’t Know قرار گرفته اند که سطح سختی لغت از نظر کاربر را مشخص میکنند. کلماتی که بدین ترتیب با آنها عمل میشود، با برچسب درحال یادگیری (Learning) در لیست مرور روزهای بعد تکرار خواهند شد. لازم به ذکر است در صورتی که برای یک واژه از سطح Didn’t Know استفاده کنید، باید بطور مجدد و در همان روز آن را مرور نمایید.

4000 واژه ضروری انگلیسی

حال که با نحوه عملکرد “4000 واژه ضروری انگلیسی” آشنا شدید، اجازه دهید تا سایر امکانات جانبی و قابلیت های آن را نام ببریم. نمایش نوار وضعیت یادگیری برای هر درس بطور مجزا و همچنین برای هر کتاب، نشان دادن تعداد کلمات قابل مرور در روز بر روی آیکن آن در صفحه اصلی، امکان توقف و شروع مجدد دریافت فایل ها در بخش دانلودها، ابزار جستجوی کلمات، دکمه های کنترلی پخش صوت، توقف و اتمام آن برای فایل های صوتی و یادآور مرور کلمات از جمله این قابلیت ها هستند.

در پایان لازم است تا اشاره به گزینه های بخش تنظیمات داشته باشیم. پخش خودکار تلفظ کلمات با لمس دکمه Show Answer، تعیین زمان یادآوری برای مرور روزانه، انتخاب مسیر فایل های صوتی پس از دانلود، نمایش زمان تکرار بعدی لغات و ترجمه آنها هنگام یادگیری، برجسته نمودن کلمات درس در بخش Reading، تنظیم بیشترین زمان (بر حسب روز) برای تکرار واژه ها، تعیین نحوه دریافت و نمایش تصاویر، انتخاب موتور ترجمه گر، مشاهده آمار و اطلاعات آموزشی شامل تعداد لغات باقیمانده، شروع شده، درحال یادگیری و یادگرفته شده، بروزرسانی دستی محتوای هر کتاب، حذف فایل های صوتی جهت آزادسازی فضای حافظه و قابلیت جالب پشتیبان گیری از اطلاعات، از جمله این گزینه ها در “4000 واژه ضروری انگلیسی” هستند. با پشتیبان گیری از برنامه و بازیابی آن بر روی گوشی دیگر، میتوانید فرآیند آموزشی را با همان گوشی از سر بگیرید.

همانطور که ملاحظه میکنید، اپلیکیشن فوق از امکانات قابل توجهی بهره میبرد که کارایی آن در امر آموزش زبان انگلیسی را به خوبی تضمین میکند. تنها کمبودهای جزئی که باید نام ببریم، عدم نمایش ترجمه بخش Reading و همچنین سیستم اختصاص نمره به کاربر میباشد. بدون تردید با رفع این موارد و توسعه بیشتر برنامه، میتوانیم “4000 واژه ضروری انگلیسی” را به عنوان یک نمونه منتخب معرفی کنیم.

ازنظر AppReview، امتیاز 5 از 5 به این بخش تعلق میگیرد.

4000 واژه ضروری انگلیسی

قیمت :

برای دریافت این برنامه اندرویدی، نیاز به پرداخت هزینه نیست اما در هر کتاب تنها چند درس قابل یادگیری میباشد. شما میتوانید با استفاده از سیستم خرید درون برنامه ای و پرداخت مبلغ منصفانه، کلیه محتوای “4000 واژه ضروری انگلیسی” را برای شروع یک آموزش کامل و حرفه ای در اختیار داشته باشید. AppReview با توجه به این موضوع، امتیاز 5 از 5 را به این بخش اختصاص میدهد.